Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények most lebuktatok....

Keresztények most lebuktatok. A muszlimok 1400 éve mondják, hogy átírtátok a Bibliát, de persze ti a végsőkig tagadtátok ezt, itt az oldalon is. Itt a bizonyíték, ráadásul a Vatikán könyvtárában találtak rá. Hogyan magyarázzátok ezt ?

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 13. 15:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
32%
50: Jézus Krisztus vére szálljon rád és tiszítsa meg a lelket és az elméd. Meg is történik, ahogy leírom, ahogy kimondom; Jézus Krisztus nevében száll rád az áldás és a megtisztulás. Ámen.
2023. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
43%

Ennyi a válaszod a tudományos tényekre? :)

Jézus vérére nincs szükségem mivel nem vagyok kannibál. Az hogy nektek keresztényeknek Jézus testének elfogyasztására és vérének megivására van szükségetek, csak azt mutatja hogy egy barbár pogány vallást követtek.

2023. ápr. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
31%
52: Jézus Krisztus vére szálljon rád és tiszítsa meg a lelket és az elméd. Meg is történik, ahogy leírom, ahogy kimondom; Jézus Krisztus nevében száll rád az áldás és a megtisztulás. Ámen.
2023. ápr. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
43%
Te parancsolsz Jézusnak vagy hogy képzeled? :)
2023. ápr. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
20%
54: Jézus Krisztus nevében megtisztulsz!
2023. ápr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
36%

Akkor mutatom mit fog mondani Jézus neked és a többi kereszténynek a Biblia szerint:


Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

2023. ápr. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
15%
55: Jézus Krisztus vére vonja körbe szíved, felszabadít az Úr!
2023. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 szp72 ***** válasza:

@ "Leírnád hogy mit jelent pontosan hogy a Biblia sugalmazott?"


Minden sugalmazás azt jelenti, hogy valaki isteni ösztönzésre beszél és cselekszik. A Biblia sugalmazottsága is csak annyit jelent, hogy isteni ösztönzésre írták le. Hogy egy prófétai beszéd vagy irat valóban Istentől sugalmazott-e, azt senki sem tudja minden kétséget kizáróan bizonyítani, hanem vagy el hiszi vagy nem.


@ "Az pedig hazugság hogy Isten nem diktált semmit."


Én egyáltalán nem állítottam, hogy Isten nem diktálhat, csak azt, hogy a Biblia alapvetően nem ilyen. Ez teljesen világos, s bárki láthatja, aki nem vak. Amikor Jézus tanított, vagy amikor Pál apostol leírja a leveleit, akkor egyáltalán nem volt a fejében egy kis hang, amit gépiesen ismételni kellett.


@ "A Biblia azt írja Isten a próféták szájába adta az üzenetet, tehát szó szerint azt mondták amit Isten kért."


Isten természetesen a próféták szájába adta szavait, s ilyenkor csak is azt mondták, amit Isten akart, hogy mondjanak, de ez mégsem egy gépies diktálás volt, ha érted egyáltalán amit magyarázok. Az isteni üzenetet a próféták természetesen nem csak egyszer, hanem számtalanszor megismételték, s ez sosem egy merev betűpontos gépies szöveg szavalását jelentette. Isten ugyanis változatosan is képes beszélni és változatosan is képes azt a próféták szájába adni.


Amikor a próféták szavait leírták, természetesen nem írtak le minden egyes szót, nem írták le ugyanazt a prófétai üzenetet százszor, nem írták le minden egyes elhangzott változatát, de éppenséggel az is megtörténhetett, hogy több változatban is megörökítették. A prófétai üzenet minden egyes leírt változata, minden egyes másolata, minden egyes többé-kevésbé nem betűpontos másolata is isteni kinyilatkoztatott üzenet marad, amennyiben nem változik meg az értelme. Ennek belátásához szerintem nem kell sok ész.


@ "Erre meg azt mondod hülyeség? :) A saját Bibliádat nevezed hülyeségnek így."


Ebben nagyot tévedsz. Én nem a Bibliát nevezem hülyeségnek, hanem azt, amit te elvársz a Bibliától.

2023. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 szp72 ***** válasza:
100%

@ "A négy evangélium ugyanazt a történetet négy eltérő verzióban írja le."


Kétségtelen tény, az evangéliumokban vannak kisebb történeti eltérések.


@ "Honnan tudjuk így hogy melyik az igaz? Nyilván a négy verzióból csak egy lehet igaz mert csak egyféleképpen történhettek az események."


Az eltérő elbeszélésekből valóban logikusan következik, hogy nem lehet mind egyszerre tökéletesen precíz történeti leírás.


@ "Persze így a hitelessége nulla"


Már miért volna a hitelessége nulla? Ha például az 56-os forradalmat sokan sokféleképpen élik meg, illetve jóval később sokan sokféleképpen emlékeznek vissza rá, amelyekbe kisebb-nagyobb ellentmondások is keveredtek, akkor az azt jelenti, hogy nem is volt 56-os forradalom? Jézus evangéliumi történetében valóban vannak apró ellentmondások, ami egyáltalán nem teszi hiteltelenné azokat a lényegi eseményeket, amelyeket viszont már egyöntetűen állítanak.


@ "de téged látom nem zavar"


Ha elvárás lenne a Bibliától, hogy egyáltalán ne legyen benne még a legapróbb és legjelentéktelenebb elbeszélésekben is történeti tévedés, akkor zavarna. De valóban nem zavar, mert a Biblia nem Isten által diktált történelmi könyv, Istennek ugyanis egyáltalán nem ez volt vele a célja, Isten egyáltalán nem akart minden részletében pontos történelmi könyvet kinyilatkoztatni.


Isten egyáltalán nem arra ösztönözte a szent írókat, hogy precíz történelmet írjanak, hanem hogy írják le az emlékeiket, az emberek többé-kevésbé pontos emlékeit tanúbizonyságul. Éppen az apró eltérések bizonyítják, hogy nincs benne hamisítás, mert akkor ezeket eltüntették volna. Én mindenen esetre jobban hiszek a négy evangélium kicsit ellentmondásos tanúbizonyságának, mint a többszáz évvel később élő Mohamed próféta hagymázas látomásainak.

2023. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 szp72 ***** válasza:

@ "Honnan tudod hogy ez a négy evangélium isteni kinyilatkoztatás?"


Én hiszek benne és kész. Honnan tudják a muszlimok, hogy a Korán isteni kinyilatkoztatás? Elhiszik és kész. Minden vallás elhiszi, hogy az alapítója isteni kinyilatkoztatásban részesült.


@ "Van még ezeken kívül vagy 30 evangélium."


És? Számtalan vallás van állítólagos szent iratokkal. Mind a mai napig előállnak állítólagos próféták, hogy beszéltek Jézussal. Például ilyenek Dombi Ferenc "Hang" című könyvei. Jézus mindenesetre megjövendölte, hogy lesznek hamis próféták, de azt is, hogy a tanítása fennmarad a világ végéig. A négy evangélium mindenesetre az egyház gondozásában fennmaradt, a többi szektáé nem, ami elég erős érv. Mohamed próféta pedig szerény véleményem szerint csak egy ócska kis hamisító sok között.


@ "Ráadásul azt sem tudjuk kik írták az evangéliumokat. Két szerző pedig nem is szemtanú. Ilyen alapon másik négyre is bökhettek volna mikor válogatták."


A négy evangéliumra a szemtanú apostolok böktek rá. Éppenséggel bökhettek volna többre is, mindenesetre ezek fennmaradtak és kész. Én mindenesetre megbízok az Egyház bökőképességben. Gondolom a muszlimuk is megbíznak a Korán égető kalifa válogatásában.


@ "Szerinted Isten nem tudott volna egy evangélium terjedelmű fix szöveget Jézus által eljuttatni az emberekhez?"


Természetesen tudott volna, ha akart volna, de ezek szerint nem így akarta. Ahogy mindenkinek személyesen is képes volna az égből ledobni egy dedikált Koránt, de úgy tűnik ezt sem akarja, pedig biztosan nagy meggyőző erővel bírna.


@ "Ez a te szentírásod minden csak nem Isteni kinyilatkoztatás"


Nagyjából nekem is ez a véleményem a Koránról.


@ "Legjobb esetben is maximum tartalmaz részeket amik az eredeti Evangéliumban szerepeltek."


Én szerintem is lehetnek a Koránban isteni ihletésű részek, de egészében semmiképpen sem tartom annak.

2023. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!