Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak a katonai...

Jehova tanúinak a katonai szolgálat semmilyen formája nem engedélyezett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem fognak fegyvert, embert meg végképp nem ölnek. De ha pl Magyarországon hadiállapot lenne és behívnának minden hadra fogható személyt, nálunk van lehetőség fegyver nélküli szolgálatra is. Ebben sem vennének részt? És ha nem, akkor milyen indokból nem?

2012. okt. 1. 13:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

5-ös válaszolónak.

nos azért ilyet nem mond és nem kíván egy keresztény.

Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy Jézus követi vagy sem.

Az ítélkezés, pedig a teremtőé.-


Zsömle/lány

2012. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 mustafa33 ***** válasza:
Mikor az Úr megadta Mózesnek a pareancsolatokat és azokban ane ölj parancsot, Mózes lement a hegyről. Látta hogy sokan az aranyborjút imádták, mérgében összetörte a táblákat. Kapott helyette újat, de abban is benne volt a ne ölj parancs.Ugyanakkor megkapta a parancsot a háromezer bálványozó megöletésére. A kánaániták kiirtására is (még macskájuk kutyájukra is) is kiadta a parancsott ugyan az az Úr aki az ölést megtiltotta. De ez már katonai akció volt. Honfoglalás hadviselés által. Akkor????
2012. okt. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 mustafa33 ***** válasza:

Adjátok meg a császárnak ami a császáré, Istennek ami az Istené!

Ez egyértelmű parancs Jézustól.

A katonáskodás a "császár" (világi hatalom) ügye. Azt megadni a "császárnak" ezek szerint tartozik a nép. Ugyanúgy ahogy az adót (amint már valaki írta is volt). Tehát???

2012. okt. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 mustafa33 ***** válasza:
A JT-k igyekezete kivonni magokat a fentebb említett Jézusi parancs alól, a saját hiúságukból fakad, nem az írásból. Ugyanis azt valják, ők nem veszunek részt a világi hatalom biztosításában és gyakorlásában, mert az nem Istentől ered. Ezért nem katonáskodnak, politizálnak, választanak és nem választatnak, ezért nem viselnek állami és közhivatalt. Ők majd az örök királyságban lesznek hivatalnokok. Mi ez ha nem hiúság??? (pedig Isten előtt ez is útálatos).
2012. okt. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Mulder614 ***** válasza:
17%
„Tedd vissza kardodat a helyére,+ mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.
2012. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


mustafa33!


"Adjátok meg a császárnak ami a császáré, Istennek ami az Istené!"


Talán azt is olvasd el hogy miről is beszélgettek amikor Jézus ezeket a szavakat mondta.

2012. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Nyílván, aki védi az országát, az nem rossz ember alapból.

De nem tudom, hogy miért kell bárkitől is bármit védeni...

Csak mert egy drogos, elmebeteg politkusnak rossz napja volt?

2012. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves hozzá szóló a segítségedet

Nos az istennek adjuk meg ami az Istené. Az Isten az élők Istene és nem a holtak isten.

Jézus pedig a Mózes törvényét oda szegezte a fára amikor meghalt.

Azt mondta, új parancsot adok nektek, hogy szeressétek egymást, ahogy Én szerettelek titeket.


Jézus nem engedélyezi a gyilkosság semmilyen formáját.

Nem rég olvastam, hogy összesen 31000 évre ítélték el azokat az embereket, köztük nagy részt a tanukat abban az időben azért mert nem akartak embereket ölni.


Ebből is látszik az emberi felfogás, mennyire messze áll az Isteni felfogástól.

Ha ölsz börtön vár rád.

Ha az országért tetted, akkor az nem gyilkosság.

Tényleg nem?

elvetted egy ember életét, amire ember hatalmazott fel nem a teremtő.


S itt jön be kedves Mustafa, hogy Jézus és a teremtő nem tanít nemzeti öntudatra. ez nem hiúság kérdése.

A teremtőnél nincsenek országok nemzetek,emberek vannak akik testvérek, és nem fogják semmilyen emberi eszme miatt megölni a felebarátaikat.Inkább meghalok, de tiszta marad a lelkiismeretem a teremtő előtt.


Ellentmondásos? Nem.

emlékezz Ádám és Éva idejére. Egy Isten volt egyféle törvénnyel, igazsággal.

Amikor Sátán fellázadt behozott még egy "vallási tanítást"

Így már két "vallás" lett.

A teremtő akkor sem tűrte el halállal lakoltak a lázadók.

Sátán is hamarosan lakolni fog a tetteiért.


Ő most vár. akkor is várt nem végezte ki azonnal őket, adott nekik lehetőséget.

amikor nagyon elszalad a ló az emberekkel akkor bele avatkozik.

Az igaz imádatot nem engedi befeketíteni.

Armageddonkor mindenki megfogja tudni az igazságot Jézus tanításáról, hogy kik azok akik igyekeztek a tökéletlenségük, és a világ megvetése ellenére megtartaniuk magukat tisztán nem embereknek tetszeni, hanem Istennek.


Csak egy Idézet az egyik apostoltól, amikor megtiltották hogy prédikáljanak, ezt mondta:


(Cselekedetek 4:18, 19) 18 Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak sehol Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy igazságos-e az Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint az Istenre, ítéljétek meg magatok.


(Cselekedetek 5:29) 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.


Elsősorban a teremtő az uralkodó, és nem az ember. Az emberi uralkodók jelenleg még Isten engedélyével állnak fent viszonylagos állásukban de már nem sokáig.

Ezért mert viszonylagos az uralkodásuk, csak addig kötelesek a keresztények emberi törvényeknek engedelmeskedni amíg az Isten törvényébe nem ütközik.


A fent idézett versek ezt jelentik.

zsömle/lány

2012. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Én még abból a korból származom amikor a katonai szolgálat kötelező volt, de lehetett polgári szolgáltatott vállalni.

Én, lelkiismereti okokból nem vállaltam el.

Hivatalból feljelentettek - elítéltek.

Csak azért mert eltelt néhány évtized a hitem nem változott meg, ha újra köteleznének újra nem vállalnám.

A kérdésben úgy van feltéve mintha ez kötelező lenne.

Pedig van olyan testvérem aki elvállalta a polgári szolgálatot, sosem kérdőjeleztem meg a döntését.


Kedves mustafa!

Sajnálom ha valamelyik testvérem megbántott a hitével.

Ha senki nem bántott meg akkor még jobban sajnálom, hogy így reagálsz.

Az okfejtésedre válaszul kérlek olvasd el a cselekedetek 5:29.

Remélem ez segít áthidalni az értelmezésbeli problémát.

2012. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

ma 12:22

Bocs, de nem is sajnálnám a magadfajtákat ha becsukják. Ha rajtam múlna még a kulcsot is elhajítanám, had rozsdásodjon rád a lakat. Meg is mondom miért:

Egyszerűen csak ki akarod magad húzni a polgári kötelességeid alól. Nincs itt szó semmilyen vallási meggyőződésről, hisz ahogy mustafa33 is leírta, a Biblia szerint kötelességed lenne engedelmeskedni a "császárnak". Az az alapelvetek, hogy addig amíg Isten törvényeivel nem ellenkezik, addig kell a "császárnak" engedelmeskedni. Egy fegyver nélkülire besorozott személytől csak azt várják, hogy katasztrófahelyzetben segítsen embertársain: evakuálásban való segítség, óvóhelyeken segédkezés, sérültek segítése, törmelék-rom eltakarítás, homokzsák pakolás stb. De semmi olyasmit, hogy embert öljön, vagy akárcsak bántson!! Ergo semmi olyasmit amit Isten elítélne, sőt! Ha ezekből kivonod magad, olyan mondvacsinált indokkal, hogy még ez is sérti a lelkiismereted, akkor épp emiatt fog Isten elítélni téged, mert lehetőségedben állna de nem segítesz a embertársaidnak (holott furcsamód békeidőben folyton "segíteni" akartok nekik). Ez nem más barátom, mint képmutatás..

De most komolyan mit várnál? Hogy amíg milliók szenvednek katasztrófa miatt, te otthon ülhess lábat lógatva, fittyet hányva a szenvedőkre, csak mert benne van a "katonai" szó abban szolgálatban, amivel lehetőséged lenne segíteni rajtuk? Ja és ezt szerinted Isten még helyesli is..

Szóval gondold újra mielőtt majd újra bevonulnál a hűvösre lazsálni.

2012. okt. 3. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!