Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház Isten...

A katolikus egyház Isten fölöttinek állítja be magát?

Figyelt kérdés

A katolikus egyház a tíz parancsolatból a másodikat kivette (ami arról szólt, hogy ne imádj bálványokat) az utolsó parancsolatot pedig két részre szedte, hogy mégis tíz maradjon. Ezen kívül a Biblia alapján a Szent Nap (Sabbath, a hetedik nap, amikor az Úr megpihent) az szombat, de a katolikus egyház mégis vasárnapra helyezte át. A Biblia kimondja, hogy Isten szavát nem lehet felülírni, ők mégis megtették több alkalommal. Valamint a gyónást is bevezették, pedig a bűnöket csak Isten bocsáthatja meg, senki helyette, vagy az ő nevében.

Katolikusok, nektek mi a véleményetek erről? Hozzáteszem, én református vagyok.



2023. aug. 4. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Katolikus vagyok de en is ezeket kifogasolom. Amugy igen a pápát egyenrangúvá tette Istennal, vagyis Isten földi helytartójává. Templomok teli bálványokkal. Szűz Mária imádat ami megintcsak nem helyes, mivel Isten azt mondta, hogy engem imadj senki mast, nem emliti, hogy szenteken keresztül kell imadni őt. Gyónásnal is az a szöveg, hogy gyonom a mindenható Istennek és Isten helyett neked lelkiatyám ez milyen baromság, vagy Istennek gyónom aki megbocsathat vagy a papnak mondom el. Szombatba megint valami marhasagot beemagyaraztak, hogy mivel Jézus akkor halt meg de vasarnapra tamadt fel igy a vasarnapot kell ünnepelni, pedig Jézus kimondta, hogy mem megvaltoztatni jött a törvényt. A katolikus egyhaz a satan egyhaza, Isten az utolsó helyen van ott.
2023. aug. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez első parancsolat átfogalmazása nem a katolikus egyház találmánya, a katolikus egyház Luthertől vette át, Luther pedig Jézustól (Mt 4:10).


A vasárnap ünneplése régebbi tradíció, az összes ókeresztény gyökerű egyház ezt tartja (katolikus, ortodox, antikhalkédóni egyházak).


Ami pedig a bűnbocsánatot illeti, szintén Jézushoz nyúlik vissza (Jn 20:23), aki meghagyta tanítványainak, hogy akiknek megbocsátják a bűneit, az bocsánatot nyer, tehát más igenis megbocsáthatja a bűnt Isten nevében.

2023. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

A katolikusok nem vettek ki semmit, de manapság már sok tudatlan fér hozzá a nethez, egy lehetsz ezek közül. Igazából a hülye is tudja, hogy a katolikusok által használt 10 parancs eredetileg Luther rövidítése, s csak átvették később a katolikusok.


De nincs ezzel baj kedves fenevad (gondolom így lehet téged szólítani, azért volt a kulcsszavak között), mivel a Bibliában sincs olyan felsorolás, hogy ez az első, második, harmadik, tizedik, hanem a parancsok egymás után jönnek. Az pedig, hogy csak Istent imádd, kizárja, hogy a katolikusok egy arany borjúnak áldozzanak.

2023. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Azt nem mondanám, hogy Isten fölöttinek gondolja magát, de egynémely dologban felülírta Isten Igéjét emberi rendelkezésekkel.
2023. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
47%

Én is egyetérek amiket leírtál kedves kérdező. Én katolikusnak lettem megkeresztelve és sokáig gyakoroltam is a vallást nagyon nagyon is komolyan. Voltam első áldozó, bérmálkozó is. Aki ebben a vallásban nevelkedik, az nem látja meg ezeket a "hibáit". Én is később ahogy megkezdtem ismerni egy másik felekezetet, csak úgy szembesültem velük, pontosan ezekkel amiket leírtál. Én később pont emiatt nem éreztem lassan helyesnek idejárnom, míg végül teljesen áttértem arra a másik felekezethez, mert ezt érzem jobban helyesnek, és ez által kerültem közelebb is az Úrhoz.

Mindenesetre még ezek mellett is azt gondolom, hogy a vallás, pontosabban a keresztény valláson belül nem számít ki milyen felekezetbe tartozik. Mindegyik más, s ki tudná megmondani melyik a leghelyesebb. Persze pont a katolikus az amelyik a legjobban különbözik a többitől, de úgy vélem hogy akik abban is tiszta szívvel szolgálják az Istent, és hisznek, biztosan nem a vallás miatt lesznek majd elítélve. Végezetül az számít hogy mind Ő benne hiszünk, s gyakorolja nyugodtan mindenki azt a vallást amiben ő úgy érzi hogy azáltal tudott a legközelebb kerülni Istenhez.

2023. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

"Persze pont a katolikus az amelyik a legjobban különbözik a többitől"

Gondolod, hogy például a neoprotestáns szekták sokkal közelebb állnak az ortodoxokhoz, mint a katolikushoz, amiből lényegében kiszakadtak?

2023. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
#6. A neoprotestáns az mitől szekta? Egyáltalán, mitől neoprotestáns? És milyen ortodoxból szakadtak ki?
2023. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

#7

Fuss neki újra, hátha megérted, amit írtam :)

2023. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
# 8. Szerintem te se érted.
2023. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:
Ez nettó hülyeség. Hozzáteszem: katolikus voltam...
2023. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!