Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények most lebuktatok....

Keresztények most lebuktatok. A muszlimok 1400 éve mondják, hogy átírtátok a Bibliát, de persze ti a végsőkig tagadtátok ezt, itt az oldalon is. Itt a bizonyíték, ráadásul a Vatikán könyvtárában találtak rá. Hogyan magyarázzátok ezt ?

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 13. 15:55
 81/112 anonim ***** válasza:
Onnan tudom hogy Szűz Mária jelent meg Zeitounban 3 évig lefotózhatóan, mert ebben a 3 évben békesség és nyugalom volt Egyiptomban a muszlimok és koptok között. Ha a Sátán lett volna akkor annak gonosz eredménye lett volna. Honnan ismerjük meg a jót vagy a rosszat? Az eredményéről.
2023. ápr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:

Például a katolikus és protestáns Biblia 6 könyvvel tér el. Gyanús hogy ez megvan többszáz oldal.


Téves következtetés! Ez nem a Biblia hibája, hanem az egyik felekezeté!

2023. ápr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:

"Onnan tudom hogy Szűz Mária jelent meg Zeitounban 3 évig lefotózhatóan, mert ebben a 3 évben békesség és nyugalom volt Egyiptomban a muszlimok és koptok között. Ha a Sátán lett volna akkor annak gonosz eredménye lett volna. Honnan ismerjük meg a jót vagy a rosszat? Az eredményéről."


Egyébként is nyugalom van ott. Ez nem bizonyíték semmire. Nevetséges.

2023. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:

"Téves következtetés! Ez nem a Biblia hibája, hanem az egyik felekezeté!"


Igen? És melyiké? Mindkettő azt mondja az ő Bibliája a hiteles.

2023. ápr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 szp72 ***** válasza:

@ "Az ahmedija vallás tanításai ellentétesek az iszlám alaptanításaival ezért nem tekinthetők muszlimnak. Mindegy hogy ők mit mondanak."


Nem igazán értem. Azért hiteles a Korán, mert az eretnek muszlimokat ti nem tartjátok muszlimoknak? Ha pedig ők nem tartanak titeket igazán muszlimoknak, akkor az ő kinyilatkoztatásuk is hiteles? Ez nem túl nagy hülyeség?


@ "Ahogy például ti sem fogadjátok el kereszténynekk azokat akiknek a tanítása ellentétes a keresztény alaptanításokkal."


Aki kereszténynek tartja magát, az ilyen értelemben keresztény, de tény hogy vannak keresztények, akiket lényegében nem tartunk annak, ami persze kölcsönös. Például Jehova tanúi szemében mi álkeresztények vagyunk, vagyis logikád alapján az ő Bibliájuk hiteles, hiszen mindenki mást eretneknek tartanak.


@ "Én úgy tudom hogy a történelmi egyházak kereszténynek tekintik egymás. Nem így van?


Mert ha igen, akkor akkor az eltérések miatt az egész Bibliánk hiteltelen. Én ezen csak röhögni tudok, de számodra ez biztos nagy okosság.


@ "Oké akkore melyik a tévedés és melyik egyház Bibliája hiteles?"


Miért melyik iszlám irányzat a hiteles? De ha már engem kérdezel, akkor szerintem Korán pontosan akkora hülyeség, mint Ahmed próféta kinyilatkoztatásai.


@ "Gondolom az a tény nem zavar hogy a Korán 1400 éve változatlan és bizonyítottan hiteles.


Ahmed próféta mozgalma is már több, mint 100 éves és több millió követője van, s gondolom nagyon vigyáznak az újabb kinyilatkoztatások minden egyes betűjére. Mohamed vallása sem volt mindig régi, s kezdetben nem volt ennyi követője sem. A hülyeség attól nem lesz igazzá, hogy már régóta őrzik minden egyes betűjét.


@ "A Biblia esetében pont az a gond hogy nincs egységes Biblia."


Az igazság attól nem válik hazugsággá, hogy nem betű pontosan őrzik, ugyanis nem a betű számít, hanem az értelem. Másrészt mivel az Ószövetség folyamán sok próféta volt, ezért természetes, hogy sosem volt fix kánon, hanem folyamatosan bővült folyamatos viták közepette. Sem a zsidóság sem a keresztény hit lényegéhez nem tartozik hozzá, hogy fix kánonja legyen, noha történetesen már minden felekezet fixálta. Igaz hitű zsidók és igaz hitű keresztények már akkor is léteztek, amikor még egyáltalán nem volt lezárt fix kánon. A kánoni különbözőségnek csak akkor, és csak is akkor van jelentősége, ha az hitbeli különbözőséget is jelent. Ha egy igazság a Bibliában már benne van, akkor valójában lényegtelen, hogy benne van-e még egyszer, vagy még többször.


Ha érted érted, ha nem érted nem érted. Részemről ezt a vitát befejeztem. Minden jót.

2023. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:

"Igen? És melyiké? Mindkettő azt mondja az ő Bibliája a hiteles."


Nem akartam kirni de természetesen katolikusoké a helyes, 2000 év alatt 1500 évig senkinek semmi baja nem volt a kanonizációval.

2023. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem. Azért hiteles a Korán, mert az eretnek muszlimokat ti nem tartjátok muszlimoknak?"


Nem. Azért hiteles a Korán mert 1400 éve változatlan. Szóval hiába jön bárki azzal hogy hozzá akar tenni a Koránhoz, azt senki nem fogadja el.



"Aki kereszténynek tartja magát, az ilyen értelemben keresztény, de tény hogy vannak keresztények, akiket lényegében nem tartunk annak, ami persze kölcsönös. Például Jehova tanúi szemében mi álkeresztények vagyunk, vagyis logikád alapján az ő Bibliájuk hiteles, hiszen mindenki mást eretneknek tartanak."


Nekem nincs ilyen logikám. Ti keresztények nem tudtok felmutatni egy egységes Bibliátm így mindenki olyan Bibliát kreál magának amilyet akar és mondhatja hogy az a hiteles.



"Mert ha igen, akkor akkor az eltérések miatt az egész Bibliánk hiteltelen. Én ezen csak röhögni tudok, de számodra ez biztos nagy okosság."


Persze hogy az egész Biblia hiteltelen az eltérések miatt. Ti kerestzények sem zudjátok eldönteni mi hiteles és mi nem.



"Miért melyik iszlám irányzat a hiteles?"


Ennek a kérdésnek nincs köze a Koránhoz mert minden muszlim irányzat ugyanazt a Korát olvassa, ellenben a keresztényekkel akiknél minden irányzat Bibliája eltér akár többszáz oldallal.



"De ha már engem kérdezel, akkor szerintem Korán pontosan akkora hülyeség, mint Ahmed próféta kinyilatkoztatásai."


Indoklás? Mert ez így csak egy primitív kersztény kijelentés.



"Ahmed próféta mozgalma is már több, mint 100 éves és több millió követője van, s gondolom nagyon vigyáznak az újabb kinyilatkoztatások minden egyes betűjére. Mohamed vallása sem volt mindig régi, s kezdetben nem volt ennyi követője sem. A hülyeség attól nem lesz igazzá, hogy már régóta őrzik minden egyes betűjét."


Hát de a keresztények még arra sem képesek hogy megőrizzék. Akkor a kereszténység még nagyobb hülyeség?



"Az igazság attól nem válik hazugsággá, hogy nem betű pontosan őrzik, ugyanis nem a betű számít, hanem az értelem."


Nem érted igaz? Nem tudod bizonyítani hogy amit ma olvasunk a Bibliában az ugyanaz mint a keletkezése idején. Ez azt jelenti hogy nulla a hitelessége. Lehet hogy teljesen más volt az eredeti szöveg.



"A kánoni különbözőségnek csak akkor, és csak is akkor van jelentősége, ha az hitbeli különbözőséget is jelent."


Marhaság. A kánoni külbség hiteltelenné teszi azokat a részeket is amiből a hitbeli tanításokat képeztétek.



"Ha egy igazság a Bibliában már benne van, akkor valójában lényegtelen, hogy benne van-e még egyszer, vagy még többször."


Pont ez az hogy ha nem tudod bizonyítani a Biblia hitelességét akkor azt sem tudhatod hogy az egy igazság a Bibliában.

2023. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:

"Nem akartam kirni de természetesen katolikusoké a helyes, 2000 év alatt 1500 évig senkinek semmi baja nem volt a kanonizációval."


Egy protestáns viszont azt mondaná hogy természetesen a protestáns Biblia a helyes, és a többi keresztény irányzat is a asjátját mondaná helyesnek. Szóval még ti keresztények sem tudják eldönteni melyik Biblia hiteles.

2023. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az Újszövetség írásai megközelítőleg 1637 éve ugyan azok, egységesek! A keresztényeknek szóló tanítások, Jézus tanításai abban találhatóak.


"Pont ez az hogy ha nem tudod bizonyítani a Biblia hitelességét akkor azt sem tudhatod hogy az egy igazság a Bibliában."


De lehet tudni! A Korán nem nevezi hiteltelennek a Bibliát! A Biblia hiteles és igaz!

2023. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:

Vidripinek igaza van. Krisztus követők vagyunk akár reformátusok akár katolikusok.


A katolikus tanít a legtöbbet, a keresztény felekezetek azon kívül kevesebbet állítanak. A reformátusok azt vállalták hogy

Kevesebbet tanítanak, attól még mindkettő Biblia hiteles.

2023. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!