Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia írók laposnak gondolt...

A Biblia írók laposnak gondolták a Földet? "Ezek után láték négy angyalt állani a földnek négy szegletén, a földnek négy szelét tartva, hogy szél ne fújjon a földre, se a tengerre, se semmi élőfára. " Jelenések könyve 7/1

Figyelt kérdés
Mégis a Bibliában ír a Föld teremtéséről akkor, hogy lehet az, hogy annyit nem tudnak, hogy a Föld gömbölyű?

2016. dec. 24. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mivel a Biblia például lapos földről ír, ezért ebben a kérdésben történetesen a tudománynak hiszek."


Hát látom nem nagyon megy ez neked. Mondtam hogy felejtsd el a lapos földet mert nem az a téma. Be is másoltam a kritikus részeket de így sem fogtad fel. Nem vagy te esetleg Őrtorony tag?


"Ez viszont nem jelenti, hogy nem hiszek a Bibliában, csak a Biblia nem azért íródott, hogy természettudományos igazságokat jelentsen ki."


Hát pedig természettudományos kérdésekben is megállja a helyét. Az Univerzumnak volt kezdete állítja a Biblia. S a tudomány is alátámasztja.


"Ha szerinted a Biblia semmiben sem téved, akkor a lapos földben kell hinned és a szilárd égboltozatban. Légy következetes!"


A Biblia nem ír lapos Földről. A Biblia föld kerekségről ír. S ezt el is hiszem.

s a Biblia azt írja hogy - fordítástól függően - "...az eget, amely szilárd, mint az acéltükör..."

Ugyan akkor azt is tudom hogy a tükröt összelehet törni. De a tükör szilárd is. Viszont úgy is utalnak az égre mint boltozatra. Akkor most melyik, boltozat vagy acéltükör? De égboltozatot is írnak. Sőt egyes fordítások szerint mennyezet. Sőt olyan is van hogy erősség! Elhiszem hogy az égboltozat egy erősség! Viszont úgy gondolom hogy ez egy leírás a légkörről. Meglehet hogy nem volt külön szavuk erre a dologra és ezért körülíró jelleggel kellett meghatározni. De ez csak feltételezés.


"Van ilyen irányzat, csatlakozz hozzájuk. Engem vádolsz hitetlenséggel, mikor te vagy az?"


Abban a szövegkörnyezetben amiben írtál abban igen is azt állítottam hogy nem vagy hívő. De az abban a szövegkörnyezetben volt.

Ha akarom azt is állíthatom hogy nincs Isten és ezt a Biblia is írja. Igen de ezt csak akkor tehetem meg ha kiragadom a szövegkörnyezetből. Mert ha elolvasod az egészet akkor érthetővé válik miért is ír olyat a Biblia hogy nincs Isten! Amit írtam abban a szövegkörnyezetben azt vállalom is de csak úgy minden részlet megemlítésre kerül. Különben cáfolom az egészet! S ebben az esetben cáfolom is. Mert én nem írtam neked ilyet a lapos föld kapcsán. Sőt arra akartalak rávezetni hogy felejtsd már el egy kicsit és azzal foglalkozz ami ÉN ÍRTAM! De ez nem történt meg te nem vagy partner ebben. Amit megtehetsz és meg is teszel. De azért annyi megtehetnél hogy nem kavarod össze ezeket a dolgokat! De eddig sajnos nem így néz ki hogy így lenne.


"Miért nem vagy képes gyermeki hittel elfogadni a Biblia egyszerű és könnyen érthető kijelentéseit a lapos földről?"


Válaszom gyermeki! Tanító bácsi! Én nem olvastam sehol a Bibliában azt hogy a Föld lapos!

(erről eszembe jutott egy történet, de viszonylag hosszú így majd inkább a következő válaszomban térek ki rá ha még aktuális lesz)


"Miért csűröd-csavarod gömbölyűvé?"


Te miért csinálsz belőle laposat?


"Hogy megfelelj a modern elvárásoknak? Most döntsd el mi a fontosabb, a Biblia vagy a hitetlen tudomány?"


Ez már volt terítéken és itt kezdted összekavarni a dolgokat. Így nem válaszolok mert még az előző dolog sincs tisztázva és azóta is kevered. De ha az tisztázva van és nem kevered tovább akkor megadom a választ!


"Ha a Biblia a föld laposságát illetően téved, akkor könnyen lehet, hogy a föld-nap sorrendben is téved."


A Biblia nem ír lapos Földről és a sorrendet sem keveri össze. Csak épp neked nincs meg a válasz erre a kérdésre. Amire már korábban utaltam. S úgy tűnik hogy nem is vagy kíváncsi rá.


"Persze abban igazad van, hogy elvileg nem feltétlenül van így, és Isten számára semmi sem lehetetlen. A tudomány azonban nem támogatja föld-nap sorrendet, ahogy a lapos földet sem. Ebben a kérdésben is a tudománynak adok igazat."


Ha Isten számára semmi sem lehetetlen és hívő ember vagy akkor miért a tudománynak adsz igazat? Megjegyzem egy apró részletecskét figyelmen kívül hagysz a föld-nap sorrendben!


"Ezer bocsánat. Mindenesetre most is az jött le, hogy ha tagadni merem föld-nap sorrendet, akkor megvetem a Bibliát, Istent és mindent ami szent."


Ezt te írtad s nem én!


"Nem hiszem hogy a föld lapossága vagy gömbölyűsége élet-halál kérdés. Ha szerinted igen, akkor higgyél a lapos földben és a szilárd égboltozatban, mert a Biblia arról ír."


Akkor tégedet mi is motivál?

2016. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

imakommandósnak:


Akkor hiszel a hat napos teremtésben is? Ezt a tudomány olyan szinten cáfolta már, hogy tényeg nincs értelme itt a további vitának. Elég csak a több millió fényévre lévő csillagokról beszélni. Az evolúció is teljességgel bizonyított. Régebben én is sokat támadtam, de aztán elég sokat olvasgattam a témában, s bizony tonnányi bizonyiték van, amik alátámasztják. Mára már szemernyi kételyem nincs afelől, hogy az evolúció tény.


"Amikor az írás Izraelhez viszonyitva északi népekről vagy személyről beszél, ami a térképészetben a geometriai tárgy magassága, akkor arra kell gondolnunk, hogy a ti általatok hamisan beleképzelt lapos korong az élén függ a semmi fölött? A négy égtájnak csak három dimenziós geometriai testnél van létjogosultsága. Ha olvasnál egy kis földrajzot vagy térképészetet, akkor magad is rájönnél: szélesség, hosszúság, magasság."


Ezt most nem értem. Mért ne lehetne a lapos Földnek négy égtája? Miből gondolod, hogy neki a négy égtáj egyenlő volt a szélességgel és a magassággal/mélységgel? Szerintem akkoriban ez csupán négy irányt jelentett. Ha egy papírra rajzolsz egy kört, a körre két átlót, az miért ne jelölhetné ki a négy égtájat?


"Egy lektorált szótár azért tartalmazza a sarok szó jelentésénél az égtájat is, mert elismert nyelvészek szerint tartalmilag és formailag belleillik a forrásnyelv szókincsébe az a jelentés."


Jól van, akkor beleillik. De neked miért fontos ez ennyire? Ha annyira hiszel a Bibliában, akkor tényleg nem értem, hogy itt ebben a kérdésben miért fontos neked, hogy gömbölyű Földet tanítson? Azért, mert ez már tudományosan száz százalékig bizonyított tény? Másra nem tudok gondolni. Mert ha az apostolok korában élnél, akkor nyilván nem lenne ez ennyire fontos neked. Azt aligha hiszem, hogy akkor is így bizonygattad volna, hogy a Föld az márpedig gömbölyű.


De elmondom neked, az evolúció elmélete semmivel sincs kevésbé bizonyítva, mint a Föld gömbölyűsége. Arra is ott vannak a kezzel fogható bizonyítékok tonnaszám, csak azokkal még nyilván nem igazán foglalkoztál. Nos az a te dolgod, hogy mennyire tájékozódsz, de ettől még egy tudományban kicsit is járatos embertől te ne várd el, hogy tagadja, mert ez számára ugyanannyira nyilvánvaló, mint hogy a Föld gömbölyű.


"Pont. Itt végeztem."


Na ne már! Ennyire félted a hitedet, hogy már mész is ;)


"Ezt még azért bemásolom, hogy lássuk, hogy már Salamon is gömbölyű Földről beszélt"


Szerintem ez sem igazolja maradéktalanul, bár meg kell hagyni, eddig még ez a legjobb érv mellette. Viszont ez csak a Prédikátor írójára vonatkozik, a többi író ettől még beszélhetett lapos Földről, és beszélt is.

2016. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
szp72, az ógörögre gondoltam. Tehát konkrétan amikor az Újszövetség íródott, akkor letezett-e külön szó az égtájra?
2016. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagy te esetleg Őrtorony tag?"


Nem értem, miért piszkálod ilyenekkel... Le merem írni, hogy eddig akikkel találkoztam a gyk-n, messze ő érvelt a leghatásosabban az Őrtorony-tanok ellen vagy a katolikus tanítások mellett. Pedig már jó rég itt vagyok :)

2016. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 szp72 ***** válasza:

Préd 1,6: A szél dél felé fúj, északra fordul; körbejár, megfordul, visszatér – így ismétli járását a szél.


Most nem azért, de ez hol bizonyítja a gömbölyű Földet? A szél össze-vissza fúj: fúj északra majd megfordul és fúj délre, körbe-körbe össze-vissza jár.


A szerző aligha tudja, hogy a szél a különböző hőmérsékletű légterek kicserélődése. Azt gondolja, hogy a szél, mint valami madár járja a világot, elmegy és visszatér vagy éppen a szelek "tárházaiban" tartózkodik.

2016. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Bár ha az szp által idézett fordítását nézzük, úgy már nem sokat ér ez az érv sem.
2016. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 imakommandós ***** válasza:

Hát igen ilyenkor kell keresni gyorsan egy olyan forditást ami a Károlinál is pontatlanabb és voliá, érv elhomályositva, lépjünk tovább. Szp72 nagy szakértője ennek.


"siet délre {körbefordul} észak felé", a keringésnek forditott héber szó pedig körforgást is jelent. Szp72 nagyon jól tudja, csak nem akar tárgyilagos lenni. Hogy miért az az ő baja engem nem érdekel. A hitem semmiben sem gyengült. Ahogy a teremtéseben sem. Nem kell ahhoz beleásnia magát senkinek sem tudományágakba, hogy megértde, hogy élet nem jöhetett létre magától, és ahhoz is csak józan ész és egy pici tudományos gondolkodás kell, hogy nem evolúció (fejlődés) zajlik, hanem evolválódás. Valamilyen fokú alakalmakodás az van, de nincs minőségi többlet. Az okság elve szerint semmi nem adhat másnak olyasmit, amivel ő maga nem rendelkezik! Ez az elv kizárja azt a fajta "evolúciót" amit ti a teremtés helyére akartok beilleszteni. Minden a legmagasabb minőségi szintről indult, és azóta csak veszteségek történtek a génkészletben, és a minőségben. Összhangban az újszövetség soraival: a teremtett világ a "jótól" indult, és jelenleg a rothandóság (romlás, pusztulás) igája alatt van.

2016. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 szp72 ***** válasza:

@ siet délre {körbefordul} észak felé", a keringésnek forditott héber szó pedig körforgást is jelent. Szp72 nagyon jól tudja, csak nem akar tárgyilagos lenni.


Értem. A napnál világosabb, hogy délfelé menve körbefordulni észak felé csak gömb alakú földön lehetséges. Hát nem tudom. Szerintem inkább az van, hogy az éhes disznó makkról álmodik. Ki

vagytok éhezve egy bibliai bizonyítékra, és ott is azt látjátok, ahol nincs.

2016. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 imakommandós ***** válasza:
igen itt biztos arra gondolt Salamon, hogy a szél az mindig amikor eléri a lapos Föld szélét akkor fordul 180 °-ot észak felé. (ásit)
2016. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 szp72 ***** válasza:
Nincs ott írva semmi északi vagy déli sark. Északra siet majd megfordulva délre megy. Ennyi és nem több.
2016. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!