Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire igaz az, hogy a Hit...

Mennyire igaz az, hogy a Hit Gyülekezete-tagjainak folyamatosan fizetni kell a HGY-nek?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a fizetésük x %-át is elkérik. Mi igaz ebből?
2011. dec. 2. 18:24
1 2
 1/13 kzs ***** válasza:
55%

Az előbbi válasz totál valótlanság.

Ellenben az igazság az, hogy nem kell (értsd: nem kötelező) fizetni senkinek ssmmit.


Ugyanakkor a Bibliában kétségtelenül szó esik az adakozásról (2.Kor 9/6-9), és a tizedfizetésről is (1. Mózes 14/20; 5.Mózes12/6; Malakiás 3/10-12).

Van tehát igei alapja, de nem kötelező megtenni.


A Hit Gyüleezetében soha semmilyen elvárás sincs az anyagiakra vonatkozólag, senkiről sem készítenek feljegyzést. Az egész önkéntes alapon működik, ha adsz adsz, ha nem, akkor nem.


Lényeg, hogy Istennek számolsz el a dolgaiddal, és nem emberek felé.

2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kzs ***** válasza:
65%

Még valamit... most látom, hogy az első válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. Pedig egyáltalán nem igaz.


Ha tudni akarjátok, én 12 éve vagyok a Hit Gyülekezetének a tagja, de még soha semmit nem kellett (értsd : nem volt kötelező) befizetnem.

Ha előfordult hogy valami oknál fogva nem adtam, engem soha ezért meg nem szóltak, még csak egy rosszalló pillantást sem kaptam.


Ezért mondom: higyjétek el, mert tapasztalatból tudom: nemcsak hogy nem folyamatosan, de egyszer sem kell fizetni semmit se: ha adsz adsz, ha nem, nem.

Rád van bízva.

2011. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
61%

Csak 20 éve vagyok tagja a gyülekezetnek, de az hogy kell,így nem igaz.

Valóban adnak, adunk, de azért mert látjuk van értelme. Tagadhatatlan az a sok, jó értelemben vett életfordulat,amiről mindannyian be tudunk számolni és a karitatív munkák is ebből mennek.Van ált.iskolánk, főiskolánk, ott van a gyülekezet segíteni gyakorlatilag minden szükséghelyzetben önzetlenül.Ezek kutatható, dokumentált tények, nincs értelme vitának.

Sosem értettem, hogy ezen vannak akik kiakadnak, de ha cigire, alkoholra, játékgépre költenénk, akkor kutya sem vakkantana ránk.

Miért zavar egyeseket, ha van egy mélyen hívő vallásos közösség, akik mélyebben hisszük a biblia igazságait , mint általában az úgynevezett keresztény egyházak tagjai(tisztelet a kivételnek, mert mindig van)?


Talán nincs a bibliában, hogy „Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen" (Mal 3:10).


:)

Tudjátok mit?

Nem emberekkel van nektek problémátok, már látom, hanem Isten igéjével!

2011. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kzs ***** válasza:
65%

@ "ma 19:43"


Valóban ez a helyzet: a Hit Gyülekezete nem kényszerít senkit semmire, mivel ha ezt tenné, teljesen elfogadhatatlan lenne.

Mert Jézus kire kényszerített egyáltalán bármit is?

Na, éppen ezért nem létezik az a bizonyos "kell" szócska (amit a kérdező írt le a kérdésében).


Nem tudom elmondani úgy, hogy megértsétek, de higyjétek el, hogy ha az emberek nem látnák a saját, személyes életükben az Egyház felé szolgáltatott anyagiak beadásának értelmét, biztos hogy egy fillért sem adnának.

És akkor még nem említettem, hogy ugyebár nem cigire, alkoholra költjük...


Nézzétek, rágalmazni, hazudozni lehet továbbra is, de én és az előbbi válaszadó tapasztalatból beszélünk: itt, és nálunk van a "pont".

2011. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én nem akartam senkit sem vádolni, egyszerűen csak kíváncsi voltam, ennyi az egész:)


És mi a módja annak, hogy "belépjünk" a Hit Gyülekezetébe? Vagy csak szimplán járjunk Istentiszteletre?

2011. dec. 2. 20:33
 6/13 kzs ***** válasza:
100%

Nincs konkrét belépő.

A vezető lelkész egyszer tréfásan azt mondta, hogy van belépő, mégpedig a Biblia felmutatása.

De csak viccből mondta, mindenki nevetett akkor.


A valóság az, hogy semmilyen belépő nincs, csak elmész az Istentiszteletre. Ennyi.

2011. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. dec. 2. 20:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek megírtak mindent. Én azért annyit hozzátennék, hogy máshol is van tized, pl. a Golgotában is rendszeresen felhívják a figyelmet arra, hogy az ajtóban van a tizeddoboz. Csak nem beszélnek róla annyit, mint a hgy-ben. Sőt, a karizmatikus katolikusoknál is van tizedfizetés: "A Közösség azt kéri tagjaitól, hogy a bibliai alapelv szerint jövedelmük tíz százalékát havonta, a Közösségi Nap alkalmával adják át a Pénztárosnak. Emellett bátorítjuk tagjainkat, hogy az Egyház által kért egyéb anyagi hozzájárulásoknak is tegyenek eleget (pl. az egyházi adó befizetése). " [link]


Nincs ezzel semmi baj, valamiért ezeken mégsem botránkozik meg senki, csak azon, ha a hit gyülinek adja valaki a tíz százalékot.

2011. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárhova elmész moziba koncertre, színházba, diszkóba ott is kell fizetni belépőt.

Én is szoktam adakozni a gyülekezetbe. Nem kötelező de amióta megtértem több pénzem is van mer megszabadultam a szenvedélybetegségektől.

Nem költök alkoholra, cigarettára, nem veszek évente új processzort, videokártyát a gépembe, nem járok prostikhoz... stb.

2011. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hit Gyülis vagyok, elég sok gyülekezetben voltam már az országban és mindenhol ugyanaz a helyzet...

- Adakozási lehetőség.: VAN

- Kötelező adakozás.: NINCS

- Belépő.: NINCS

- Tized fizetés.: NINCS (hacsak nem önkéntes alapon, de az adakozás)

- ADÓ 1%.: Önkéntes alapon

2012. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!