Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak a katonai...

Jehova tanúinak a katonai szolgálat semmilyen formája nem engedélyezett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem fognak fegyvert, embert meg végképp nem ölnek. De ha pl Magyarországon hadiállapot lenne és behívnának minden hadra fogható személyt, nálunk van lehetőség fegyver nélküli szolgálatra is. Ebben sem vennének részt? És ha nem, akkor milyen indokból nem?

2012. okt. 1. 13:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Sajnálom, hogy indulatokat keltettem benned.

Én jelenleg is önkéntes munkát végzek.

Értelmi fogyatékos siket-némákkal foglalkozom és egy börtön misszióban is tevékenykedem a főállasú munkahelyem mellet.

Én úgy érzem, hogy a tőlem telhetőt jelenleg is megteszem és ehhez nem várok egy katasztrófára.

2012. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vagyok JT, csak egy "kis" érdekességet tennék hozzá a témához: Az alábbi linken egy _kormányzati portál_ archívumának egyik hivatalos dokumentuma található. Eszerint pedig a Jehova Tanúi közösség (Őrtorony Társulat, azaz a Watchtower Bible and Tract Society) néhány vezetőségi tagja részvényes egy bizonyos amerikai cégben, amely hadiipari anyagokat gyárt: 


[link]


Az adott cég profilja a saját honlapjukon ellenőrizhető: 


[link]


Ha magyar nyelvű anyagot szeretnél, futtass le egy Google-keresést "Jehova Tanúi + REGI" kombinációval, lesz néhány találat, ahol bővebben olvashatsz erről a visszásságról...


Üdv. :)

2012. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Szerintem ha csak a tizede igaz volna annak amit írsz és nem csak az EXjt oldalakon volna akkor legalább annyit cikkezne róla az média mint bizonyos valláson belüli pedofíliáról vagy a maffia kapcsolatairól.

2012. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Az is lehet kedves előző, hogy nem is úgy van, miszerint a JT-i ellen esküdött össze a gonosz világ, hanem ha egyszer a liberális-amerikai-szabadkőműves kezekben lévő média csak azt a "bizonyos" vallást fikázza vélt és valós botrányokkal kapcsolatos hecckampányaival, akkor az is lehet, hogy őellenük van összeesküdve a sátáni világ, és ti ennek az ellentábornak csupán egy szelete vagytok.
2012. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


23. kommentelő!


"Szerintem ha csak a tizede igaz volna annak amit írsz és nem csak az EXjt oldalakon volna akkor legalább annyit cikkezne róla az média mint bizonyos valláson belüli pedofíliáról vagy a maffia kapcsolatairól."


Ez a dolog miért érdekelné a médiát? Az hogy egy vallási közösség érdekelt egy olyan cégben ami hadiipari anyagokat is gyárt az miért érdekelné a médiát? Ennek szerinted milyen úgynevezett "hírértéke" van?

Már csak azért is mert van tábori lelkész. Meg olyat is lehet látni még manapság is hogy a katonákat megáldja a pap mielőtt háborúba mennek.

Szóval erről miért kellene cikkeznie a médiának?

Elmagyarázod?

2012. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
43%

@ 23:


Bár nem írtál címzést, de gondolom, a válaszod nekem szól.


1. A két honlap, amiket belinkeltem, NEM exJT oldal; mint írtam, az egyik egy kormányzati portál, a másik pedig a cég saját honlapja. Ezek hitelességét én nem vonom kétségbe; tehát nem tudom, mire gondolsz, mint nem igaz infó.


2. Nem tudom, a média foglalkozott-e valaha is ezzel a témával; de egyetértek Vidiripivel: nem biztos, hogy ez olyan nagy ügy lenne a média számára, mint például az általad említett maffiakapcsolatok.


3. A "bizonyos vallás" kifejezést melyik egyházra értetted?

A legutóbbi pedofilbotrány, amiről én hallottam, pontosan a Jehova Tanúi egyházban történt. Többek között a New York Times is leközölte, hogy a WTBTS-t több millió dollár kártérítés kifizetésére kötelezte az illetékes bíróság egy olyan hölgy részére, akit gyermekkorában molesztált egy felnőtt férfi.


Üdv. :)

2012. okt. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 mustafa33 ***** válasza:

Vidiripi, igen, Jézust az adóról kérdezték amikor ezt mondta (adjátok meg a császárnak.....), a katonáskodásról nem kérdezték mert a zsidók nem vonultak a római légiókba, tehát a kérdés abszurd lett volna. De máshol minden szabad nemzetnél a nemesség vérével azaz katonáskodással adózott az uralkodónak, a jobbágy pénzel. Értelmében mindkettő az ember kötelezettségét jelenti a hatalomnak, csak a kivitelezési forma más. Az egyik erővel biztosítja ugyan azt a célt - a hatalom gyakorlását a másik anyagiakkal.

Valaki írta: "nem tudom miért kellene bárkitől is bármit védeni... Csak mert egy drogos, elmebeteg politikusnak rosz napja volt?"

Ha nem tudod, gondolj bele a történelembe. Csak például a tatárjáráskor ugyan miért is kellet? Vagy a mohácsi csatában ugy e Szapolyai is ezt mondta és nem avatkozott bele a harcba. Hogy miért kellet volna azt gondolom te is tudod. Egyébbként miért hordtak Jézus tanítványai is fegyvert? Mert biztos nem csak Péternél volt kard (amivel ama fület levágta ☻).

Zsömle lány, írod: "És mert viszonylagos az uralkodásuk, csak addig kötelesek a keresztények emberi törvényeknek engedelmeskedni amíg az isten törvényébe nem ütközik."

tapasztaljuk, hogy a J. tanúk is betartanak olyan törvényeket amik nincsenek a szentírásban (KRESZ...). Miért? Azokat kell? Ha nem ütköznek isten törvényeibe akkor mégis érvényes amit az emberi hatalom parancsol? Diferenciálunk? Repülőgépet ezek szerint eltéríthetünk, mert azokról nem szól az írás, például eltérítem, mert nincsen pénzem Jeruzsálembe utazni, de így odajutok. nem fog erre vonatkozni a ne lopj parancsolat, mert én nem tulajdonítom el, ha odaérük mehet ahová akar. meg aztán Jézus is azt mondta, menjenek és hozzák el neki azt a szamarat amelyik amott legel.... Az sem volt az övé, csak el kellet neki jutni valahová. Szóval??? Mégsem teszitek.

2012. okt. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


mustafa33!


Igencsak sajátos a nézőpontod. De.....


"... a katonáskodásról nem kérdezték mert a zsidók nem vonultak a római légiókba, tehát a kérdés abszurd lett volna."


Azok a zsidó férfiak miért nem vonultak hadba a római légiókban?

2012. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 mustafa33 ***** válasza:

Julius Cézár uralkodása óta a palesztínai zsidó férfiak fel voltak mentve a katonai szolgálat alól a Római hadseregben. A zsidó férfiak abban az időben esetleg Heródes Antipasz seregében katonáskodhattak, de az emberek ezeket is megvetették, mert a bábkirályt szolgálták, aki a római megszáló kegyelméből uralkodott.

Keresztelő János dialógusában (Lk. 3,14) ezekhez szól és ezt ajánlja a katonáknak: " Senkit ne háborgassatok, se ne patvarkodjatok és elégedjetek meg zsoldotokkal." (Károli)

"Senkit ne bántalmazzatok, meg ne zsaroljatok és elégedjetek meg a zsoldotokkal (új fordítású Biblia).

Nem arra utasította őket, hogy hagyjanak fel szolgálatukkal, vagy hagyják el a katonai rendet, sem hogy felülbírálják annak létjogosultságát. Amit ajánl nekik az az, hogy tegyenek jót rendjükben elfoglalt posztjukról .

(gondolatok egy prédikációbol amelyet ihletett John J. Pilck: The Cultural World of Jesus, Minesota 1997)

2012. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Keresztelő János. Igen de amikor ezt mondta a katonáknak akkor hol is volt Jézus? Vagy hol voltak az ő tanítványai?

2012. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!