Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezete miséit...

A Hit gyülekezete miséit minden veszély nélkül látogathatom?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam, hogy veszélyes, mert erősen manipulálnak.
2016. máj. 12. 04:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vagy könnyen befolyásolható,akkor igen.Amúgy rendesen kimossák az agyad.
2016. máj. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%

Nem.

Már csak azért sem, mert nincs miséjük.

.

Az igehirdetés pedig erősen függ attól, hogy ki hirdeti.

2016. máj. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Inkviziciós detektív ***** válasza:
44%

Tudatlan emberek keverik a szezont a fazonnal. Nyugodtan elmehetsz, nem manipulalnak. Az a manipulalas, amikor az ige hirdeteset rossz szinben tuntetik fel, de az nem manipulalas amikor ugy befolyasoljak az embereket, hogy Isten uralmanak a befolyasat segitik elo, vagyis azt hirdetik egy Istentiszteleten ami a szentirasban is olvashato.


Menj el nyugodtan, hallgasd meg az igehirdetest, es vesd ossze a bibliaban olvasottakkal. Ha pl. adakozasra buzditanak, az azert van, mert Isten is ezekben gyonyorkodik, de semmit sem var el tolunk kenyszerbol. Ha nem akarsz akkor nem adsz.

2016. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

"A hit hallásból van!"

Minél többször hallasz valamit, annál inkább kezdi a tudatod elfogadni még akkor is, ha korábban azzal az állítással teljesen ellentétes véleményed volt... így szépen, lassan, fokozatosan fogják átprogramozni az agyadat... a végén állítólag még olyasmit is "önként és dalolva" teszel meg (akár még anyagiak terén is), amelyekről korábban el sem tudtad volna képzelni...


Az ördög mindig a részletekben bújik meg, nyílt színen ritkán mutatkozik!

2016. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Kiss Éva Judit ***** válasza:
28%

Megkérdezhetem, hogy ha hozzájuk szeretnél járni, erre mi motivált? Ugyanis Isten szavát hallgatni nem mindegy, hogy milyen forrásból teszed. Ha a forrás mérgezett, belepusztulsz, és nem most, hanem az isteni elszámoláskor.


Milyen vallásnak tartod azt, amelyiket egy ember vezet? Ahol a tized befizetésére KÖTELEZNEK?


Jól teszed, ha utánajársz a dolgoknak, de a GYAKORIKÉRDÉSEK SAJNOS nem a legalkalmasabb hely. Itt olyan sok okos van, aki meggyőződve beszél a maga elképzeléséről, hogy mindegyik alapíthatna egy önálló vallást is akár.


Ha elmész a hitgyülbe, ott helyben semmi bajod nem lesz. Az én fiam 2-3 évesen sírva kérte, hogy menjünk el innen. Mit mondjak? Feltűnésködés bőven van! Ismeret? Egy ember elképzelése, szentszellem általi kinyilatkozásnak álcázva.


Mai ismeretemmel már egyre se mennék. Ha istenről szeretnél bővebb ismeretet szerezni, akkor csak és kizárólag a Bibliára támaszkodj, és a logikára. Sok hazugság kering a neten is. :-( Sátán mint ordító oroszlán szedi az áldozatait.1Péter 5:8 "Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:.."

Tudod mikor ordít az oroszlán? Amikor szeretné kiugrasztani a biztonságos karám mögül az állatokat, hogy megölje őket. Amúgy lapít, és igen csöndesen vadászik. Ebből meg vond le a következtetésed. Jó munkát, kitartást, és Isten áldását kívánom

2016. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Engem elráncigáltak, de a tömegben pánikrohamom lett, nem engedtek ki az épületből, életem egyik legrosszabb élménye volt...
2016. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%
Én voltam ott de végig az adakozásról volt szó, hogy milyen jó lesz majd nekem ha pénzt adok nekik. :)
2016. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 5-ös hozzászóló !


1992 óta egyszer sem köteleztek a tized fizetésére és senkitől sem hallottam a gyülekezeten belül hogy panaszkodott mert tized fizetésére kötelezték volna, ez és az adakozás mindig önkéntes alapon történt és történik !

2016. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ hogy mit értesz veszély alatt kérdező.

Úgy hogy megkéselnek nem veszélyes, nem fogsz meghalni.

Úgy , hogy beháloznak és kimossák az agyad úgy igen úgy veszélyes.

2016. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Egyszer-kétszer elrángattak engem is. Volt példabeszéd, éneklés meg örültek egymásnak, de nem az én világom.

Nem haltam meg, nem tértem meg.

Én mondjuk már attól agyfrászt kaptam, amikor odajöttek ismeretlenek, hogy örülnek, hogy eljöttem. Minek örülnek? Nem is ismernek.

2016. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!