Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme megpróbálni tudomán...

Mi értelme megpróbálni tudományosságot erőltetni a vallásokba?

Figyelt kérdés

Keresztényektől is láttam már, meg ma épp egy muszlimtól, hogy a Biblia/Korán állításait próbálták tudományos tényként beállítani. Ráadásul olyan nevetséges érvekkel, amikről el nem tudom képzelni, hogy gondolhatja valaki hogy bárki is komolyan veszi. Ez a muszlim például épp azt magyarázta hogy amikor a korán alvadt vérből származtatja az embert, az az embrió szinonimája, vagyis tudományosan helyes a leírás. Mármint szerinte.

Na most ennyire nonszensz magyarázatokkal nyilván csak a saját álláspontját járatja le az ember, hisz senki nem veszi komolyan aki ilyeneket állít. Viszont így mi értelme van? Mit nyer ezáltal aki ilyen nyilvánvalóan fals magyarázatokat erőltet?



2023. aug. 24. 20:26
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%

És ha már itt vagyok akkor válaszolok is erre a kérdésre tudósok nyilatkozataival. Az alábbi tudósok szavai alátámasztják azt ami a Koránban szerepel:


„A Kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény tervében születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem.”(Isaac Newton)



„Azok az emberek, akik nem tudományos munkát végeznek, abban a félreértésben élnek, hogy a tudósnak széles körű ismeretei következtében vallástalannak kell lennie; ellenkezőleg, a mi munkánk Istenhez közelebb visz bennünket.” (Ernest Rutherford)



„Csak a tudomány vagy a vallás terén iskolázatlan emberek gondolhatják azt, hogy ez a kettő szemben áll egymással.” (Paul Sabatier)



„Azok, akik megpróbálták eltörölni az isteneszmét, szégyenletes és tudományellenes munkát folytattak. Én az akkoriban divatos kételkedéssel léptem a felnőtt korba, és 30 év laboratóriumi munkájába került, hogy meggyőződjem róla: pontosan azok csaptak be szándékosan, akiknek az lett volna a kötelességük, hogy megvilágosítsanak engem, legalább saját tudatlanságuk elismerésével. Én erre a hitre a biológia és a fizika ösvényeit kutatva jutottam el; meg vagyok győződve róla, hogy bármely gondolkodó tudós számára lehetetlen, hogy el ne jusson erre a következtetésre, hacsak nem vak és tisztessételen.”


(Pierre Lecomte du Noüy)



„A tudomány erősíti a vallásosságomat. Minél jobban kapcsolódom a fizikai világhoz, annál jobban hiszek az Isten valóságában.”(Hubert Aleya)



Egyikük sem volt muszlim mégis ugyanazt mondják ami a Koránban szerepel. Minél többet foglalkozunk a todományokkal annál inkább hiszünk Istenben. A tudomány bizonyítja hogy Isten teremtette a világot. Ajánlom a keresztények figyelmébe is.

2023. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%
A vélemény nem tény. Egy tudósé sem. A tudomány pedig soha nem bizonyított semmiféle teremtést. Ne hazudozz, itt senki nem annyira gyengeelméjű hogy ilyen szánalmas próbálkozásokat bevegyen!
2023. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

#21

Ők keresztény tudósok, miért támasztanák alá egy szerintük hamis vallás könyvét?

2023. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
0%

"A vélemény nem tény. Egy tudósé sem. A tudomány pedig soha nem bizonyított semmiféle teremtést. Ne hazudozz, itt senki nem annyira gyengeelméjű hogy ilyen szánalmas próbálkozásokat bevegyen!"


A másik kérdésnél bizonyítottam hogy tervezett világban élünk.

2023. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
0%

"Ők keresztény tudósok, miért támasztanák alá egy szerintük hamis vallás könyvét?"


Valószínűleg fogalmuk sem volt arról hogy az iszlám is ezt tanítja. Akkoriban az iszlám tanításai nem voltak annyira ismertek Nyugat-Európában.

2023. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

"A másik kérdésnél bizonyítottam hogy tervezett világban élünk."

Miután te magad linkelted a kérdést, bárki saját maga is láthatja, hogy ez nem igaz. Kit próbálsz hát átverni?

2023. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem igaz? Olvasd végig a kérdést.
2023. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

"Mi nem igaz? Olvasd végig a kérdést."


Végigolvastuk. Egyszer sem láttuk, hogy a tudományos módszertannak megfelelően bizonyítottad volna (ergo nem sima "logikus következtetésekkel") az állításaid.

2023. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%
A nagy részét átfutottam, és nem láttam tőled egyetlen kommentet sem ahol az álláspontodat alátámasztó tudományos szakcikkeket vonultattál volna fel. Ergo részedről nem történt bizonyítás.
2023. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
0%
Az ott jelen lévő ateisták képtelenek válaszolni a kérdéseimre, vagy megmagyarázni a saját állításaikat. Még arra sem volta képesek hogy leírják a világképüket ami szánalmas. Ha ti nem ugyanazok vagytok akkor beszállhattok a vitába, de ahogy látom ti írogattok ott is és az csak személyeskedés és mellébeszélés.
2023. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!