Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem zavar...

Jehova Tanúi! Nem zavar titeket, hogy Jézus azt mondja rólatok, hogy nincs élet bennetek (vagyis szellemi halottak vagytok), ha nem vesztek úrvacsorát?

Figyelt kérdés
"Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem isszátok az ő vérét, nincs élet bennetek." Ján 6:53

2012. ápr. 2. 15:16
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem gond, hogy megemlékeznek róla így. Az gond, hogy azokat mondják bűnösnek, akik nem veszik magukhoz a kenyeret, bort vagy akár ostyát. A legnevetségesebb ezen veszekedni. Már az szégyen, ha egy keresztény a nem kesztényt támadja, az meg már gyomorforgató, amikor két keresztény teszi ezt egymással.
2012. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

"Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az õ vérét, nincs élet bennetek.

Aki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.

Aki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban."



"Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, amely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, amikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában."

2012. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Tegyül fel, hogy az ezt cselekedjétek az én emlékezetemre dolgot beleveszem. Miért pont a kajálásra vonatkozna, miért nem arra, hogy a többiek is úgy cselekedjenek, mint Jézus?
2012. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

Ő oda adja a testét, vérét nekünk ami valószínűleg nem hús és nem az a pirosas lötty vagy cucc xD

És azt kéri tőlünk, hogy mi is cselekedjünk így. De ha azt is akarná állítani, hogy ezt a bizonyos cuccot vegyük magunkhoz az emlkéezetére, az nem a kenyér és a bor lenne.


Nem vagyok szakértő. Csak gondoljátok végig, akik ismerik a Bibliát teljesen, hogy mit jelenthet ez. Mindenféle vallástól, politikai elfogultságtól függetlenül.

2012. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Ő nem a testét kajáltatta fel velük. A kenyeret és a bort etette meg. De nem a kenyeret és bort adta értünk. Ha mégis, akkor ezek mögött van valami jelentés, amihez ismerni kell a bibliát kívülről eredeti nyelven, ami nekem nem adatott meg.

És minek rakta volna bele a lelkét valami hókuszpókusszal Jézus? Soha nem a hókuszpók volt a mondanivalójának a lényege, hanem a tanítása.

2012. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

" Abban az idõben Jézus szombaton vetések között járt. Tanítványai megéheztek, tépdesni kezdték a kalászokat és eszegették.

Ennek láttára a farizeusok megjegyezték: "Nézd, tanítványaid olyant tesznek, amit szombaton tilos cselekedni."

Erre így felelt: "Nem olvastátok, mit tett Dávid, amikor társaival együtt éhezett?

Hogyan ment be Isten házába és ette meg a kitett kenyereket, amelyeket sem neki, sem kíséretének nem volt szabad megennie, csak a papoknak.

Vagy nem olvastátok a törvényben, hogy a papok szombatonként a templomban megszegik a szombati nyugalmat, anélkül hogy vétenének?

Mondom nektek: a templomnál nagyobb van itt.

Ha értenétek mit jelent: irgalmasságot akarok és nem áldozatot, sohasem ítélnétek el az ártatlanokat.

Az Emberfia ura a szombatnak is."


Ezeket most csak így találgatom érdekességnek.

2012. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

De ezt lehetne akár ígyis értelmezni, hogy azoknak olyan a teste + vére, mint Jézusnak, akik az ő testvérei. Azok isszák a vérét és azok követik, akik olyanok akarnak lenni, mint ő.


"És kinyujtván kezét az ő tanítványaira, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim!


Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám."

2012. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Az úrvacsorai parancsa Jézusnak legalább olyan jelentőségű, mint az, hogy menjünk és tegyünk tanítványokká minden népet (ld. a fenti idézet). De Jehova Tanúi (a normál tagok) nem vesznek úrvacsorát, csak elmennek az úrvacsorai összejövetelükre évente egyszer, és végignézik, hogy a felkentjeik (az egész világon csak pár ezer ilyen személy van) megteszik ezt. Hol tanítja ezt Isten Igéje, hogy csak nézzük azt, hogy mások úrvacsorázzanak?
2012. ápr. 3. 21:33
 19/48 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés és a válasz, hogy sehol.

Ezek kitalált dolgok.

2012. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim válasza:
0%

Először is:

- A bibliai időkben is évente emlékeztek meg a fontos eseményekről.

- Isten megparancsolta az izraelitáknak, hogy minden évben ünnepeljék meg, hogy csoda útján kiszabadultak Egyiptomból, ahol rabszolgasorban éltek. A Biblia pászkának nevezi ezt az ünnepet, és az izraeliták évente egyszer, a szabadulásuk napján tartották meg. (2Mózes 13: 10)

- Közvetlenül azután, hogy Jézus befejezte a pászka megünneplését az apostolaival, bevezette azt a különleges étkezést, mely később mintául szolgált a haláláról való megemlékezéshez. (Lukács 22:7–20) A pászkát évente ünnepelték meg. Ebből arra következtethetünk, hogy ezt az új megemlékezést, mely felváltotta a pászkát, szintén évente egyszer kell megtartani.

És, hogy miért csak bizonyos személyek, felkentek fogyasztanak az emlékjegyekből, azt megtudhatod, ha a mai napon elmész egy ilyen megemlékezésre. Gondolom kaptál meghívót. Ott pontos választ kapsz erre...

2012. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!