Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem zavar...

Jehova Tanúi! Nem zavar titeket, hogy Jézus azt mondja rólatok, hogy nincs élet bennetek (vagyis szellemi halottak vagytok), ha nem vesztek úrvacsorát?

Figyelt kérdés
"Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem isszátok az ő vérét, nincs élet bennetek." Ján 6:53

2012. ápr. 2. 15:16
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

"És, hogy miért csak bizonyos személyek, felkentek fogyasztanak az emlékjegyekből, azt megtudhatod, ha a mai napon elmész egy ilyen megemlékezésre. Gondolom kaptál meghívót. Ott pontos választ kapsz erre..."


Ne haragudj, de engem az érdekel, hogy mit mond Isten Igéje, kérlek abból mutasd meg nekem ezt! Jézus azt mondta, hogy aki nem veszi az úrvacsorát magához, ABBAN NINCS ÉLET! Erre semmit nem mondtál. És örülnék neki, ha nem egy Őrtorony kiadványt vennél elő és abból másolnál be valami részletet, hanem leírnád a saját gondolataidat Isten Igéjéből alátámasztva.

2012. ápr. 5. 14:01
 22/48 anonim ***** válasza:

"Jézus azt mondta, hogy aki nem veszi az úrvacsorát magához, ABBAN NINCS ÉLET!"


Ezt így nem mondta Jézus.

2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit off lesz:


"...azt megtudhatod, ha a mai napon elmész egy ilyen megemlékezésre. Gondolom kaptál meghívót. Ott pontos választ kapsz erre..."


Én nem kaptam meghívót, nem is szeretnék, mert nem járok JT-rendezvényekre; volt is egy ilyen kérdés valamelyik nap, ott is leírtam. Viszont azt tudom, hogy ott bármilyen kérdésre csakis és kizárólag JT-teológiát alátámasztó válaszokat lehet kapni.

Ja, meg majd most fogják kihirdetni, hogy az eddigi három WT-oldalt nemsoká összevonják egybe; továbbá azt is, hogy az Őrtorony folyóirat osztogatós példányai ezentúl feleakkora terjedelműek lesznek.


Üdv. :)

2012. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Bocsánat, összekutyultam a dolgokat:


A leírt bejelentéseket az e héten megtartott Őrtorony-tanulmányozást követően kell felolvasni a közösségekben, ez jellemzően 8-a, vasárnap lesz.


Ma este országszerte az emlékünnep utáni ún. "különleges nyilvános előadáson" [időtartama: 30 perc] "Jobban sürget az idő, mint gondolnád?" címmel fognak beszélni az előadók.

2012. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Berta!


Ha így haladsz meglesz a doktorid. ŐT-szakértő leszel. :)))

De a személyes történeteknél pro és kontra is vizsgálódj mert csak úgy lehet a legjobb objektív véleményt megformálni. Illetve tényeket közölni.

2012. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

"Jézus azt mondta, hogy aki nem veszi az úrvacsorát magához, ABBAN NINCS ÉLET!"


Ezt így nem mondta Jézus.


-------------


Az úrvacsora alatt az "enni Jézus testét és inni Jézus vérét" értjük, ha jobban tetszik, akkor helyettesítsd be, ugyanazt jelenti.

2012. ápr. 6. 01:17
 27/48 anonim ***** válasza:

"Az úrvacsora alatt az "enni Jézus testét és inni Jézus vérét" értjük, ha jobban tetszik, akkor helyettesítsd be, ugyanazt jelenti."


Én az úrvacsora alatt azt értem, hogy megemlékezem Jézus áldozatáról, hogy az Ő halála és feltámadása által van üdvösségem és nem azt, hogy eszem az Ő testét és iszom a vérét azért, hogy üdvösségem legyen! Olvasd el az evangéliumokat, egyikben sem mondja Jézus az utolsó vacsora alkalmával, hogy csak az üdvözül, aki úrvacsorát vesz. De még azt sem mondta akkor, hogy aki nem eszi az én testem és nem issza az én vérem, nem üdvözül és ezért nincs is hova behelyettesíteni az úrvacsora szót. És mégegyszer írom, a János 6:53 nem a kenyér megtöréséről szól.

2012. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Itt egy Bibliavers:

1Korintusz 11:27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet.

Tehát nem mindenki veheti magához az Úr vacsoráján a kovásztalan kenyeret (pászkát) és a bort. Meg kell vizsgálni több verset, mert így világosan kitűnik, hogy nem kell mindenkinek magához vennie az emlékjegyeket, csak azoknak, akik égi reménységűek. Mivel az ima is úgy szól, hogy "legyen meg a Te akaratod, mint az égben, úgy itt a földön is", és "jöjjön el a Te országod", meg nagyon sok helyen feketén-fehéren le van írva, hogy Isten földi paradicsomot ígért, tehát nem mindenki égi reménységű és ebből logikusan következik, hogy nem mindenki veheti magához az emlékjegyeket.

2012. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként, ha már szellemiség:

"a hit cselekedetek nélkül tétlen" (Jakab 2:20)

Jakab 2:24 Látjátok, hogy az embert cselekedetek által, és nem csupán hit által fogják igazságossá nyilvánítani

Vesd össze: Máté 28:19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Máté 24:14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

Róma 10:14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

Tehát melyik is az a vallás, aki eleget tesz a követelményeknek és prédikál? Szerintem mindenki tudja, hogy Jehova Tanúi.

2012. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

"Én az úrvacsora alatt azt értem, hogy megemlékezem Jézus áldozatáról, hogy az Ő halála és feltámadása által van üdvösségem és nem azt, hogy eszem az Ő testét és iszom a vérét azért, hogy üdvösségem legyen!"


Akkor rosszul érted, mert az enni Jézus testét és inni Jézus vérét az úrvacsora vételét jelenti, ezt Jézus világosan megmagyarázta. És nem azért teszik ezt a hívők, hogy üdvösségük legyen, hanem azért teszik ezt, mert üdvösségük van - ez két külön dolog. Akiben élet van, az enni fogja Jézus testét és inni fogja Jézus vérét (amennyiben lehetősége van rá), akiben pedig nincs élet, annak meg tök mindegy.

2012. ápr. 8. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!