Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn melegnek...

A Biblia szerint bűn melegnek lenni?

Figyelt kérdés
én nem vagyok meleg, de az én Istenem nem venné el senkitől a boldogságát.. Amióta ezt megtudtam már nem is nagyon érdekel a Biblia:(

2013. febr. 25. 19:18
 121/138 anonim ***** válasza:
65%

73%-os!


Undorító a hozzáállásod.


Ilyenek vagytok mint keresztények!!

Kamuból? Úgy tudtam, hogy a hazugság bűn!

Ráadásul, ha egy házasságot nem lehet elhálni, akkor nem érvényes.

Ha egy homoszexuális ember úgyis a pokolra kerül a vágyai miatt, akkor minek házasodjon meg? A vágyát nem tudja kontrollálni, így teljesen mindegy. Akár embert is gyilkolhat, nem változtatna a helyzetén.

Rendkívül káros egy ilyen értelmetlen dogmának a hirdetése. Azt hitetitek el a melegekkel, hogy nem számít, mit csinálnak, hogyan élnek, a vágyaik miatt (amiről nem tehetnek) mindenképpen a pokolra kerülnek. Ez már el van döntve, nem tehetnek semmit sem ellene.

Bünteti kéne az ilyesmit, mert ez emberkínzás!

Teljesen tönkreteszitek szerencsétleneket.

Hogy tehettek ilyet egy olyan emberrel, aki vallásos közegbe nőtt fel, így ő is az, erre elhitetitek vele, hogy mindenképpen a pokolra kerül, akármit csinál.

Undorítóak vagytok!!!

2013. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/138 anonim ***** válasza:
24%

Ha van lányod, remélem egy homoszexuális ember veszi el, aki sose fog lefeküdni vele, így un okád sem lesz.

A kereszténység mindenképpen ártalmas, így be kéne tiltani!!

2013. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/138 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a Biblia ezt mondja, ha tetszik ha nem!Aki eszerint akar élni nem kerülheti ki a bűneivel való szembenézést.

Én hiszek benne, hogy nem kell szenvednie hanem Isten megadja a kiutat annak, aki őt őszintén keresi.

Ki mondta hogy helyes kamuból házasodni?ez csak egy válasz volt a korábbi hozzászóló üzenetére mint elvileg kivitelezhető dolog.Ki mondta hogy házasodjon meg?

Az ezzel kapcsolatos problémáidat javaslom Istennek mondogasd, aki a keresztény hit szerint a Biblia ihletője.Nem kell elfogadni ezeket, de akkor ne legyen az ember keresztény ez ilyen egyszerű.Ha pedig hitetlenként beszélsz az egészhez semmi közöd.

2013. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/138 anonim ***** válasza:
81%

látom te egy Biblia-szakértő vagy, ezért szeretném ha felvilágosítanál ezekkel kapcsolatban is:


1. Mózes Harmadik Könyve 25:44 törvénye azt mondja, hogy „Szolgáid és szolgálóleányaid legyenek a ti körületek való pogány népek közül, azok közül szerezzetek szolgát és szolgáló leányt.” Az egyik barátom szerint ez csak az ateistákra vonatkozik, de szerintem a buddhistákra is. De akár miért ne birtokolhatnék egy muszlimot is?


2. Édesapám szeretné szolgálatra eladni a húgomat, ahogy ez elő van írva Mózes Második Könyve 21:7 törvényében. "Mikor pedig valaki az ő leányát szolgálatra pénzen eladja, ne bocsátassék úgy ki, mint a rabszolgák." Mi lenne a kedvező ár érte?


3. Tudom, hogy Mózes Harmadik Könyve 15:19-24 törvényei szerint a nőkkel a menstruációs időszakban nem szabad érintkezni. Az a gond, hogy nem tudom, hogyan tudjam meg ezt tőlük. Próbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nem akar válaszolni. Hogyan lehetne ezt megoldani?


4. Ha elégetek egy áldozati bikát az oltáron, tudom, hogy „kedves illatú lészen az Úr előtt” (Mózes Harmadik Könyve 1:9). A probléma a szomszédaimmal van. Kijelentették, hogy az illat nem kedves nekik. Mi ilyenkor a teendő?


5. Van egy ismerősöm, aki folyamatosan dolgozik szombaton is. Mózes Második Könyve 35:2 törvényében ez áll "Hat napon tegyetek dolgot-,minden hetednap pedig néktek legyen szent, az Úr nyugodalmának Szombatja. Valaki azon dolgot teszen, megölettessék." Erkölcsi kötelességem, hogy én magam öljem meg őt, vagy megkérhetek valaki mást is, aki ezt megteszi?


6. Az egyik barátom úgy érzi, hogy bár a kagylóevés utálatos dolog (Mózes Harmadik Könyve 11:10), de kevésbé utálatos, mint a homoszexualitás. Nem értek vele egyet. Vajon hányszor utálatosabb a kagylóevés a homoszexualitásnál?


7. A legtöbb férfi barátom vágja a szakállát, a haját, a halántékuk környékén is, bár ez kifejezetten tiltott Mózes Harmadik Könyve 19:27 törvénye szerint. Mi legyen a büntetésük?


8. A Mózes Harmadik Könyve 11:6-8 törvénye alapján tudom, hogy a döglött disznó bőréhez hozzáérve az ember tisztátalanná válik, de azért bőrkabátot hordhatok, ha kesztyűben érek csak hozzá?


9. A nagybátyámnak van egy kisebb mezőgazdasága. Megszegi Mózes Harmadik Könyve 19:19 törvényét azzal, hogy két különböző gabonát ültet ugyanabba a földbe. A felesége pedig olyan ruhát hord, amely különböző anyagokból készült (pamut és poliészter keverékéből). Valóban szükséges, hogy az egész várost összehívjuk a megkövezésre? Nem lehetne, hogy csak egy zárt körű családi eseményen megégetjük őket, mint ahogyan ezt azokkal is megtesszük, akik az anyósukkal hálnak Mózes Harmadik Könyve 20:14 szerint?


10. Mózes Harmadik Könyve 21:18-20 kimondja, hogy nem közeledhetek Isten oltárához, ha valami probléma van a látásommal. Be kell vallanom, hogy közelre nem látok teljesen tisztán. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy van azért itt egy kis engedmény?

2013. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/138 anonim ***** válasza:
52%

Na jön a szokásos mellébeszélés,ami rég lerágott csont...

Ezek csakis a zsidókra vonatkoznak, ráadásul nem törvény alatt élünk.Rengeteg helyen kitárgyalták már a témát,visszakeressem a belinkelgessem neked?

2013. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/138 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésre válaszolva:

Igen, a Biblia szerint bűn melegnek lenni. Ebből következik, hogy a hit és a nem-heteroszexuális (és nem aszexuális) orientáció egyértelműen kizárja egymást. Némelyik pap megengedőbb, mivel betű szerint a Biblia a homoszexuális NEMI kapcslatokat, és nem a homoszexuális PÁRkapcsolatokat tiltja.


#124: Ott a zöld!

#125: "Csak a zsidókra vonatkozik." vs. "Isten szava." Hmmm... Ha a Bibliát betű szerint értelmezzük, akkor vagy az egészet betű szerint kell értelmezni (ld. ~ Ortodox Judaizmus), vagy az egész haszontalan. Kedves #125. Ki és hogy válogathat abból, hogy Isten melyik szava törvény, és melyik nem? (Mivel mindnyájan tudjuk, hogy Isten szava feltétel nélkül igaz, mert Isten szava szent.) Mert, ha a vallás a Biblia pillanatnyi vatikáni (ill. megegyező református/orthodox/muzulmán, etc.) értelmezésével megegyező nézet, akkor nevezhetjük-e azt Isten szavának, és nem a Pápáénak (ill. megegyező református/orthodox/muzulmán)?

2013. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/138 anonim ***** válasza:
52%

Ez aztán a következetes értelmezés.A párkapcsolatban benne van a nemi kapcsolat, amit a Biblia elítél ilyen formában .És alap, hogy házasságon kívüli kapcsolat minden formája bűn a Biblia alapján, tehát nincs ilyen , hogy csak párkapcsolaton kívül bűn.

Isten utálatosnak nevezi ennek minden formáját, sehol nem mondja, hogy kapcsolaton belül lehetne!Micsoda nyakatekert kapálózás...

A Biblia megmagyarázza magát ezen a téren, világosan le van írva az újszövetségben, hogy ezeket csak a zsidóknak kell betartani, szóval ráhibáztál.

Legalább alapfokú ismereted lenne ha már kötözködsz.

2013. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/138 anonim ***** válasza:
69%
Jézus mondta: nem eltörölni jöttem a törvényt, hanem betölteni. vagyis a törvények érvényesek.
2013. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/138 anonim ***** válasza:
52%
A zsidóknak érvényesek:D
2013. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/138 anonim ***** válasza:
30%

#127, #128, #129.

Feloldó rendelkezést kérem. Google a barátod, a Biblia teljes szövege különböző fordításokban és nyelveken az Interneten több helyen megtalálható.


Igen, az Újszövetség a zsidókra nem érvényes (mivel Jézus Krisztus az egész emberiséget jött megváltani, és nem kifejezetten Izrael Népét, így az izraeliták számára Ő nem a Megváltó). Viszont a keresztényekre igen.


Léviták 18:2 "Szólj az Izraelitákhoz és mondd nekik: Én vagyok az ÚR, a ti Istenetek." > Léviták 18 ez után tiltó parancsokat ad az Izraelitáknak a nemi érintkezés szabályaira, tiltásokat ír elő a családon belüli szexre, homoszexualitásra, ill. feleség megcsalására. Ez alapján világos, hogy a Léviták 18 is csak a zsidókra vonatkozik, így megszűnt a bibliai tiltás nemi érintkezés felett (kiv. paráznaság tilalma a Tízparancsolatból).


További tiltó rendelkezések:

Szodom példája a Genezis könyvéből (Teremtés könyve 14-19) tilt mindenféle olyan nemi kapcsolatot, mely gyermeknemzéssel nem jár, így a homoszexualitás minden formáját, a vaginális behatolással nem járó szexet, és a védekezés minden formáját. Megerősítő/feloldó rendelkezés?


Plátói romantikus szerelem (szexuális kapcsolattal nem jár, bűntetés nem ismert) biszexuális férfiak között a Bibliában: Dávid és Jonatán története, Sámuel 1. könyve 18. Ám felfogható (extrém) mély barátságként is.


Viszont ellenpélda az Újszövetségből az 1Róm 1:26-27, mely kifejez teljes tiltást a homoszexualitással szemben. (Azonos neműek között SEMMILYEN romantikus/szexuális kapcsolat nem megengedhető.)


A válás nem megengedett, kiv. ha feleség a férjet megcsalja, valamint a válás (utáni házasság) bármely egyéb okból paráznaságnak minősül: Máté 19:3-9. Újszövetség, nincs felülíró rendelkezés, lehet menni tüntetni.


Ugyanitt, Máté 19:12 + Alexandriai (Szt.) Klementin megjegyzése, Kr. u. 1. század: Léteznek születésüktől fogva meleg emberek (kb. 2 évezreddel megelőzte korát, a divat feltalálása előtt. 16. században a katolikus egyház eretnekségért kizárta, a görögkeleti és orthodox egyház mindmáig szentként tiszteli). Betű szerint értelmezve az aszexualitás elfogadható orientáció. Külső megjegyzést hozzátéve, minden orientáció elfogadható és elfogadandó, amíg tiltások érvényesek maradnak. (homo/biszexuálisok párkapcsolatot és nemi kapcsolatot azonos neművel nem létesíthetnek, ÁM élhetnek nyíltan.) Bár innentől kezdve ember szava és nem Istené.


Emellett egyértelmű tiltást tartalmaz még az 1Kor 6:9-10 és 1Tim 1:9-10.


Tehát igen, a Biblia egyértelműen tiltja a homoszexualitás MINDEN formáját a keresztényeknek ÉS a zsidóknak egyaránt.

2013. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!