Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudnék ebben a helyzetben...

Mit tudnék ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Párom és én 22 illetve 23 évesek vagyunk. Mind a ketten egyetemisták vagyunk, de párom levelezőn tanul Pesten. Nem is lenne ezzel gond, viszont ezek mellett a szüleivel él. Már nagyon régóta együtt vagyunk, konkrétan gimis koromtól fogva. Legtöbbször náluk voltunk, mert az én családom elég nehézkes, bonyolult. Viszont a szülei a Hit Gyülekezetéhez tartoznak, és elég szigorúan követik a szabályokat. Konkrétan nem szexelhetünk..Vele vesztettem el a szüzességemet ugyan, de azt is titkolva, attól félve, nehogy valaki feljöjjön, szóval gondolhatjátok mennyire volt szép és emlékezetes. Ráadásul talpig ruhában, a farmeromat húztam le térdig.

Ez azóta sem változott. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szexeltem meztelenül. Soha nem volt még olyan szex az életemben, ahol nem rettegtem, vagy ahol el tudtam volna lazulni. A 6 ev alatt egyetlen egyszer aludtunk együtt, nem mehetünk el ketten sehova se, amikor egyszer nyaraltunk, akkor is külön szobában kellett aludnunk. Az úton nem csókolhatom meg, nem bújhatok hozzá, nehogy valaki meglásson és veszélybe sodorja a szüleit. A párom költözni nem akar, mert amíg egyetemista így egyszerűbb, na meg nem is költözhezne velem össze, amíg nem vagyunk házasok. Pedig nekem már teljesen elvették a kedvem a sok papolással a házasságtól.

Amikor mondom neki, hogy ez engen zavar, hogy félve szexelek, hogy átlagosan négyszer szakítjuk félbe, kapjik fel az alig letolt nadrágot, mert azt hisszük valaki jön. Emiatt sosem volt még orgazmuson, és a barátom azon csodálkozik hogy miért. Na szóval, amikor mondom ezt neki az a reakciója, keressek mást, meg hogy ez van.

Emiatt nem akarom ott hagyni, hiszen nagyon szeretem, de katasztrófa. Már lassan az őrület határán állok. Mit tudnék tenni? Vagy volt már valaki hasonló helyzeben?



2017. aug. 24. 21:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Rém egyszerű a helyzet, függetlenül a felekezettől. A Biblia szerint minden házasságon kívüli szex súlyos bűn és kerülendő.

A párod elmúlt 18 éves, felnőtt (bár még szüleivel lakik), ha ő ezt a bibliai parancsot meg akarja tartani, akkor megteheti, de láthatóan nem nagyon akarja.


Ha nem akarja, akkor beszélje meg szüleivel, hogy ő nem kér a Hitgyül dolgaiból. Előbb utóbb beletörődnek, kitagadni talán nem fogják.

2017. aug. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%
Kamu kérdés! Ha a párod nem hisz Istenben, akkor miért viselkedik úgy, mint egy bigott vallásos? Ráadásul Isten sehol sem tiltja a szexet! Mi ez a marhaság? A párod nagyon félreérti a Bibliát!
2017. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha szexeltetek, akkor a Biblia szerint oly mindegy, hogy ruhában vagy anélkül csináltátok-e! A párod a Biblia tanításait félre értelmezi! Megszegi, amit mond, de mindenféle bigott kitalált plusz dolgokat talál ki, aminek semmi köze a vallásossághoz!
2017. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 imakommandós ***** válasza:
58%

Ezt Te mániának meg fanatizmusnak látod, de a kereszténység szerint Jézus nem volt se mániákus se fanatikus, mégis azt mondta az embereknek, hogy ha be akarnak menni az életre akkor tartsák meg a parancsolatokat, köztük azt is, hogy ne paráználkodj.

Egy igazság szerető ember bensője gyönyörködik Isten törvényében.

Nem ellened van ez a parancs hanem érted.

Ugyanis a barátod így bármikor odanyögheti neked, hogy "keress mást".

Két ember örök szerelmét védi Isten ezzel a paranccsal.

Ha hit embere lenne akkor nem mondana ilyen utálatosságokat, de sajnos paráznaság elveszi az észt.


Nagyon figyelmes és önzetlen is lehet, ha meglepődött azon, hogy 6 év alatt egyszer sem voltál boldog a lopott együttlétek alatt.

Ha a szüleinél lakik akkor ők beleszólhatnak abba, hogy a saját házukba mit csinálhat még akkor is ha elmúlt 18.

Feleségül nem akar venni vagy Te nem akarod? Ha a szüleinek lenne belátása akkor már úgyse engednék, hogy egy hivő lány életét tegye tönkre.

2017. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A kérdés nem kamu. Azt leszámítva, amit ide leírtam, a kapcsolatunkba nem láttok bele. Nem véletlenül vagyunk már együtt 6 éve. Szeretjük egymást és én még ilyen helyzetben is kitartok mellette. Ő nem vállasos, viszont a szülei gondolkodás nélkül kiraknák őt, ha megtudnák, hogy nemi életet él.

Igazábok házasodni meg nem akarunk a semmire úgy, mint a gyülekezet többi tagja. Ő dolgozik, de nem keres annyit, hogy ket ember plusz rezsi. Én nappalis vagyok, ezért sak részmunkaidős állást tudok vállalni, amit meg kapunk mind a ketten félrerakjuk, lakásra.

Azért csodálkozik a dolgon, mert az előző barátnőjével mindig a nőnél voltak, es meg tudták oldani a nyugodt szexet. És mert tenni tényleg nem tud semmit, a szüleivel már sokszor összeveszett miatta, dr most házasodjunk össze, és alapozatlanul elrontsuk az életünk vagy várjuk meg azt a max 3 évet amíg mind a ketten végzünk, és a saját szakmánkban tudunk elhelyezkedni?

6 éve együtt vagyunk, fiatálként ismertük meg egymást. Soha nemvolt semmi más problémánk csak a szülei csőlátúsága. Ti szakítatok egy hozzátok tökéletesen illő emberrel a szülei miatt? Én q páromat, es igen a férjemet látom benne és láttam is mindig, de arról most nek tehet, hogy a szülei ilyenek. Abban meg lehet igaza van, hogy 80ezres fizetéssep nem akar költözni.

Igazából én hoztalak titeket nehéz helyzetbe, mert azt mi is tudjuk, hogy az egyetlen megoldás a költözés lenne. Inkább az érdekelt volna, higy más is volt e ilyen helyzetben

2017. aug. 25. 07:36
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Na, én keresztényként válaszolnék, nem hitgyülis vagyok. A párod szüleinek álláspontja e téren teljesen érthető, nem bigottság.

Itt ennél a kérdésnél leírom, mik az okai, és előnyei annak, ha vartok esküvőig. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Viszont a párod máshogy döntött, es ezek szerint nem is hisz Istenben. És ha már máshogy döntött legyen bátorsága ahhoz, hogy ezt vállalja a szülők előtt. Felnőtt ember, legyen már bátorsága, hogy vállalja a döntéseit.

2017. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"a szülei gondolkodás nélkül kiraknák őt, ha megtudnák, hogy nemi életet él."


Ilyet egy keresztény nem csinál! A szülei nem keresztények! És a te szüleidhez miért nem mehettek? Mit értesz az alatt, hogy "bonyolultak"?

2017. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

A probléma feloldásához javaslok néhány kérdést,melyet partnered feltehet szüleinek:


A kérdések feltétele előtt nyíltan,és őszintén ki kell fejeznie feltétlen szeretetét,és tiszteletét szüleinek!


1.Ha az Isten a szeretet,mit tehet egy ember ellene,hogy tovább ne szeresse?(Vagyis az ember képes-e megváltoztatni bármilyen tettével az Istent?)

2.Ti valóban keresztények,tehát Krisztus követői vagytok?

3.Ha igen,akkor a ti szereteteket sem tudom megváltoztatni bármilyen tettemmel?

4.Ezt teljesen komolyan gondoljátok?

5.Gondoljátok,hogy oda tudtok szeretni engem is Istenhez,ha én nem hiszek benne?

6.Szerettek engem annyira,hogy ez ne változzon meg,ha mégsem hiszek Istenben?

7.Mit tennétek velem,ha kiderülne,hogy van egy gyermekem?(Ezzel a trükkel kiugrathatja a bokorból a nyuszit,vagyis elárulnák magukat,miként fognak reagálni amikor megtudják,hogy szexuálisan együtt éltek.Mivel tudják,hogy te nem szültél,nem gondolják mire válaszolnak.)


Végül,ha a válaszok pozitívak,ki lehet teríteni kártyáit.Megvallani,hogy együtt éltek,és ezt nyíltan vállalni akarjátok előttük.


Ez,egy ötlet.

2017. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Még valami,mint szülő:


Nincs az a vak szülő(különösen anya),aki nem látja,hogy a gyermeke szexuálisan együtt él valakivel,aki ráadásul szemük előtt találkozik gyermekükkel.


Az lehet,hogy nem akarja bevallani önmagának,de tudata mélyén tökéletesen tudja mi van köztetek.

2017. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%
A barátod legyen férfi, és vállalja a szülei előtt is, hogy ő nem hívő, és hogy szokott szexelni. Ez a titkolózás semmire se jó.
2017. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!