Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A páli teológia tényleg...

A páli teológia tényleg ellentétes lenne Jézus tanításával? https://www.youtube.com/watch? V=U0W36F0GpzA

Figyelt kérdés
Egy katolikus pap szerint Szent Pál apostol olyan saját teológiát alkotott, ami nagyon eltér, és ellentétes Jézus tanításával?
2016. júl. 29. 10:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy a páli teológiát ki fogadja el, és ki nem, arról meggyőződésem hogy senkinek nem kell elszámolnia. Jézus sehol nem mondta azt, hogy jöjj, és kövesd az én tanítványaimat. Sehol nem mondta, hogy erről bárkinek is számot kell adnia. A tanítványokat NEM azért küldte ki, hogy erkölcsi és mindennapi tanácsokkal lássák el az embereket, és magyarázzák a törvényt és a próféciákat. Hanem azért, hogy hirdessék a jó hírt, hogy hirdessék Jézust. Pont a páli teológia az, ami ilyen fajta ítélkezéshez vezet, hogy ezért számot kéne adnom nekem vagy bárkinek, mintha ez bűn lenne.
2016. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Erre mondtam, hogy kövesse mindenki a meggyőződését! Majd száz év múlva megbeszéljük.
2016. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

„Pont a páli teológia az, ami ilyen fajta ítélkezéshez vezet, hogy ezért számot kéne adnom nekem vagy bárkinek, mintha ez bűn lenne.”


Szerintem sokat vesztessz, ha Pált elveted, rengeteg hasznos dolgot ír, amely Isten által ihletett.

"És a mi Urunknak hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia, Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint, szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban. Amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére" (II. Pt. 3:15-16)


Bizonyság ez arra, hogy Pál apostol leveleinek egy gyűjteménye ismert volt már a keresztény gyülekezetekben, amikor e levél íródott. Az is kitűnik ebből az utalásból, hogy Péter apostol és a gyülekezetek is kanonikusnak, a többi szent irattal egy szinten állónak tekintették ezeket a leveleket.”


[link]

2016. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!