Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan van leírva pontosan az...

Hogyan van leírva pontosan az ítéletnap utáni Új Világ?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ott milyen lesz az élet? Mindenki fiatal marad és egészséges? Boldogság lesz és egyetértés? Testvériesen élünk majd? Együtt lehetünk a párunkkal úgy, mint előtte? Születhetnek majd új gyerekek?

2017. jan. 15. 22:40
1 2
 11/14 imakommandós ***** válasza:
83%

az új világról elég kevés információ van. A végcél az, hogy Isten lesz minden Istenben, vagyis nem lesz betegség, öregedés, stb.

Biológiai szexualitás sem lesz. Szerintem nem fogja senki sem hiányolni, mert a biológiai örömök csak árnyékai annak a szellemi boldogságnak amivel tele lesz mindenki.

2017. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Tulajdonképpen én csak arra akartam választ kapni, hogy hogyan lehet összhangban értelmezni az utalásokat, amik le vannak írva. Mert igazából mindkét válaszoló olyan példákat hozott fel, amik le vannak írva, csak másképp értelmezik. Ezértis vagyok azon a véleményen, hogy valójában a hit a fontos, az Istenkeresés. Az, hogy kinek mi a vallása másodlagos. Hisz ahány vallás/felekezet, annyi Írás értelmezés. Végtére is melyik halandó döntheti el, hogy melyik vallásnak van 100%-ban igaza és melyiknek nem :) Szerintem egyik vallás se tökéletes, mindnek megvan a maga "pontatlansága". De nem attól lesz valaki méltó az örök életre, hogy melyiket vallotta sajátjának, hanem, hogy hogyan élt :) (Egyébként római katolikus vagyok)
2017. jan. 16. 13:24
 13/14 anonim ***** válasza:

Tegyél belátásod szerint,


ám azt ne felejtsd el, hogy a Teremtő nem hozott létre ökomenizmust, mert az egy Isten a Biblia szerint is, mindig egy népet vezetett egy oktatás, és egy értelmezés alatt.


(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

2017. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem, Isten tényleg nem hozott létre ökomenizmust, mint ahogy vallásokat sem :) A vallásokat emberek hozták létre. Isten csak azt szeretné, hogy kövessük és keressük őt az intelmei szerint, ki-ki hitének nagyságához és milyenségéhez mérten ;) Azt azért írtam, hogy a vallás másodlagos, mert Isten nem csoportosulás szerint ítél, hanem egyén szerint :)
2017. jan. 16. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!