Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lehetünk biztosak...

KZitus kérdése:

Miért lehetünk biztosak abban, hogy Isten létezik, noha soha nem láttuk őt?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen bizonyíték?

2013. dec. 6. 17:11
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
37%
A Biblia az ami tanusítja, hogy igen létezik. Meg nem egy könyv hanem egy csomó könyv õ róla szól. Meg szerintem nem hülyék az emberek hogy olyanban hidjenek ami nem is létezik...
2013. dec. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
Megírta a Biblia, ezért slusz - pássz létezik. Ez olyan mint a: igaz mer' bemondta a TV.
2013. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%

Bizonyíték nincs és soha nem is lesz. Egy hívő azt mondaná azért, mert isten próbára tesz minket, hogy mennyire erős a hitunk. Gyakran találkozni ezzel a magyarázattal. Valóban azért nem lesz bizonyíték a létére, mert nem létezik. Ami nincs, azt nem lehet bebizonyítani. Cáfolni sem lehet, hiszen ami nincs, azt nem lehet vizsgálni, ebből adódóan cáfolni sem.


Egyébként igen, elég nevetséges az "isten létére bizonyíték a Biblia" érv. Nem egy racionális érv, dehát... hívők. :)

2013. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
11%

Ha tudósok mondanák, akkor többen hinnének benne (sokan követik a tudományt, mint a birkák).

Bár amit írtam azért is hülyeség, mert sok embernek addig tudós a tudós, amíg azt mondja, ami az illető egyénnek tetszik. Utána már guru vagy egyéb lesz.

De hát az emberek...


Mi a bizonyíték rá? Semmi. De még ez is értelmesebb, mint egy Isten nélküli világ. Istenben az a szép, hogy bizonyítékok nélkül is bizonyságot lehet róla szerezni. Legalábbis számokkal és okoskodással soha nem fogod megérteni Istent.


Jézus Krisztuson keresztül igen.

2013. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Tamás321 ***** válasza:
22%
A természet törvényei, lelkiismeret, egyéb összefüggések.
2013. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Szeressük egymást ***** válasza:
37%

Objektív bizonyítékok a jelek:

Ján 3:2 Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda neki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, amelyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.


Szubjektív bizonyítéka az Igazságszeretőknek van:

1Ján 2:5 Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;

2013. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem például azért, mert Van Szeretet. Persze ezt is kétségbe lehet vonni, ha valaki nagyon akarja, azon az alapon hogy nincsen rá úgynevezett tudományos bizonyíték. Na meg persze pont ugyanezen alapon az is kétségbe vonható hogy én egyáltalán valóban ezt gondolom. Mégis azt lehet mondani hogy nem nélkülöz minden alapot hogy hinni lehessen benne.
2013. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 pelgrim ***** válasza:
19%
Nekem saját létem elég bizonyíték, Én Vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen.
2013. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 sandor76 ***** válasza:
25%

Nem latjuk a sajat agyunkat.

nem latjuk a gravitaciot.

Nem latjuk az elektromossagot.

Nem latjuk a szelet.

Mindent elhiszunk mert latjuk mukodni.

Az egesz teremtes olyan csodalatosan mukodik,csak egy ertelmes leny hozhatta letre,aki mindent a maga idejen szepen elkeszitett.


Ha nagy a baj kit hivsz segitsegul?

2013. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Bebizonyítani nem lehet. Úgy tudhatod, meg, hogy imádkozol hozzá, hogy ha létezik, mutassa meg neked, hogy létezik. Ezt csinálod egy ideig, és meglátod, mi lesz az eredmény.
2013. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!