Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném tőletek kérdezni,...

Nina8814 kérdése:

Szeretném tőletek kérdezni, hogy ismertek-e olyan papot/református lelkészt, rövid időn meg tud ejteni egy felnőtt keresztelést?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Felkeresed a legközelebbi református templomot és lelkészt és ott pontosan megkapod a választ. Itt nem!!!
2014. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az nem biztos, elvileg azért van ez az oldal, hogy választ kapjunk a kérdéseinkre, nem? :)
2014. júl. 1. 08:35
 13/20 FCs ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

A katolikus kánonjog szerint az lehet keresztszülő, akit megkereszteltek. Ha életed párja (férjed, feleséged) meg van keresztelve, az már elégséges a kereszteléshez.

Tehát nem kell mindkettőtöknek igazolni.

Az azonban elgondolkodtató, hogy számodra mindegy, hogy katolikus, vagy református.

A keresztszülőség felelősség is! A keresztelés szentség kiszolgáltatása. Az első, bevezető szentség. Te, mint keresztszülő felelősséget vállalsz, hogy a gyermeket a katolikus hit, és normák szerint támogatod, segíted, és ezt ki is jelented a szertartás alatt.

Szeretettel és imával.

2014. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves FCs, a következőt a tegnapi hozzászólásomban olvashatod: "És azért a református vallást szeretném felvenni, ha már keresztelkedek, mert tinédzser koromban sokat jártam a helyi református templomba, és nekem maga az Istentisztelet, a templomok stílusa jobban közel áll hozzám, mint a katolikus." Tehát nekem nem az minden, hogy milyen vallásúnak keresztelkedek, hanem hogy hol.

Megértem, és tisztában vagyok vele, hogy egy hites neveltetést kapott ember számára ez nem csupán egy alkalom, viszont én sajnos nem ilyen családban nőttem fel. Azt hiszem, ez nem az én bűnöm. De szeretném, hogy a gyermekem így nőjön fel, és sokadjára mondom, hogy ezért fontos az én keresztelésem is! Nem akarom, hogy azért nézzenek ki engem a párom családjából, mert nem vagyok megkeresztelve, ez annyira hatalmas vétek?

2014. júl. 1. 11:25
 15/20 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem olyan családban nőttél fel, de már számodra fontos lett, akkor érdemes végigjárni az utat.

Aki nem így gondolja, annak valójában nem fontos, csak egy kipipálandó teendő a sok közül.


A felkészülés azért is fontos, mert a keresztszülőség felelősség. Erre fogadalmat is teszünk a szertartás alkalmával, Isten színe előtt.

Aki ennek nem érzi súlyát, az inkább várjon.


Én így gondolom, katolikusként.

2014. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Természetesen tiszteletben tartom a véleményedet, és végigjárnám szívem szerint az "utat". De mivel párom családja mihamarabb szeretné, ha gyermekeinket megkeresztelnénk, ezért inkább "sietnék", ha nem baj :) És reménykedve várom, hogy valaki segítségemre legyen!
2014. júl. 1. 14:04
 17/20 anonim ***** válasza:
Mennyi időt tudnál "rászánni" maximum? Mennyi hónapot?
2014. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon keveset, augusztusban szeretnénk a babákat keresztelni! Minden megoldás és lehetőség érdekel!
2014. júl. 1. 14:51
 19/20 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb lenne megkeresni a legközelebbi református lelkészt és elő tárni a problémádat.

És miután kiderül a menete, ezt megosztani a rokonsággal. Így megnyugodhatnak, hogy 2015. pünkösdjén, vagy azt követően bizonyosan megkeresztelhetik a kicsiket. De az is lehet, hogy előbb. Van, ahol fél éves előkészítő is elég.

A keresztények házasságban élnek (hitük tanítása szerint), tehát, ha komolyan gondolod a keresztséget, érdemes lenne azt is betervezni...

A felnőtt hitvallást tesz a kereszteléskor. Ez lehetetlen bizonyos ismeretek nélkül. A gyermekek a reformátusoknál ezt a konfirmációkor pótolják.

Jól értem, hogy megfogadod, Isten előtt, hogy hiszed, pedig nem is tudod mit?


Ha igazán vallásosok a rokonok, megértik a problémádat.

2014. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szégyen-e vagy dicsőség, de múlt hét vasárnapján hivatalosan, "Isten színe előtt" megkeresztelkedtem. Köszönöm az eddigi válaszokat, és a nem mindig segítő kész kritikákat :)
2014. júl. 8. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!