Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A páli teológia tényleg...

A páli teológia tényleg ellentétes lenne Jézus tanításával? https://www.youtube.com/watch? V=U0W36F0GpzA

Figyelt kérdés
Egy katolikus pap szerint Szent Pál apostol olyan saját teológiát alkotott, ami nagyon eltér, és ellentétes Jézus tanításával?
2016. júl. 29. 10:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%

Nem ismerem ezt a csávót a videóból, de a páli teológia igencsak keresztényellenes, méghozzá annyira, hogy azt is simán el tudnám képzelni, hogy Pál a megtérését csak kitalálta hogy félrevezesse a keresztényeket.

Jézus azt mondta, hogy idézem

Jn 18:37"Arra születtem, s azért jöttem a világba, hogy tanúságot tegyek az igazságról."(És ezt nem egyszer mondta)


Ilyet nem mondott: "Azért jöttem a világba, hogy feláldozzatok engem és elvegyem a bűneiteket"

Pál volt a 13-ik apostol, saját magát! választotta ki apostolnak, nem volt Jézus tanítványa, ráadásul saját magát nevezte ki szentnek.


Pálnak egyetlen célja lehetett, hogy beillessze a keresztény vallást a zsidóságba. Ezt könnyebb volt megtenni, mint kiirtani a keresztényeket. Bizonyára rájött, hogy kiirtani nem tudja őket, hiszen túl sokan vannak, félre kell vezetni őket.

Olvasd el Badiny Jós Ferenc könyveit, ott igen sok szó esik Saul rabbinak nevezett Pál apostolról.


De amúgy az se 100%, hogy a 2Péter levél tényleg Pétertől származik. Főleg ha ilyen dolgok találhatóak benne.

2016. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%

"De amúgy az se 100%, hogy a 2Péter levél tényleg Pétertől származik. Főleg ha ilyen dolgok találhatóak benne."


->Éppen erről akartam írni. A bibliakutatás alapján ugyanis benne van a pakliban, hogy a második péteri levél pszeudonim mű, amelyet egy ismeretlen szerző írt az 1. század végén.


A szegedi bibliakommentárban olvasható:


"A levél állításai ellenére (1,1, 12-15; 3,1), a modern tudomány Péter 2. levelét álnév alatt írt levélként tartja számon, amelyet nem Péter írt, csak neki tulajdonítanak."


Forrás itt: [link] MÁSODIK LEVELE


Dante

2016. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azért kell vitatkozni, mert amíg Te jól látod javarészt, addig keresztény felekezetek, ahogy Te is fogalmaztál, lecserélték Pálra Jézust.


Nem tévedtem, Pál figyelmeztette:


Galátziabeliekhez írt levél 2. rész

11. Mikor pedig Péter Antiókhiába jött, szemtől szembe ellene állottam, mivel panasz volt rá.

12. Mert mielőtt némelyek oda jöttek Jakabtól, a pogányokkal együtt evett; mikor pedig oda jöttek, félrevonult és elkülönítette magát, félvén a körülmetélkedésből valóktól.

13. És vele képmutatóskodtak a többi zsidók is, úgy hogy Barnabás szintén elcsábíttatott az ő tettetésök által.

14. De mikor láttam, hogy nem egyenesen járnak az evangyéliom igazságához képest, mondék Péternek mindnyájok előtt: Ha te zsidó létedre pogány módra élsz és nem zsidó módra, miként kényszeríted a pogányokat, hogy zsidó módra éljenek?

15. Mi, természet szerint zsidók és nem pogányok közül való bűnösök…

2016. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Na utánanéztem ennek a Dombi Ferencnek, annyit hozzá kell tennem, hogy ezek a jelenések nem Jézustól valók(pár üzenet elolvasása után nyilvánvalóvá vált). Csupán Jézusnak adja ki magát ez a valami amit "hang"-nak neveznek, szerintem meg akar téveszteni minket ez a "hang" 100%.


Ha hiteles "jelenésre" vágysz(nem ördögi megtévesztő üzenetekre) akkor menj el Nagyfalura. Bár Csilik János atya meghalt(kár), de attól még nagyon jó hely.

2016. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egyetlen ember sem tévedhetetlen, de a Biblia az, mivel Istentől ihletett beszéd. Sem Péter, sem Pál nem volt tévedhetetlen, de azok a beszédeik, amelyeket a Biblia megőrzött, nem tartalmaznak hibákat. Pál nem állított olyat, hogy még halála előtt visszajön az Úr, legfeljebb hangot adott ebbéli reményének (1Thes 4,17). Sőt a Filippi levélben azt fejtegeti, hogy jobb lenne elköltöznie, és a Krisztussal lennie, de az Egyház érdekében még maradnia kell. Nekem meggyőződésem, hogy azoknak, akik Pál, Péter, vagy a Biblia bármely csatornája által mondottakat Krisztus beszédére hivatkozva vetik el, egyszer majd Krisztus előtt kell elszámolniuk azzal, hogy miért utasították el Krisztus követeit, és meg sem fognak tudni szólalni. Kevés nagyobb tévelygést tudok elképzelni annál, mint amikor Krisztus beszédére hivatkozva urasítják vissza Krisztus beszédét. Aki ezt teszi, nem hisz abban, hogy miután feltámadt Jézus és felment a Mennybe, tényleg elküldte a másik Paraklétoszt, Aki Jézust dicsőíti, eszünkbe juttatja Jézus beszédeit, elvezet minden igazságra és azokat mondja, amiket Tőle hall. Ő nem más, mint Isten Szelleme, Aki létrehozta az Egyházat, és végig bábáskodott a Biblia megszületésekor, és mindent megtett, hogy megőrizze az utókor számára. Jézus Beszédei nem is teljesek az Újszövetség többi kijelentése nélkül. Ő Maga mondta, hogy sok mondanivalója volna még, amit nem mondott el, mert nem hordozhatták még el a tanítványok, így nem is került bele az evangéliumokba (Jn 16,12). De azt mondta, hogy többek között ezért is jön el a Szent Szellem, hogy kiegészítse Jézus tanításait Jézus tanításaival. Persze aki nem hisz Jézusnak, az a Szent Szellemben és az Egyházban sem hisz. Pedig azt is üzeni János által, hogy még sok közölnivalója volna, de ehhez nem akar papírt és nyomdafestéket használni, hanem személyesen szeretné átadni, face to face (2Jn 12; 3Jn 13-14). Aki azonban elutasítja az írott igét, az soha nem fogja megnyerni az élőt.
2016. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nincs értelme annak, hogy a "Biblia tévedhetetlen". A Biblia ugyanis nem egy személy. A Bibliával nem tudsz beszélgetni. Nem tudod megkérdezni tőle, hogy amit nem értesz belőle, az mit jelent. A Biblia csupán betű. Az emberek meg bálványt csináltak belőle, és istenként tisztelik. Azt tanítják róla, hogy ez Isten Igéje, és hogy a Biblia és Jézus egyek. De ez istenkáromlás. A Biblia csupán betű, ami megöl. Mindenki azt tanít belőle, amit akar. Minden keresztény tanítást be lehet bizonyítani a Bibliából! És mindenki a "tévedhetetlen" Bibliára hivatkozik. Nem a Biblia az Isten.
2016. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%

"Pál nem állított olyat, hogy még halála előtt visszajön az Úr, legfeljebb hangot adott ebbéli reményének (1Thes 4,17)."


->Pál szavainak a kifacsarása az, amit te most csinálsz Asperrimus. Pál szavait elemezgetve egyértelmű, hogy az apostol tévedett:


"Az Úr tanítása alapján ugyanis ezt mondjuk nektek: Mi élők, akik az Úr eljöveteléig megmaradunk, nem előzzük meg az elhunytakat." (1Thess 4,15)


A jóslat szövege szerint >>Mi élők, akik az Úr eljöveteléig megmaradunk,<<. Pál itt T/1 személyben beszél, vagyis magáról meg a thesszalonikai gyülekezetről, és magáról. Ha a jóslatot a távoli jövőbe értette volna, akkor T/3 személybe rakta volna. Ha Pál itt csak egyfajta "reménységről" beszélne, amint azt te állítod, akkor a nyelvtan szabályai szerint feltételes módba kellett volna rakni. Ő viszont nem így tette, tovább folytatva a jóslatot a 17. versben kijelenti "A felhőkön velük együtt elragadtatunk a magasba Krisztus elé, és így örökké az Úrral leszünk.". Ismétlem: semmiféle reménységről nincs itt szó, hiszen akkor akkor feltételes módba kellett volna ezt az szöveget rakni, ám ez nem történt meg, hanem lazán kijelentette, hogy elragadtatnak a felhőkön.


Mindenki előtt ismert tény, hogy a korai kereszténység nagyon közelre várta Krisztus második eljövetelét. Pont itt az oldalon olvastam, hogy a Néró féle keresztényüldözést is ez robbantotta ki, hogy Róma leégésekor azt hitték, hogy itt a világ vége, és embertelenül ujjongtak, és ez volt az, ami feldühítette a császárt.


Pál jóslata a Tanak mérlegén: hamis prófécia. A kereszténység szemszögéből valódi, csak elszámította magát kicsit az apostol.


Dante

2016. júl. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Manapság divat Pált megtenni bűnbaknak, amiért félrement a kereszténység. Egyesek azt állítják, más evangéliumot, teológiát hirdetett mint Jézus.

A Biblia tanúsága szerint Isten beavatkozik a világba, legfőbb terve volt, hogy elküldje Krisztust. Ha ez Istennek egy fontos projekt volt - úgy hogy próféciákban előre megmondta ld. pl. Ésaiás, stb., akkor nem engedné meg, hogy egy Saul félrevigye a tervet és más evangéliumot tanítson. Isten ezt nem engedte volna meg!


Pál levelei nincsenek ellentmondásban Jézus tanításaival, csak elvétve találunk bennük néhány rosszabbul sikerült gondolatot, emberi tévedést (pl. a „nőknek nem megengedett, hogy megszólaljanak az istentiszteleten” korának előítéletein alapul). Ő is az evangéliumot hirdette: az igazul meg Isten előtt, aki hisz Jézus Krisztusban és ez a cselekedeteiben is meglátszik. Pál levelei erről szólnak.

Pál evangélista és apostol volt, Isten nyilatkoztatta ki neki az evangélium lényeges kérdéseit, épp ezért azokban nem tévedhetett.

2016. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A Biblia valóban nem személy, de a mögötte levő Isten igen, Aki a Biblia által szól, de csak a Szent Szellem által érthető, és befogadható a mondanivalója. Isten pedig nem követ el szellemi tévedéseket.
2016. aug. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kedves Dante, kövesse mindenki a meggyőződését! Én azonban állítom, hogy nagyot tévedsz, és egyszer el kell majd róla számolnod, hogy miért nem adtál magadnak több lehetőséget és időt arra, hogy megértsd Pál apostol tanítását, mielőtt elhajítottad volna. Gondolod, hogy én több leszek azzal, ha te meggondolod magad, vagy kevesebb, ha nem? Neked azonban nem mindegy.
2016. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!