Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Egyháznak vagy a...

Melyik Egyháznak vagy a tagja, és mi alapján választottad pont azt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 01:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyház csak egy van. Gondolom, a felekezetre vagy kíváncsi. Baptista vagyok.


A szüleim is baptisták, de mint tudjuk, ha garázsban születsz, nem leszel attól még autó!

Tehát én magam, mikor felnőttem, megtértem, úgy döntöttem, hogy követem Jézus Krisztus tanítását és ezt a baptista gyülekezeten belül. Ezért bemerítkeztem.


Mivel a gyakorlatban és az elméletben is biblikusnak ismertem meg a baptizmust, nem mentem más közösségbe.

2012. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:

Katolikus vagyok, vegyes házasságban születtem, katolikusnak kerszteltek, de nem kaptam vallásos nevelést. Felnőttként kezdtem el templomba járni, eleinte nem misére, hanem egy kedves ismerősöm kérésére hittanórán segítettem a gyerekeknek pl. bábozni. Aztán ott ragadtam. Bár katolikus közösséghez tartozom, és szolgálom a közösségemet a tőlem telhető módon, de nyitott vagyok minden más vallás felé, és én is magamévá teszem Péter nézetét:

"testvéreimnek tekintek minden más felekezetbe tartozót, aki szereti és követi az Úr Jézus Krisztust."



"

2012. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, és nem értem a lepontozásomat..
2012. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A Golgota gyülekezetbe, és vendégként a baptiba járok, mert oda hívott el Isten, és jól érzem magam ott :)
2012. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 nora taylor ***** válasza:

Én katolikus vagyok, oda születtem. Volt idő, mikor lázadam minden lehetséges módon az Egyház és a vallás ellen, de most azt kell, hogy mondjam, a legjobbat tették velem a szüleim amit csak, lehet azzal, hogy vallásosan neveltek. Nem tudok eléggé hálás lenni nekik érte.

Aki azt hiszi, hogy vallásosnak lenni kötöttség, az nem tudhatja, hogy mi az igazi szabadság. És itt most minden felekezetre gondolok, nem csak a katolikusra, mert akár a református, akár a baptista, vagy bármelyik vallás nézetei szerint élni sokkal nagyobb szabadság, mint a nihilizmus és a liberalizmus fogságában élni.

2012. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 /Anita_'94/ ***** válasza:
Kedves #9, nem az egyháznak nem vagyok tagja, hanem olyan konkrét közösségnek, mint amilyet pl Péter megnevezett.
2012. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok, annak neveltek. Felnőttként újra megtértem. Sokszor elbizonytalanítottak a protestáns testvérek egyes kérdésekben ezért sokszor megkérdőjeleztem az egyház tanításait de mindig arra jutottam hogy a rom. kat. (romlott katolikus :)) egyháznak van igaza.
2012. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hetednapi Adventista vagyok, azért, mert úgy találtam, hogy ez a vallás az, amelyik teljes mértékben összhangban van a Bibliával
2012. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!