Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a Jehova Tanúinak...

Igaz, hogy a Jehova Tanúinak tilos felállni a Himnusz alatt? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
Nem megbízható forrásból tudom, ezért érdekel, hogy igaz e?
2012. aug. 1. 00:40
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
76%

A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.


Uram, Nutella! Felnőtt emberek hogyan gondolkodhatnak így?

2012. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
55%

Szia :)


Nem vagyok tanú, de bemásolom neked egy régebbi kérdés linkjét, ugyanez a téma:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2012. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Isten álld meg a magyart"== és a többi ember?És a többi felebarátom?"


Tudtam, hogy ezt fogod válaszolni, és nem is vitatkozom veled, mert a te felfogásod a kereszténységről olyan mértékben különbözik az enyémtől, hogy azt csak tiszteletben tudom tartani, de elfogadni semmiképpen.

Annyit azért hozzátennék, hogy én minden problémámmal jó szívvel fordulok Istenhez, akkor is, ha csak magam számára, vagy családom, szűkebb közösségem, és akkor is, ha idegen emberek számára kérem a segítséget. Az, hogy imádkozom azért, hogy párom komoly szívműtétje sikerüljön, nem azt jelenti, hogy más betegek számára nem kívánom a gyógyulást. A Biblia sehol sem írja, hogy csak egyetemes kérésekkel szabad az Atyához fordulni.


Kérjetek és megadatik (Luk. 11.9)

2012. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
3%

A lényeg, hogy nem kívánnak azonosulni ennek a ceremóniának a céljával. Ezért - amennyiben lehet - felmentést kérnek az ilyen ünnepi alkalmakon való részvétel, vagy legalábbis a himnusz és a zászló előtt kimutatott hazafias megnyilvánulások gyakorlása alól.


Ha részt kell venni rajta mégis, mert kötelező, természetesen nem éneklik a himnuszt és nem tisztelegnek a zászló előtt.

2012. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 lsandor ***** válasza:
7%

Szia, én is Jehova Tanúja vagyok. Mi nem tisztelgünk, sem a zászló előtt, semmi a Himnusz alatt. Azért nem állunk fel Himnusz alatt, mivel ez imádattal lenne egyenlő. Hogy miért? Gondolkodj el ezen: Korunkban „a nacionalizmus hitének legfőbb jelképe és imádatának központi tárgya a zászló – írta Carlton Hayes történész. – Az emberek leveszik a kalapjukat, amint elmegy előttük a zászló, a költők a zászló tiszteletére ódákat írnak, a gyerekek pedig himnuszt énekelnek.” Majd hozzáfűzte, hogy a nacionalizmusnak is megvannak a „szent napjai”, mint amilyen az Egyesült Államokban a július 4., valamint ugyanúgy vannak „szentjei és hősei”, illetve „templomai”, azaz szent helyei. Brazíliában egy nyilvános ceremónia során a legfelsőbb katonai bíróság elnöke elismerte: „A zászlót tisztelik és imádják . . . éppúgy, mint ahogy a szülőhazát is imádják.” Igen, „a zászló, a kereszthez hasonlóan, szent” – írta korábban egy enciklopédia (The Encyclopedia Americana).

Az előbb említett enciklopédia újabb kiadása megjegyezte, hogy „a nemzeti himnuszok hazafias érzéseket fejeznek ki, gyakran tartalmaznak olyan kérést, hogy Isten vezesse és védje meg a népet vagy az uralkodót”. Jehova szolgái részéről tehát nem ésszerűtlenség az, hogy a zászló előtti tisztelgést és nemzeti himnuszt magában foglaló, hazafias ceremóniákat vallásos tevékenységnek tartják. Sőt, egy könyv arról írva, hogy az egyesült államokbeli iskolákban Jehova Tanúi gyerekei nem tisztelik a zászlót, és nem tesznek hűségesküt, kijelentette: „Azt, hogy e naponkénti szertartások vallásos természetűek, végül a legfelsőbb bíróság is megerősítette több esetben” (The American Character).

2012. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan ugyan.

Az egész csak arra jó, hogy míg mások hibáit emlegetik addig a sajátjuk leplezve van mert addig sem arról beszélnek.

Mindenki jól tudja aki csak egy kicsit is tájékozott, hogy a terv meg van a vallások eltörlésére, csak még nem tudják, hogyan vitelezzék ki.

Isten haragnapja előtt minden emberi erőfeszítés politika vallás, unió, vagy nem unió összefog omlani.

De ezt csak akkor fogják az emberek megérteni.

Noé napjaiban is akkor kezdték elhinni, hogy özönvíz lesz amikor elkezdett esni az eső, a bárka ajtaja bezárult.

2012. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Andizsuszi!

Te alaposan félreérted és félremagyarázod a keresztényi semlegességet.


Akkor miért nem az áll a nemzeti Himnuszban, hogy "Isten álld meg a magyart és minden nemzetből való embert a földön - mivel te nem vagy személyválogató"??


Vajon hányan énekelnék az ebben a szellemben megfogalmazott, szépen rímelő szöveget azok közül, akik most ezt bőszen kántálják?


És a következő:


"Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel"


Egy kereszténynek vajon hogyan is lehet ilyen nemzeti, nacionalista "ellenségképe"? Milyen jézusi alapelv jogosít fel bárkit is arra, hogy hittestvéreket gyilkoljon csak azért, mert más a nemzete, más nyelvet beszél, vagy más a bőrszíne?

Vagy mivel takaróznak ezen milliók? A politikával? Nem szégyen, hogy az állítólagos "krisztusi kereszténységet" képes néhány populista politikus a hazugságaival megosztani???


Nem, valójában az igaz Krisztus-követőket sohasem sikerült megosztani és ilyen tettekre rávenni. Márpedig a nemzeti jelképek ilyen célra való felhasználásának ez a célja. Sátán világában élünk, nem volna bölcs ezt elfelejtenünk.


Ezen az oldalon van egy PDF link, mellyel letöltés nélkül is megnyithatod az ide vonatkozó Őrtornyot (nyilvánosságnak szánt - 2012 máj. 1), amelynek a vezércikke a krisztusi semlegesség bibliai okával foglakozik részletesen:


[link]


Hogyan tudnád megcáfolni?

2012. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
19%

Nahát ez eszembe se jutott.!!!!

Milyen igaz.

Köszönjük


De az igazságot sajnos nullázni fogják, de ugye minket ez nem érdekel:)))

2012. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

Kedves a válaszíró 31%-ban hasznos válaszokat ad!


Nem kívánom megcáfolni, mert mint írtam, nem vitatkozom veletek, értelmetlen lenne. Egyikünk sem tudja a másikat az igazáról meggyőzni. Én a zászlót nem imádom, tisztelem, mint a hazám jelképét. Az, hogy nektek a haza nem jelent semmit, nem rám tartozik. Én büszke vagyok a hazámra, tisztelem a múltját, hagyományait és a magam módján ezeket próbálom is megőrizni. Ez nem jelenti azt, hogy más nemzeteket nem tisztelek, vagy feljebb valónak gondolnám magam náluk. Az én világnézetemben összefér a két dolog.

„Az egész emberi nemzetséget is egy vérből teremtette, hogy lakjon a föld egész felszínén, meghatározta elrendelt idejüket és lakóhelyük határait, hogy keressék az Istent…” (ApCsel 17:26).

2012. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
8%

Ez már nemzeti öntudat.

Márpedig a semleges keresztény nem lehet nemzeti öntudatú, mivel Jézus nem a nemzet szerint fog megítélni hanem az ember tette szerint.

S ha holnap háborúba hívnák a magyarokat, hogy védjék meg a "hazát"?

Mit tennél?

Vállalnád a börtönt meg a megaláztatást a halált Jézusért és a teremtőért?

Oda dobnád a gyermekedet a hazáért?

Jézus ezt tanította volna?

Azt mondta, aki fegyvert fog fegyver által veszik el.

2012. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!