Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a Jehova Tanúinak...

Igaz, hogy a Jehova Tanúinak tilos felállni a Himnusz alatt? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
Nem megbízható forrásból tudom, ezért érdekel, hogy igaz e?
2012. aug. 1. 00:40
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ennyit az észérvekről! Gyakori jelenség.
2012. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Megmondtam a legelején, nem fogok leállni veletek vitatkozni. Nem azért, mert én nem tudnék példákat sorakoztatni a Bibliából, hanem azért mert eleve nem fogadom el a ti hozzáállásotokat, viszont nem is próbállak meggyőzni az enyémről. Ahogy más valláshoz tartozóval sem állok le azon vitatkozni, hogy az övé vagy az enyém-e az igaz hit. Én az én hitemet vallom, és hogy ez Istennek jó-e, azt majd ő eldönti.
2012. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki normálisan megválaszolta a kérdésemet.


Csak a megismerés hajtott, amikor kiírtam a kérdést, és ezért megítélni sem fogom a himnuszról alkotott álláspontjukat.


Nem a vita kirobbantása volt a célom.


Szép estét mindenkinek: Nakao

2012. aug. 1. 19:29
 34/53 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Andizsuzsi! Valljuk be őszintén, nem tudnál példákat felsorakoztatni a Görög Iratokból, mert a krisztusi semlegesség egyértelmű alapelve ellen nincs példa benne.


Kedves kérdező! Megköszönöm, ha elolvastad a válaszaimat.

2012. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Üdv



"Most könnyen beszélsz, mert ebben a pillanatban nem kell ilyen kérdésben állást foglalnod, azaz a Biblia szerint kellene, de most, ha a világi hatalmak szerint "rosszul döntesz", nem jár végzetes büntetés érte. "



Te beszélsz könnyen ! Lehet , hogy van egy ideálod a jó és helyes dolgokról , de ha te kerülnél másféle helyzetbe . Ha nincs állásod mert nem voltál iskoláztatva és csak lopással tudnád megmenteni a saját és családod életét , akkor vajon mit tennél ? Ha más fegyveres csoportok terrorizálnák a környezetedet , akkor vajon nem próbálnál meg védekezni ? Elég szűklátókörü vagy mert számodra ez alapján , csak fekete és fehér dolgok léteznek .



"amely felette áll a politikai, faji és nemzeti megosztottságnak"



A Föld legtöbb vallása ilyen , nem kéne ilyen nagyképűnek lenni csakazért ,mert félremagyaráztok .


"csaknem valamennyi vallás belekeveredett a testvérgyilkos és tömegpusztító háborúkba"



Először különbséget kell tudni a vallások és az egyházszervezetük ! Másodszor nem kéne magatokat a többi vallásnak a szervezetéhez hasonlítani e tekintetben , mert ti nem minősültök történelmi-egyháznak . Lehet hogy most és itt így cselekednél , de máshol és máskor zordabb körülmények között messze nem biztos hogy bármiféle alternatíva lett volna .



"embernek szabad akarata van.

Azért, hogy szándéka megvalósuljon, Isten időnként meghatározta, hol legyen egy nemzet határa, és hogy egy bizonyos nemzet melyik időpontban uralkodjon egy területen vagy melyik időpontban uralkodjon mint világhatalom "


"Ez nem azt jelenti, hogy Jehova a felelős minden politikai győzelemért és változásért a nemzetek között. De ha úgy kívánja, be tud avatkozni, hogy megvalósítsa szándékát."

"német protestáns lelkész ezt írta: "Ha valaki Istent akarja felelőssé tenni (a háborúkért), az nem ismeri vagy nem akarja ismerni Isten Szavát... "



Az ember szabadakarata relatív , de ezzel hogy Isten beavatkozna mégjobban csökkentené a szabadságot . Persze nem felelős mindenért , csak néha amikor kedve tartja , és amikor nem tesz semmit . Ezzel felelössé tedted Istent minden rosszért , mert ezzel kollektív felelőséggel vádoltad meg . Ha szerinted Isten mindig beavatkozik amikor nem tetszik valaki , akkor a holokasztnál és sok más emberiség ellenes büntetnért miért nem tette ezt ? A te Istenképed egy önykényúr . Másrészt ellentmondásba keveredtél önmagaddal vagy azzal a protestáns lelkésszel.


"Ők komolyan hittek abban, amit a Biblia tanít - hogy egyik nemzet vagy faj sem jobb a másiknál"



Miért az összes többi ember aki elitélte , azok miért nem gondolták komolyan ?



"van, lennie kell egy nemzetek feletti egységet képező világmérető csoportnak, mely krisztusi semlegességet mutat, mert erről szól a Biblia. "



A Katalikus Egyház szerintem megfelel azoknak amiket leírtál.


"Tény: a nemzeti, nemzetközi háborúkban való részvétel Krisztus-ellenes, megtagadják ezzel a keresztény értékeket"



Ez továbbra sem tény . Egy embercsoportnak nem feltétlenül kéne magát hagynia terror alatt , amely egy másik embercsoport követ el .



"Te ezt imádatnak tartod? Ne keverjünk, ez csupán tisztelet, amely semmiféle elkötelezettséggel nem jár, de ez nem igaz a nemzeti jelképek előtti aktusokra, melyek gyakori velejárója egy eskütétel. "



Nem látod az összefüggéseket a dolgok között . A zászlónak és himnusznak is a tiszteletet adod meg épúgy , mint az embertársadnak akit üdvözölsz. És mi a bajod az eskütétellel . A házasság is egy eskütétel , talán azt is bűnnek találjátok ? Az eskütétel egyáltalán miért lenne bűn , önmagában csak elköteletséget fejez ki ami számomra elég pozitív.



"Nincs olyan, "igazságos háború" a mai nemzetek között, mert ugyanis - ellentétben az ókori Izraellel - ma egyik nemzet sem Teokrácia. Ma egyik nemzet sincs Isten közvetlen irányítás alatt. "



Az önvédelem nem számít háborúskodásnak . Ha rádtámadnak erőszakos módón , akkor a te elméleted az is bűn lenne ,ha az általad kíhívott rendőr testi erőszakot alkalmazna , a többi ember érdekében hogy rájuk már ne támadjon rá . Messze nem olyan egyszerü a világ mint, ahogyan te látod . Ha a zsidók közvetlen irányitás alatt lettek volna , akkor nem lett volna szükségük királyokra és főpapokra és akkor egyáltalán nem követtek volna el semmilyen vétket . Én ezekért semennyire nem tartom bűnösnek az izraelitákat , de te miért vonod ki őket a saját szabályaid alól ? Az emberek vétkeztek , vétkeznek , vétkezni fognak , csak te ezt az általad favorizált csoportok esetében próbálod megtagadni.



"Az angol Tanúknak NEM VOLTAK ELLENSÉGÜK a német Tanúk! Milyen ostoba gondolat és viselkedés lett volna, hogy bár a német Tanúk inkább a lágereket és a halált választották, mintsem hogy az angol testvéreik ellen menjenek, de az angol Tanúk mégis mentek volna az ő életük ellen is. "



A középkorban és máskor is sokszor előfordult az azonos vallású és nemzetiségü emberek egymásra támadtak . De én igazából arra szerettem volna és szeretném , miszerint ha egy ország lakosa vagy , akkor köteles vagy megvédeni azt , ha látsz bármely esélyt a sikerre .



"Te tényleg hiszel ebben? Olvastam egyszer egy híd alatt (mert ott is lehet ám művelődni :)) egy szöveget: "Háborúzni a békéért annyi, mint közösülni a szüzességért". "


Igen tényleg hiszek és úgy gondolom te nem látod a dolgok összeteségét . A békért nem háboruzni kell , hanem ha a háborúnak láthatóan súlyosabb következményei lesznek mint a védekezésnek , amelynek eszközéül csak fegyver szolgálhat , akkor biztosan a fegyveres védezést kell választani. Közösülni a szüzességért már egyáltalán nem baromság , ha belegondolsz a közösülés egyik célja a gyermeknemzés , és ugye a gyermek ártatlanul , szűzen születik meg . Ennek a folyamatnak köszönhetően marad fel az emberiség .



"Tudod mi a "béke", az igazi BÉKE? Az, ami a szívedből jön, és nem papírra írt szerződések és egymásra irányított fegyverek arzenálja tartja fent. "


Talán az is előfordulhat , hogy jobban mint te . Te is leírtad a fegyverek arzenálja nem tarthatja fel a békét , ha igaz ez az állítás , akkor tegyük fel Anglia nem ragad fegyvert a védekezés érdekében , vagyis megadja magát . A német csapatok akkor is megszállták volna Angliát , és ott is bevezették volna a zsidótörvényket . A zsidóság szerintem jogosan megtagadta volna ezeknek betartását , de mivel biztos hogy az ott tartózkodó fegyveres erők tettek volna a törvények betartásáról . Vagyis a béke nélküli időszak sokkal tovább tartott volna , mint eredetileg amikor védekezni próbáltak . Ezeket és még sok más egyéb tényezőket is számításba kellene venned.

2012. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
90%

Elnézést, nem olvastam végig a válaszokat, csak az elejét, de felmerült bennem pár kérdés:

- A Himnuszra felállni bálványimádás. Akkor bárki másnak úgy megadni a tiszteletet, hogy felállok, az is bálványimádás? Gyerekkoromban, ha egy tanár bejött az osztályterembe, fel kellett állni. Állni kellett akkor is, amikor a hetes jelentett. Az bálványimádás volt?

- "Isten, áldd meg a magyart - a többit miért nem?" Te nem szoktál imádkozni a családodért, szeretteidért? Én rendszeresen, minden nap imádkozom a két gyermekemért. Ez is bűn? Hiszen a világ összes többi, pár milliárd gyerekét nem szoktam külön megemlíteni...

2012. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%

"Te beszélsz könnyen ! Lehet , hogy van egy ideálod a jó és helyes dolgokról , de ha te kerülnél másféle helyzetbe ."


Ezt hagyjuk, ez nem pusztán ideál, hanem az egyetlen jól működő és erkölcsös valóság, mely nem csak eszmény, hanem gyakorlat az életünkben.


"Ha nincs állásod mert nem voltál iskoláztatva és csak lopással tudnád megmenteni a saját és családod életét , akkor vajon mit tennél ?"


Tévedés! Nem minden állástalan, szegény ember lop és rabol, sőt! Sok bűnöző egyáltalán nincs rászorulva arra, amit tesz. A nincstelenség és a nyomor nem feltétlen egyenes út a bűnözéshez. Számtalan ember cáfolta már meg. A bűnöző életmódhoz más is kell. Hithű Jehova tanúi között is vannak nagyon szegények, sőt sokan élnek olyan harmadik világbeli országban, ahol elképzelhetetlen a nyomor, de soha nem hagyják éhen halni egymást, akkor sem, ha éppen nincs segélycsomag más országok, térségek testvéreitől - ami ilyen esetekben rendszeres.


------


"Ha más fegyveres csoportok terrorizálnák a környezetedet , akkor vajon nem próbálnál meg védekezni ?"


De, megtennék mindent, hogy a családom épségben megússza. A Tanúk nem pacifisták, az ésszerű és keresztényi önvédelmet nem vetik el. De nem csatlakoznak egyetlen politikai vagy katonai erőhöz, irányzathoz sem annak érdekében, hogy rendszert döntsenek, forradalmat csináljanak.


------


""amely felette áll a politikai, faji és nemzeti megosztottságnak"


A Föld legtöbb vallása ilyen , nem kéne ilyen nagyképűnek lenni csakazért ,mert félremagyaráztok ."


Ez nem igaz! A föld legtöbb vallása megosztott és bármikor felhasználható a pusztításra és a testvérgyilkosságra is. Te nem ebben a világban élsz?


------


""csaknem valamennyi vallás belekeveredett a testvérgyilkos és tömegpusztító háborúkba"


Először különbséget kell tudni a vallások és az egyházszervezetük !"


Ne aggódj, pontosan tudjuk, hogy miről beszélünk! Egyébként rajtunk kívül nagyon sok őszinte egyházfi elmondta a véleményét a Biblia alapján - az egyiket idéztem. Az egyházszervezetük tanítási rendszere, a teológiájuk hamissága volt az, melynek hatására a hívek rossz gyümölcsöt teremtek. Mindenki az alapján cselekszik, amit tanítanak neki és melyet elfogad.


------


"Másodszor nem kéne magatokat a többi vallásnak a szervezetéhez hasonlítani e tekintetben , mert ti nem minősültök történelmi-egyháznak ."


Hogy az aktuális politika szerint minek minősülünk, Isten előtt semmit sem jelent.


A következő linkelt szöveget nem mi írtuk, biztosan jól látszik a megfogalmazásból. De az is tisztán kivehető, hogy mekkora ármánykodás folyt és folyik valójában a háttérben, ahol mellesleg (egyház)politikai, hatalmi harcok rendezik a terepet, semmint jogos szakmai viták és valós sérelmek - de ez mindig így volt:


[link]


------


"Lehet hogy most és itt így cselekednél , de máshol és máskor zordabb körülmények között messze nem biztos hogy bármiféle alternatíva lett volna ."


Alternatíva mindig van! A cél egy erényes és krisztusi erkölcscsel rendelkező embernek soha nem szentesítheti az eszközt.


------


"Ha szerinted Isten mindig beavatkozik amikor nem tetszik valaki , akkor a holokasztnál és sok más emberiség ellenes büntetnért miért nem tette ezt ?"


Pont azt mondtam, hogy NEM ISTEN A FELELŐS az emberek zsarnokságáért és a sok szenvedésért.


------


""van, lennie kell egy nemzetek feletti egységet képező világmérető csoportnak, mely krisztusi semlegességet mutat, mert erről szól a Biblia. "


A Katalikus Egyház szerintem megfelel azoknak amiket leírtál."


Te ezt komolyan gondolod? A katolikus egyház egy nemzetközileg egységes, egymást szerető és egymással mindenkor békében élő szervezet? Legalább ne röhögtesd ki magad.


------


"Ez továbbra sem tény . Egy embercsoportnak nem feltétlenül kéne magát hagynia terror alatt , amely egy másik embercsoport követ el ."


Csak az a baj, hogy ez emberi, és nem krisztusi vélemény.


------


"Nem látod az összefüggéseket a dolgok között . A zászlónak és himnusznak is a tiszteletet adod meg épúgy , mint az embertársadnak akit üdvözölsz. És mi a bajod az eskütétellel ."


Ezt már leírtam. A nemzeti jelképek előtt nem pusztán a "tiszteletedet" mutatod ki - az esküvel pedig végképp nem, hanem ELKÖTELEZED MAGAD a hazának, vagy annak az uralkodójának. Az nem pusztán üdvözlet. Ha ez neked pozitív, akkor nem értetted meg Jézust és a kereszténységet.


------


"Az önvédelem nem számít háborúskodásnak . Ha rádtámadnak erőszakos módón , akkor a te elméleted az is bűn lenne ,ha az általad kíhívott rendőr testi erőszakot alkalmazna , a többi ember érdekében hogy rájuk már ne támadjon rá ."


Nem ismersz minket. De akkor miért nem inkább kérdezel, mint véleményezel - hogy finoman fejezzem ki magam? Amint mondtam, nem vagyunk pacifisták. Az önvédelemnek is vannak bibliai alapelvei, ezek szerint járunk el. Hogyne lehetne rendőrt hívni, már csak azért is, mert állampolgári kötelességed, ha olyan esemény történik, mely indokolja a riasztását. Mi is alkalmazhatunk önvédelemből testi erőszakot, de azt tudtad-e, hogy aki nem fekete öves nagymester, az a legtöbb esetben jobban teszi, ha nem villog. Tehát a megelőzés sok esetben jól működik pl. azzal is, ha elkerüljük az olyan helyeket és napszakokat, melyek potenciális veszélyforrások.


------


"Ha a zsidók közvetlen irányitás alatt lettek volna , akkor nem lett volna szükségük királyokra és főpapokra és akkor egyáltalán nem követtek volna el semmilyen vétket"


Már megbocsáss, de nem éppen a zsidók erőszakolták ki maguknak az emberi fejedelmeket? És ha Isteni irányítás alatt éltek, ez azt jelentette, hogy robotokká váltak, szabad akarat nélkül?


------


"A középkorban és máskor is sokszor előfordult az azonos vallású és nemzetiségü emberek egymásra támadtak ."


Ezzel tisztában vagyunk, de ez krisztusi volt? Te ezt tartod követendő példának? Nem mindenki tette akkor sem.


------


"miszerint ha egy ország lakosa vagy , akkor köteles vagy megvédeni azt , ha látsz bármely esélyt a sikerre ."


Igen, egy Királyság lakosa vagyok, ez pedig Isten Királysága. Ez nem önző, hataloméhes földi uralkodók által szított háborúk véráztatta határait jelenti, hanem egy nemzetek feletti gondolkozást.


------


"Te is leírtad a fegyverek arzenálja nem tarthatja fel a békét , ha igaz ez az állítás , akkor tegyük fel Anglia nem ragad fegyvert a védekezés érdekében..."


És zárszó:

Csakhogy NEM ITT KEZDŐDIK A TÖRTÉNET!!! Hanem ott, hogy a német oldal, állítólag "keresztény" katonái (tulajdonképpen az angol "keresztények" hittestvérei) miért nem viselkedtek a nevükhöz méltón és valóban lettek volna Krisztus-követők, ahogy hamisan nevezték (és még ma is nevezik) magukat?! Mert akkor az angoloknak eszükbe sem jutott volna, hogy "védekezzenek". Ők csak azért voltak kénytelenek sokakat legyilkolni, mert már az elején a másik oldal sem viselkedett a nevéhez méltón.


Csakhogy az angol Krisztus-követők hittársai a másik oldalon sem tettek ilyen aljasságot. Tehát ők semlegesek maradtak mindkét - akarom mondani mindegyik oldalon!


--------------------


Ezért írtam már valahol, hogy aki a nemzeti öntudat hatására a hazát teszi első helyre, nem Istent, annak az a teológiája, hogy "a hazának mindig igaza van". Pedig ez nagyon nem igaz.


O'Brien, Patrick:


"A hazafiság csak egy szó; vagy azt jelenti, hogy az én hazám, ha igaza van, ha nem, ami becstelenség, vagy azt, hogy az én hazámnak mindig igaza van, ami bárgyúság."

2012. aug. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%

"- A Himnuszra felállni bálványimádás. Akkor bárki másnak úgy megadni a tiszteletet, hogy felállok, az is bálványimádás? "


Már válaszoltam rá, olvasd vissza.


"- "Isten, áldd meg a magyart - a többit miért nem?" Te nem szoktál imádkozni a családodért"


Nehogy azt akard nekem mondani, hogy te közelebbi "családodnak" érzel MINDEN magyar állampolgárt válogatás nélkül - CSAK AZÉRT, MERT EGY HATÁRON BELÜL VANNAK -, mint azokat, akikkel szellemben, gondolkozásban egyetértesz - legyenek azok akár magyarok, románok, vagy szerbek, de akár lehetnek csecsenek is???


Mert én egyértelműen azokat érzem közel magamhoz, akik elsősorban szellemi testvéreim, nem pusztán vagy elsősorban a vérszerintiség dönt - főleg nem az önkényes emberi határok. Jézus világossá tette, hogy kik az ő igazi testvérei, ugye ismered ezt a részt?

2012. aug. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"Mert én egyértelműen azokat érzem közel magamhoz, akik elsősorban szellemi testvéreim, nem pusztán vagy elsősorban a vérszerintiség dönt - főleg nem az önkényes emberi határok. Jézus világossá tette, hogy kik az ő igazi testvérei, ugye ismered ezt a részt?"

Ismerem. Ennek ellenére a nem hívő szüleim sokkal közelebb állnak hozzám, mint egy akármilyen ismeretlen - vagy akár ismerős - keresztény. Sőt, a 2 éves és a 4 hónapos gyerekeim sem igazán a szellemi testvérim még, mégsem szeretek náluk jobban senkit a világon.

Na mindegy, a kérdés pusztán elméleti, felőlem az marad ülve a Himnusz alatt, aki akar. :)

2012. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Az Őrtorony Társulat - szilárdan állt?


Könyveink és írásaink alapos vizsgálata egyértelműen megmutatja majd, hogy azokat a magasztos eszméket, melyeket a nemzeti kormány célként tűzött ki maga elé, és amelyeket hirdet, a mi kiadványaink is kifejtik, helyeslik és különösen kihangsúlyozzák.

Részlet az Őrtotony Társulat által Adolf Hitler Birodalmi Kancellárnak is megküldött Nyilatkozat a tényekről c. kiadványukból


"Jehova Tanúi bátrak a náci veszedelem dacára"


Ezzel a címmel jelent meg cikk az Ébredjetek! 1998. július 08-i számának10-14. oldalán. Ebben - immár sokadszor - a Komoly Bibliakutatók (JT korábbi neve) Hitler uralma alatti üldöztetéséről és kitartásáról emlékeznek meg. Bár Jehova Tanúi nem dicsőítenek embereket, de nem feledik vértanúikat sem - és ezzel semmi baj nincs. Ámde ez az írás nagyon különlegesre sikerült... A 10. oldalon hosszas bevezető után kiderül megírásának oka:


Néhány bíráló azonban - beleértve Jehova Tanúi bizonyos korábbi társait is - azt a vádat hozza fel, hogy a Tanúk megpróbáltak kompromisszumot kötni a Hitler-rezsimmel annak kezdeti időszakában. Azt állítják, hogy a Watch Tower Society képviselői, ugyan eredménytelenül, de megpróbálták behízelegni magukat az új kormányzat kegyeibe, valamint hogy -legalábbis egy ideig- támogatták a nácik rasszista ideológiáját, amely végül is hat millió zsidó kiirtásához vezetett.

Ezek a súlyos megállapítások teljes mértékben valótlanok. A kérdéses események most következő őszinte vizsgálata hozzáférhető dokumentáción és történelmi összefüggéseken alapul.


Valóban ezidőtájt kerültek a nagyobb nyilvánosság - köztük Jehova Tanúi - elé olyan információk szélesebb körben (pl. az interneten), miszerint:


az 1933. június 25-i berlini kongresszust horogkeresztes zászlókkal feldíszített épületben tartották, a kezdő ének pedig a "Sion dicsőséges reménysége" c. 64-es számú dal volt, melynek dallama - Joseph Haydn zenéje - az akkori német himnusszal volt azonos,

az elfogadott Nyilatkozat a tényekről c. nyilatkozat antiszemita valamint a nemzetiszocilaista eszméket helyeslő (fentebb idézett ) kijelentéseket tartalmaz.


A fentiekre a cikk próbál válaszolni. Hogy ez sikerült-e, az olvasóra bízom. (A cikket szerzőjogi okokból nem másol(hat)om ide, az érdeklődők szerintem könnyen beszerezhetik.) A döntést megkönnyítendő viszont a cikk végén található megjegyzésben közölt problémát - miszerint terjedelmi okokból a Nyilatkozatot nem tudják közölni - ezúton megoldanám. Alábbiakban közzé teszem a Nyilatkozatot és más kapcsolódó Watchtower írásokat, hogy mindenki maga ítélhesse meg védekezésüket és a Társulatnak testvéreikkel (későbbi áldozatokkal) és emlékükkel kapcsolatos magatartását -mindezt valóban a dokumentumok alapján.


Joseph F."Judge" Rutherford (a Watch Tower Society elnöke) levele Hitler Birodalmi Kancellárhoz

Nyilatkozat a tényekről

Az 1934 -es évkönyv Németországról


A szkennelt eredetik az interneten több helyen megtalálhatóak. Ajánlom a Google keresőjében a hitler, watchtower; rutherford hitler szavakra való rákeresést. Nagy mennyiségú dokumentum és írás található a watchtower.observer.org honlapján angol nyelven.

2012. aug. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!