Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán is egy arkangyal volt a...

Sátán is egy arkangyal volt a mennyben lázzadása előtt?

Figyelt kérdés

Egyszer tudom,hogy azt olvastam,hogy a bukott angyalok megtartották ugyan azt a hierarhiát mint ami a mennyben is megvolt.

Vagyis Sátán egy hatalmas angyal aki vezeti az angyali seregeket a lázzadásban,szeráfokat kérubokat meg stb.

A másik hatalmas angyal aki vezeti az angyali seregeket mint tudjuk a Mihály nevet viseli.

Szóval,ami engem érdekel az az,hogy sátán is egy arkangyal?

Mert ha ez igaz akkor hamis az az állítás,hogy Isten csak egy arkangyalt teremtett. És akkor már az sem állja meg a helyét,hogy Mihály alias Jézus lenne.

De mint mondtam,a kérdésem csak annyi lenne,hogy sátán is egy arkangyal?



2016. aug. 24. 05:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Szóval.. Isten több arkangyalt teremtett, pl Gábriel, Mihály, Uriel, Lucifer, stb. De Lucifer lázadni kezdett, így kikerült a Mennyből, A hatalma ugyanúgy megmaradt, csak most "a sötét oldalon" áll. Ő a sátán. (Mint Darth Vader xD)
2016. aug. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én úgy tudtam,hogy sátán neve a mennyben Satana-el volt,mint ahogy Mihálynak Mikha-el,vagyis minden főangyalnak a neve "el" végződik,hogy mi a jelentése azt nem tudom de valami Istennel kapcsolatos..

De mindegy mert akkor szerínted is több arkangyal van és nem csak egy.

2016. aug. 24. 08:19
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


Csak egy ark angyal van és minden esetben egyes számban is használja ezt a szót.


Sátán Sosem volt arkangyal, egy kérub volt, ahogy a Biblia írja is.

Hogy mi volt a neve azt nem tudjuk, a Szent írás, nem közli velünk, és nem is fontos.

Gabriel, és a többiek is csak angyalok voltak, több fejedelme az angyaloknak nincs csak egy, és az Isten fia.

2016. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Az arkangyal egy alacsonyabb rang az angyali hierarchiában:

[link]

Mihály helyzete kivételes, hogy arkangyalként vezeti az angyalok seregeit. Luciferről eltérőek hagyományok, egyesek arkangyalnak, mások kerubnak tartják.

2016. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

opendoor(remélem jól írtam a neved) szeríntem el kellene olvasnod a Bibliát előbb és utánna válaszolj egy kérdésre mert amit írtál teljesen értelmetlen.

Sátán is egy fő angyal lehetett mert másképp nem lett volna hatalma más angyalokat is a pártjára állítani,és még egy fontos dolog kedve szerínt járhatott kelhetett a paradicsomban is,én nem tudom,hogy hány angyalnak volt ez megengedve.

Akkor tehát olvasd a Bibiliát mielőtt még ilyen butaságokat írnál,légyszíves!

2016. aug. 24. 09:23
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj Kérdező, hogy még ha olvassa is a Bibliát akkor annak egy módosított változatához jut hozzá, ami számos helyen eltér az eredetitől. Például a középkorban keletkezett Jehova műszóval helyettesíti Isten nevét. De ez csak egy hiba a sok közül. Értelmezés tekintetében pedig csak az ördögtoronyra hallgat, amit olyan emberek szerkesztenek, akik nem értenek a témához.
2016. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

"Csak egy ark angyal van és minden esetben egyes számban is használja ezt a szót. "


Csöppet sem zavar, hogy ez nem igaz, ugye?

Mihály, a fejedelmek egyike.... tehát több van. De sebaj, majd elmókázol az őrtorony testülettel a pokolban, mert ha így haladsz, akkor egyenes út vezet oda. Se a jehova szó, se az őrtorony nem tud üdvösséget adni, csakis Jézus, de róla annyi halandzsát szültetek már, hogy az anyja sem ismerne rá.

2016. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Barátom.


26. éve kutatom, olvasom, tanulmányozom a Szent írást, és nem csak egy Biblia fordítást értek ez alatt.


Az angyaloknál valóban hierarchia van.3 csoportot különböztet meg a Biblia:

Kerubok, szeráfok, hírvivő angyalok.

Mindegyik angyal csoportnak meg van a maga szerepe helye Isten elrendezésében és szolgálatában.

Ezeknek az angyaloknak az összessége felett pedig egy Angyal, a leföbb angyal Mihály áll, egyetlen Fő angyal, ark angyal van, soha sehol semelyik Bibliában nincs leírva, hogy több arkangyal lenne.


Az is biztos, mert le van írva, hogy Sátán, a föld feletti uralmat nem tartotta meg magának, és szét osztotta a démonai felett, és ezeket fejedelmi "címmel" ajándékozta meg, vagy is a földön démon fejedelmek osztoznak, ki hol csinálja a "feszültséget".

Dániel nagyon jól ábrázolja ezt.

Sátán taktikája az "oszd meg és uralkodj"


Az angyalok legmagasabb formája a kerubok, az utána levő sorolásban jönnek a szeráfok, és végül a hírvivő angyalok.

De ezek, egyetlen egyike sem kap olyan "fejedelmi" vagy főbb angyali címet, mert nincs harc az elrendezésben közöttük. Minden angyal örül annak a feladatnak ami ki van jelölve számára, nem lázadnak ellene, ahogy Sátán és a démonai tették.

Sátán valamikori rangját tekintve Kérub, az az angyalok magasabb besorolásában volt ez tény, de nem volt Fő angyal.

2016. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, Mihály, szembe szált az egyik Démon Fejedelemmel, aki Perzsia felett kapott "uralkodási" lehetőséget Sátántól.

S Utána mennie kellett további Démon fejedelmek ellen harcolni, hogy ne tudjanak teljesen belekontárkodni Isten dolgaiba, Isten nem enged meg mindent, azért mert most még nem jött el az ideje Sátán uralma végének.

2016. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Sziasztok!


Szerintem az vitán felül áll, hogy a Szentírás egyetlen arkangyalt nevez meg: Mihályt.


A többi információ nem a Bibliából való.


A Biblia szerint a feltámadáskor az emberek "arkangyal szavára" támadnak fel (I.Thessz. 4:16)


Ezt az arkangyalt nevezi Júdás Mihálynak a 9. versben.


Érdemes megnézni a párhuzamot: János 5:27-29.


Sátán soha nem volt arkangyal.


Üdv. Péter

2016. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!