Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy minden...

Tgt kérdése:

Miért van az, hogy minden vallás a szexre kattan rá?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 18:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
83%

?


(Tippelek: Nem inkább téged zavar az a része, hogy nem szexelhetsz házasságon kívül?)

2017. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Jó az észrevétel, de nem. Én nem vagyok vallásos, úgyhogy szexelhetek, ha akarok :)
2017. aug. 22. 18:45
 3/63 anonim ***** válasza:
28%
A szex/szaporodás az élet értelme, szóval komoly vetélytársai az istennek/isteneknek/istenségeknek.
2017. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
55%

Úgy értettem, hogy ez taszít a vallásosságtól.


De valójában ez egy ilyen sokadlagos dolog. Régen magától értetődő volt, hogy mivel tizenévesen házasodsz, ezért előtte (illet ha már házas vagy, akkor házasság mellett) ne szexelj. Manapság persze kihívás, mivel mi is hormontermelő emberek vagyunk, de hát kinek mi a prioritás az életében, nincs ebből harag... ;)

2017. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
36%
Mert Isten értékesnek alkotta az embert, nem pedig azért, hogy mint a budit, ösztönszerűen használja egymás testét, csak mert éppen a matyizásra nincs kedve, inkább beleürít a Juliba. Vagy Bélába, ahogy kedve szottyan. Mert nem erről szól az élet.
2017. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
90%
Mert eredetileg egy családban a férfi volt, aki eltartott mindenkit, egy nö egyedül nem tudott volna gyerek(ek)kel megélni. Ezért jogos volt az elvárás, hogy a gyerekek házasságon belül szülessenek, és az a férfi legyen a gyerekek apja, aki felneveli öket.
2017. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

"mint a budit, ösztönszerűen használja egymás testét"


Azt hiszem, pont erről szól a kérdésem. Miért degradálja így le a szexet a vallás?

2017. aug. 22. 19:46
 8/63 anonim ***** válasza:
47%

Nekem, mint keresztény lány az erről a véleményem, hogy a szexualitásnak a házasságban van a helye. Én mindenképp szeretném kivárni azt a bizonyos igazit, és azt szeretném, hogy ő legyen az első és az egyetlen ember, akivel valaha lefeküdtem. Ennek nálam nem komoly vallási okai vannak, hanem egyszerűen csak szeretném megkímélni magamat a csalódásoktól, és nem akarok a fiúk játékszere lenni. Persze, tudom, ma már sajnos a házasság sem garancia semmire, de azért nem így kell tervezni. És persze fontos az is, hogy Isten áldása legyen a kapcsolatunkon, tehát ezért is fontos számomra, hogy az esküvő legyen előbb, és csak aztán a szex.


Ja, és mielőtt azt hinnétek, nem vagyok egy ultrakonzervatív, prűd, befásult lány.


18/L

2017. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
És mi van, ha az "igazival" nem jó az ágyban, és ez csak az esküvő után derül ki?
2017. aug. 22. 19:58
 10/63 anonim ***** válasza:
29%

#7, a vallás nem degradálja le a szexet, épo ellenkezőleg, sokkal magasabb szintre emeli, mint a mai világ.


Mit mond a világ?

Ez egy ösztön, éld ki magad, pénzért is megveheted.


És mi a kereszténység véleménye?

Az, hogy a szexualitás isten ajándéka, a legjobb és legbennsőségesebb dolog, ami egy férfi és egy nő között létrejöhet. A szexet Isten alkotta, de fontos, hogy jól használd. Isten nem azért tiltja a házasság előtti együttlétet, mert bűnös, rossz dolog lenne, hanem csak meg akar kímélni egy csomó csalódástól, illetve attól, hogy a saját tested megalázd.

2017. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!