Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak a katonai...

Jehova tanúinak a katonai szolgálat semmilyen formája nem engedélyezett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem fognak fegyvert, embert meg végképp nem ölnek. De ha pl Magyarországon hadiállapot lenne és behívnának minden hadra fogható személyt, nálunk van lehetőség fegyver nélküli szolgálatra is. Ebben sem vennének részt? És ha nem, akkor milyen indokból nem?

2012. okt. 1. 13:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljes mértékben lesz@rnák hogy Jehova Tanúja az illető. Ha sokat kukackoskodnak a Tanúk, szerintem nem fognak tökölni velük, hadbíróság elé állítják őket.
2012. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés. Én ateista vagyok, de engem sem érdekel a háborúskodás, vonuljan hadba és dögöljön meg az, aki elkezdte, engem meg hagyjon békén és mindenki mást is. Van jobb dolgunk is.
2012. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
45%

Jehova tanúi semmilyen módon nem támogatják a háborút.

ezzel nem egyszer néztek szembe testvérek, hosszú börtönre ítélték az előtt is őket.A 1940-es években több testvérünket ölték meg golyó általi büntetésként, mert nem vonultak be.Nagyon sok húszon éves testvérünk meghalt e miatt, nem csak Magyar országon.

Sőt volt akinek a nyak tilóval kellett szembe néznie, egyszerűen levágták a fejét.


Krisztus tanítványai semmilyen világi konfliktusban nem vesznek részt, nem sztrájkolnak, és nem támogatnak semmilyen emberi világi eszmét.Ide a háború is értendő.


Aki ilyet tesz az nem Keresztény, mert a felebarátod ellen nem tehetsz semmilyen rossz dolgot, mert úgy kell szeretned, mint saját magadat. És ha nem akarsz magadnak rosszat, akkor a felebarátodnak sem akarhatsz.

Inkább vállaljuk a halált, mint hogy keresztbe tegyünk bárkinek is.


Zsömle/lány Egy tanú

2012. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%

U.i.:

A teremtő vissza tudja adni az életet, annak aki megérdemli.

Annak nem aki nem érdemli.

Van-e ekkora hited keresztény barátom.

2012. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
Így van, dögöljön meg mindenki aki fegyverhez nyúl.
2012. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
A fegyver nélküli szolgálatban sem vennénk részt, ha az csak Jehova Tanúira vonatkozna. Ha a törvény magyar országon lehetővé tenné, mindenkinek, hogy válaszon az között, hogy fegyver nélküli polgári szolgálatot végezzen vallási hovatartozás nélkül, akkor Jehova Tanúi is elfogadnák ezt a szolgálatot.
2012. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik

Tetszik tudni, hogy mit jelent a keresztény szó? Krisztus követője. Na már most, aki Krisztus követője, az ugye elfogadja, hiszi és vallja, azt, amit ő mond(ott). Nos ehhez jön az, hogy ki lett nyilatkoztatva, hogy Jézus Krisztus Isten Fia és a mi Megváltónk. Na most ebből az következik, hogy aki ezt megtagadja, az nem igazán mondható kereszténynek, igaz?

Legjobb tudomásom szerint a gyülekezete nem vallja Krisztust Isten Fiának, igaz-e?

Akkor milyen alapon tetszik kereszténynek gondolni magát?

Elnézést, de ezt muszáj volt leírnom, egyébként a többi nem hülyeség amit mond. Asszem'

2012. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Épp azért kérdeztem, mert jelenleg van egy ilyen törvény. Ha rendkívüli állapotot rendelnének el, akkor lelkiismereti okokra hivatkozva dönthet úgy valaki, hogy a fegyver nélküli szolgálatban vegyen részt a fegyveres helyett.


ma 18:44

Nyilván nem Jehova tanúira való tekintettel írták ezt bele a honvédelmi törvénybe, mert akármilyen hihetetlen, rajtatok kívül is vannak emberek akiknek nem megy parancsra a gyilkolás..

De akkor ezt vehetem olyan véleménynek, hogy igen, ilyen szolgálatban részt vennétek?


ma 16:31

Ha rendesen adózol akkor is támogatod a háborút, csak éppen közvetett módon. Ha fegyver nélküli szolgálatra mész (ez gyakorlatilag a polgári szolgálat megfelelője), ugyancsak közvetett módon teszed ezt. Ergo adózni sem szabadna annak aki Jehova tanúja.

2012. okt. 1. 19:47
 9/38 A kérdező kommentje:

ma 19:41

azt hittem Jehova tanúja vagy :) de akkor rosszul fogalmaztam a 19:47-es hozzászólásban bocs.

2012. okt. 1. 19:50
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves -es hozzá szóló. :)

Tudom mit jelent -Kereszténynek lenni.

Nem tudom honnan veszed, de soha nem tagadtuk Jézust mint megváltót, mert aki ezt tagadja az nem keresztény.


Egyetlen egy dolog van ami miatt rosszul értelmezitek a Jézushoz való hozzá állásunkat.

annyiban, hogy mi nem tesszük Jézust a teremtő atyjával egyenlővé, mint ahogy Ő sem tette magát a teremtővel eggyé.:)


azt továbbra is mélyen hiszem és vallom, hogy Jézus a teremtőtől hatalmas pozíciót kapott, jelenleg királyként uralkodik.

Olyan nevet adott neki a teremtő ami felette áll mindenkinek legyen az akár égi angyal, vagy földi ember az az: királyoknak királya uraknak ura.


Ám akkor sem egyenlő az atyjával, és az ezer éves uralma után vissza adja majd a királyságot az atyjának, aki a Jehova nevet adta magának.S ekkor újra Ő lesz minden mindenben, mint Ádám idejében

ezzel is alázatosságot mutatott Jézus, hogy az ezer éves uralom végén, ahogy olvashatjuk alárendeli újra magát az atyjának, ebből is látszik hogy nem egyenlő vele


Ha elolvasod a jelenések könyvét, ott láthatod, hogy az első legnagyobb tanúja Jehovának maga Jézus volt, hű is igaz tanúnak írja aki tanúskodott Isten királysága mellett, mennyen és földön egyaránt.

((Jelenések 1:5) . . .és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója. . .


ezen felül mások is voltak Istennek tanúi, akikről a Zsidókhoz írt levelében beszél Pál apostol a 11. fejezetében: azt írja, hogy a tanúknak nagy fellege, és felsorolja Ábeltől végig a hűséges embereket.


(Héberek 12:1, 2) 12 Így hát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, vessünk le mi is minden terhet és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk az elénk helyezett versenyt, 2 miközben hitünk Főközvetítőjére és Tökéletessé tevőjére, Jézusra szegezzük tekintetünket.. . .



az Ézsaiás próféciája szerint most is választ ki tanúkat a teremtő magának, nem mi választjuk ki magunkat.


(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Ha megfigyeled nem az emberek hanem a teremtő választ,

az más kérdés hogy az egyén akar-e a teremtő munkatársa lenni vagy sem.


Krisztust követve mi is hirdetjük Isten királyságának jó hírét, a Máté 24:14 szerint. és ha már mindenki hallott róla akkor el fog jönni a "vég" :)

Zsömle/lány


Tisztelettel

2012. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!