Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha házasságig nem fekszik le...

Ha házasságig nem fekszik le két ember, és ez mondjuk 4-5 év együttjárást jelent, mi a biztosíték, hogy nem hidegülnek el és normális lesz a szexuális életük házasságkötés után?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
és ezt nem h*lyeségből mondom de mi van ha nem derül ki és a pasi impotens?
2012. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom (és szakmai állásfoglalásokból is tudom), hogy az ember testi-lelki-szellemi-spirituális EGYSÉG. És nem egészséges "külön járatni" ezen részeit, azaz szétszakítani ezt az egységet. Magyarul: lelkileg, szellemileg szerelmesnek lenni, ennek folyományaként testileg egymást kívánni és közben önmegtartóztatásban élni nem egészséges.

Ahogy ennek ellentéte sem egészséges, tehát szellemi, lelki, spirituális vonzalom nélkül tetsi együttléteket tartani.

(ld. slaa.hu)

2012. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
nehéz kérdés. én tudok a férjemmel akkor is szexelni, ha épp kicsit elhidegültem tőle vagy annyira nem vágyódom rá, mint személyre, mert az alapvető szeretet megvan mindig és hát a saját testi szükségletemre koncentrálok olyankor, nem pedig őrá, mint személyre. Máskor meg történik valami és megint vele vagyok lélekben is, de alapvetően én külön tudom választani a szexet a szerelemtől, nekem így működik a dolog. de gondolom mindenki máshogy hidalja át ahullámvölgyeket egy házasságban...A teljes elhidegülés valóban ahhoz vezet hogy már nem szexelnek egyáltalán és végül el is válnak, de ez akkor is így működik ha volt szex házasság előtt meg akkor is ha nem volt.
2012. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én feltételezem azt, hogy a keresztények nem választják külön a szexet a szerelemtől és az elhidegülést is így értettem.
2012. szept. 8. 20:18
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésem csak annyi, hogy miért kell 4-5 évig várni?

2-3 év alatt nem ismerik meg egymást akkor ott baj van.


Persze ez csak az Én véleményem.

ezen felül a keresztények másként gondolkodnak erről a témáról, mint a nem keresztények.

Az élethez adott ilyen érzéseket a teremtő, de nem ebben merül ki az élet élvezete, hanem sok egyéb másban is lehet az a legapróbb ajándék.Bármi ami az életben két embert összekapcsolja, nem csak a szex, hanem a közös célok elérése.


Zsömle/lány

2012. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

"mi a biztosíték, hogy nem hidegülnek el és normális lesz a szexuális életük házasságkötés után? "


Semmi biztosíték nincs. De kérdem én: És mi a biztosíték arra, hogy ha lefekszenek, akkor KÉSŐBB is normális lesz a szexuális életük, és nem hidegülnek el?


Mellesleg nekem az a véleményem, hogy ha már lefekszenek, akkor házasok (vagy paráznák), nem a papírtól lesznek egy test a férfi és a nő, jól is néznénk ki, mondjuk ha már gyerek is lenne, Isten előtt ugyanúgy házasok, ha lepapirozzák, ha nem.

2012. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért kell 4-5 évig járni, ha úgyis tervezik, hogy összeházasodnak? Tudom, megteremtik az anyagi alapokat, dolgoznak, befejezik az iskolát stb. Egy csomó házaspárt ismerek, akik huszonegynéhány évesen összeházasodtak. Nem voltak anyagi alapjaik, és közben iskolába jártak és dolgoztak. Ezek a házaspárok a mai napig együtt vannak és boldogok. Ismerek olyan embereket is, akik jegyben jártak, de nem akarták elsietni az esküvőt. Jegyben jártak egy évig, két évig, aztán szakítottak.

A gyakorlat azt mutatja, hogy ha két ember eldönti, hogy össze szeretne házasodni, akkor össze kell házasodniuk! A várakozásból nem sül ki jó.

2012. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Zsömle/lány, először is, én a mihamarabbi házasodás híve vagyok (1-2 év), de szerintem ma már erre képtelenség lányt találni, még keresztényt is.


Másrészt, ezeket a kissé sértő megjegyzéseket mellőzhetnéd, hogy az igazi keresztényeket más érdekli, nem a szex. Kicsit azt is érzem, mintha nem ugyanazon a bolygón élne, aki ilyeneket ír! A keresztényeknek is vannak vágyaik, és ha a szexuális élet hiánya rosszul érinti egy keresztény ember kapcsolatát, arra remélem te sem mondod, hogy direkt csinálja.

Én pl igazi kereszténynek tartom magam.

De volt olyan kapcsolatom, hogy a lány nem volt hajlandó csóknál többre, s ezt elfogadtam. (És a kapcsolatnak nem én vetettem véget) És azt éreztem, hogy ez így már a kapcsolat érzelmi alapjának kezd nem jót tenni. De gondolom erre azt fogod válaszolni, hogy akkor nem is szerettem igazán... megvannak erre a jól bevált kész válaszok... :(

2012. szept. 9. 15:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Furcsa, amit írsz a 8.-ban, mert pont ellenkezőleg tudom...:) A nők pont hogy házasodni szeretnének többségében - persze nem tudom, melyik korosztályról van szó Esetedben.
2012. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Granulátum ***** válasza:

Kettes (09.08.18.27)


Egyetértek veled, de mindehhez miért kell házasságnak nevezett jogi kapcsolat a két fél között?

2012. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!