Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből jöhet rá egy homoszexuál...

Miből jöhet rá egy homoszexuális ember, hogy rossz úton jár?

Figyelt kérdés
A bibliában szereplő tiltások létjogosultságát emberi ésszel is fel lehet ismerni, kivéve ezt az egyet. Például, ha állandóan hazudozom, egy idő után azt vehetem észre, hogy már senkivel sem tudok egy jót beszélgetni, mert a kutya sem hisz nekem. Ha lopok, kivet és megvet a közösség. Tehát még ha nincs is hitem még akkor is rá jövök, hogy ezek a dolgok rosszak. Ha nem is azonnal de sok év alatt biztosan. Ezek alapján gondolom hogy ha valaki homoszexuális kapcsolatban van, annak is találkoznia kell ilyen és hasonló jelekkel. Mik ezek a jelek?
2016. máj. 30. 00:21
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Ezen nevettem, de hozzá tenném, hogy nem csak férfiakról szól a kérdés. A leszbikusokat se felejtsük el
2016. máj. 30. 00:44
 2/51 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem te jársz rossz úton.


1. Nincs igazad abban, hogy aki homokos, az "rossz úton jár". Ezt mindjárt kifejtem.


2. Még ha igaz lenne is, akkor sem helyes a levezetésed. Egyáltalán nem úgy működik az élet ugyanis, hogy az igazság mindig kiderül, a hazug embert mindig utolérik, a rosszak mindig megkapják méltó büntetésüket. Ezek tündérmesék közhelyei. Távol állnak a valóságtól. A legkegyetelenebb diktátorokat soha nem büntette meg senki, míg bármely diktatórikus ország etnikai kisebbségei igazságtalanul rengeteget szenvednek.



"Például, ha állandóan hazudozom, egy idő után azt vehetem észre, hogy már senkivel sem tudok egy jót beszélgetni, mert a kutya sem hisz nekem. "



Feltéve, ha kiderül, hogy hazudsz. Egy nagyön ügyes és gyakorlott hazudozó, például egy okos pszichopata tökéletesen el tudja hitetni a hazugságait másokkal és megjegyzi a fedősztorikat, amiket kitalál.



"Ha lopok, kivet és megvet a közösség."


Ha kiderül. És attól is függ, mennyit lopsz, és milyen a közösség. Egy politikus százmilliókat lophat, mégis a közösség tetején áll.



"Ezek alapján gondolom hogy ha valaki homoszexuális kapcsolatban van, annak is találkoznia kell ilyen és hasonló jelekkel."


Aki homoszexuális kapcsolatban van, az nem érzi magát bűnösnek, egyszerű barátom. Miért gondolod, hogy ők automatikusan bűnösek? Nem választják. Így születnek, ugyanúgy, ahogy téged az ellenkező nem vonz. Miért lennének bűnösek bűn nélkül? Miért akarod őket büntetni valamiért, ami nem az ő hibájuk? Ha te melegnek születnél, akkor ezen logika alapján levetnéd magad a Lánchídról? Egy picit tedd félre a Bibliát, és hallgass a szívedre: komolyan logikusnak tűnik neked, hogy az az isten, akiről Jézus beszél, büntet valakit, csak mert olyannak született, amilyen? Nem gondolod inkább, hogy oka van annak, hogy isten melegeket is teremtett, és hogy az a végtelenül szerető lény, akiről Jézus beszélt, pontosan elfogadja az embert olyannak, amilyen? A Biblia ezen törvényeit egy más kor emberének írták, egy teljesen más társadalomnak, sokkal szigorúbb szabályokkal. Változott azóta a világ. Senki nem bűnös azért, amilyennek született.

2016. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
24%

"Nem választják. Így születnek"


Ez mondjuk igaz lehetne bármely lényre, ami nem rendelkezik önálló akarattal. De az ember rendelkezik tudattal, van választási lehetősége. A melegség választás kérdése. Azért vagy ember, hogy fejlődj, jobbá válj. A melegség nem szolgálja a társadalom kollektív érdekeit, az emberiség fejlődését, hanem puszta önzés. A heteroszexuális kapcsolat is nagyrészt önzés, de abban benne van a szaporodás lehetősége is, ami rendszerint teljesül. Tehát a sok önzés végül értelmet nyer. A melegek esetében ez nem mondható el.

Persze ha ateista vagy, akkor mindez nem gond, hiszen a létezésed középpontjában az önzés áll. De ha keresztény vagy, akkor már magasabb szempontok is érvénybe lépnek.

2016. máj. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
0%
Ha leülsz és olyan lyuk van alattad,hogy saját magad is beleesel az lehet a másik jel a kipottyanó kaki után
2016. máj. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Azt hiszem némi félreértés is történt. A kérdés egy egyszerű Biblia értelmezés. Szó sincs arról, hogy én bárkit bűnösnek tartanék. Mellesleg közel sem vagyok keresztény, ennek ellenére kedvem lelem a Bibliában. Igaz ugyan, hogy sokszor a bűnök nem derülnek ki, de ezt a könyvet egyszerű embereknek írták. Sokszor előbb támad a lelkiismeret, minthogy a bűn kiderülne. Például nyugodt szívvel hazudok egy osztálytársnak, de amikor ezen felbátorodva már a szüleimnek is hazudok, akkor kezdem érezni hogy valami nem úgy működik ahogy kellene. Tehát a legtöbb intelem egy lelki védőkorlát. Minden tanmesének megvan az értelme, egyedül ez a tiltás nem passzol a sorba, ezért írtam ki a kérdést. Hátha valaki megfejtette vagy megélte ennek az értelmét. Egy kétezer éves könyvről beszélünk, ami ilyen hosszú időn át volt a mindennapi ember tanítója és lehet jönni a nagy háborúkkal, de a mindennapi élet szintjén igenis bevált. Ezért furcsa hogy amíg minden más része oké, ez hogyan miért van benne?
2016. máj. 30. 02:38
 6/51 anonim ***** válasza:
12%
az 5-os vagyok és nem homofob!!! nem tartom bunnek amit csinálnak mert nem érdekel ki mit csinál!!!!de ez egy heteró embernek valljuk be ,hogy undorito és nem is ez a természetes,de ha nekik jó csak csinálják.lehet ez nem hangzott jol amit irtam ,de ezt gondolom.nem vetem meg őket ,mert ez valóban nem választás kérdése ők ilyennek születtek nem tehetnek róla!
2016. máj. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 Ozmium42 ***** válasza:
30%
A Biblia nem azt írta, hogy ne legyél meleg, mert az rossz, meg bűn. A Biblia azt írja, hogy kövezd halálra a melegeket. Ez azért komoly különbség. Nem beszél sehol a megtérésről, vagy "kigyógyulásról", vagy Isten megértő hozzáállásáról. Egyszerűen csak azt írja, hogy te, aki nem vagy meleg, utáljad és gyilkoljad. Ennyi a lényeg.
2016. máj. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha mondjuk megdördül az ég, és lecsap egy villám egyenesen őrá, vagy mondjuk egy lángoló katlan nyílik meg mellette teljesen váratlanul, akkor sejtheti, hogy nem kóser, amit csinál.
2016. máj. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
35%

A Bibliában Isten leíratta, hogy milyen erkölcsi alapelvek alapján kell élnie az emberi teremtményeinek.

Ezeknek az olvasása, hatással ehet az életére, ha szereti a Teremtőjét, keresi a vezetését.


Ezért ebből rádöbben, és ha a gondolkodásában is Istennek tetsző életet szeretne élni, és elfogadja alázatosan a vezetését alapelveit, és nem keres kifogásokat a tökéletlenségére.

2016. máj. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
57%
Csak egy megjegyzés: A homoszexuálisok csak orálisan vagy análisan tudnak szeretkezni, ami szerinted "rossz" út! Akkor miért a szexuális kultúra csúcsa, ha a heteró párok teszik ugyanezt? Ők jó úton járnak?
2016. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!