Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme megpróbálni tudomán...

Mi értelme megpróbálni tudományosságot erőltetni a vallásokba?

Figyelt kérdés

Keresztényektől is láttam már, meg ma épp egy muszlimtól, hogy a Biblia/Korán állításait próbálták tudományos tényként beállítani. Ráadásul olyan nevetséges érvekkel, amikről el nem tudom képzelni, hogy gondolhatja valaki hogy bárki is komolyan veszi. Ez a muszlim például épp azt magyarázta hogy amikor a korán alvadt vérből származtatja az embert, az az embrió szinonimája, vagyis tudományosan helyes a leírás. Mármint szerinte.

Na most ennyire nonszensz magyarázatokkal nyilván csak a saját álláspontját járatja le az ember, hisz senki nem veszi komolyan aki ilyeneket állít. Viszont így mi értelme van? Mit nyer ezáltal aki ilyen nyilvánvalóan fals magyarázatokat erőltet?



2023. aug. 24. 20:26
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

"A 7. század végére már a tudomány központja volt."

Szerinted, mások szerint pedig nem.


"Az aranykora ekkor volt, de ettől még a 13-16. századokban még előrébb járt mint a keresztényvilág."

Írtam, hogy mikor zárkózott fel a Nyugat, a 16. században már biztos nem járt előrébb.

Amúgy mindig "keresztényvilágozol", de megfeledkezel Bizáncról, ami szintén keresztény volt és nem volt fejletlenebb az iszlámnál.


"A 16. század pont az Oszmán Birodalom fénykora. Ekkor erősebb és fejlettebb volt a keresztény világnál."

Igen, haderőben és puskaporban :) Másban már csak elvétve.


"Én történelmi tényeket közlök"

Elég sajátos, fanatikus nézőpontból.


"Ja és volt olyan terület amiben a keresztény világ csak a 20.században érte el azt a szintet amit a muszlim világa 7.században. Például a tisztálkodás, higiénia területén."

Angol WC mond valamit?

Fürdőket pedig már a Nyugat 2000 éve is épített.


"A keresztény világban viszont még a 19. században is teljesen normális volt hogy az emberek nem fürödtek egyáltalán."

Bizonyíték?

2023. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
0%

"Írtam, hogy mikor zárkózott fel a Nyugat, a 16. században már biztos nem járt előrébb."


A 16. században a Nyugat még sehol nemvolt. Kb a saját ürülékükben fetrengtek.



"Igen, haderőben és puskaporban :) Másban már csak elvétve."


Minden másban is. Áruld már el hogy például a 16. századi Magyar Királyság miben volt jobb az Oszmán Birodalomnál.



"Angol WC mond valamit?"


Igen, 20. századi találmány. A 19. században a Nyugati világban oda űrítettek az emberek ahol éppen álltak.



"Fürdőket pedig már a Nyugat 2000 éve is épített."


2000 éve nem volt még kereszténység Nyugaton.


"Bizonyíték?"


Köztudott. Elterjedt az a marhaság hogy a víztől lesznek betegek ezért nem fürödtek.

2023. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

"A 16. században a Nyugat még sehol nemvolt. Kb a saját ürülékükben fetrengtek."

Hát persze :)


"Minden másban is. Áruld már el hogy például a 16. századi Magyar Királyság miben volt jobb az Oszmán Birodalomnál."

Mondjuk nem volt egy országokat elsöprő, embereket elnyomó terror állam.


"Igen, 20. századi találmány. A 19. században a Nyugati világban oda űrítettek az emberek ahol éppen álltak."

Miért kell hazudni?

"Az angol WC-t, amelynek lényege, hogy vízöblítéssel működik, a 16. században találta fel egy angol nemes, bizonyos Sir John Harrington."


A 19. században pedig már tömegesen elterjedt, meg lehetővé vált a tömeggyártása.


"2000 éve nem volt még kereszténység Nyugaton."

Én úgy tudtam, hogy már az I. században elég sok keresztény volt Rómában. A 4. században pedig Róma államvallása lesz. Vagy ekkor kezdtek oda vécézni, ahol állnak?


"Köztudott."

Én nem tudom, bizonyítsd.

2023. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk nem volt egy országokat elsöprő, embereket elnyomó terror állam."


A Magyar királyságban feudalizmus volt. Az emberek félig rabszolgák voltak, nem költözhettek és kötelezően abban a vallásban kellett hinniük amiben a földesuruk. A más vallásúakat máglyán elevenen megégették. A muszlimokat például kiirtották Magyarországról a 13. századra. Az Oszmán Birodalomban viszont vallásszabadság volt. Simán lehettél keresztény vagy más vallású.



"Az angol WC-t, amelynek lényege, hogy vízöblítéssel működik, a 16. században találta fel egy angol nemes, bizonyos Sir John Harrington."


Akkor csak Sir John Harrington használta mert egyébként ott végezték el a dolgukat ahol éppen rájukjött.


"A 19. században pedig már tömegesen elterjedt, meg lehetővé vált a tömeggyártása."


Nemrég olvastam egy cikket hogy a francia királyi palotában nem volt wc. Ott végezték dolgukat ahol éppen voltak és szolgálók takarítottak utánuk. Az ürüléket pedig egy szobában tárolták amitől büzlött az egész épület.



"Én úgy tudtam, hogy már az I. században elég sok keresztény volt Rómában. A 4. században pedig Róma államvallása lesz. Vagy ekkor kezdtek oda vécézni, ahol állnak? "


Nem sokan de voltak keresztények, viszont nem a keresztényeken múlt hogy legyen ott fürdő. A keresztény egyház a meztelenség miatt ellenezte a fürdőket.



"Én nem tudom, bizonyítsd."


Nem tudsz utánanézni?

2023. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek félig rabszolgák voltak, nem költözhettek és kötelezően abban a vallásban kellett hinniük amiben a földesuruk."

Hazugság, örökös röghöz kötés csak nagyon rövid ideig volt, akkor se nagyon alkalmazták.

Gondolom hivatkozni próbáltál a "cuius regio, eius religio" elvre, csak azt felejtetted el, hogy a törvény értelmében, ha a jobbágy nem akarta elfogadni adott vallást, nyugodtan elköltözhetett máshova, nem kényszerítették rá erőszakkal.

De az iszlám gyakorlat mennyivel jobb, amikor a kitérőt egyszerűen kivégzik?


"A más vallásúakat máglyán elevenen megégették."

Ilyet se tettek, de biztos élvezetd a hazudozást :)


"Az Oszmán Birodalomban viszont vallásszabadság volt. Simán lehettél keresztény vagy más vallású."

Hát persze, csak külön adót kellett fizetned, ami magasabb volt, mint a muzulmánoké.


"Akkor csak Sir John Harrington használta mert egyébként ott végezték el a dolgukat ahol éppen rájukjött."

Azt állítottad, hogy a 20. században találták fel, miért hazudtál?

Amúgy meg már jóval korábban is volt árnyékszék, de lehet csak a magad féléből indulsz ki, mert a sok muszlim sivatagi kecskepásztor biztos nem használt öblítős vécét, oda szartak ahol álltak.


"Nemrég olvastam egy cikket..."

Mutasd akkor :)


"A keresztény egyház a meztelenség miatt ellenezte a fürdőket."

Az olyan orgia rendezős oszmán fürdőket, biztos.


"Nem tudsz utánanézni?"

Nem tudok. De te állítottad, neked kell bizonyítani.

2023. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
0%

"Hazugság, örökös röghöz kötés csak nagyon rövid ideig volt, akkor se nagyon alkalmazták."


Elég sokáig volt, és egy parasztból nem lehetett semmi más. Egész életében az kellett hogy maradjon.



"hogy a törvény értelmében, ha a jobbágy nem akarta elfogadni adott vallást, nyugodtan elköltözhetett máshova, nem kényszerítették rá erőszakkal."


Például lehetett muszlim? :)



"De az iszlám gyakorlat mennyivel jobb, amikor a kitérőt egyszerűen kivégzik?"


Ez hazugság. Ezt az iszlám vallás tiltja.



"Ilyet se tettek, de biztos élvezetd a hazudozást :)"


Erről szóltak a keresztes háborúk. A más vallásuakat legyilkolták de méga más keresztény irányzatúakat.



"Hát persze, csak külön adót kellett fizetned, ami magasabb volt, mint a muzulmánoké."


Ez is hazugság. Nem különadó volt.A muszlimok is fizettek ilyen adót. Magasabb volt de nem sokkal és mentesültek a keresztények a katonáskodás alól. A muszlimokat ugyanekkor egyszerűen legyilkolták keresztény országokban.



"Azt állítottad, hogy a 20. században találták fel, miért hazudtál?"


A 20. századig senki nem használta.



"Amúgy meg már jóval korábban is volt árnyékszék, de lehet csak a magad féléből indulsz ki, mert a sok muszlim sivatagi kecskepásztor biztos nem használt öblítős vécét, oda szartak ahol álltak."


A sivatagi muszlim kecskepásztor tisztább volt mint egy európai király. Az iszlám előírja a tisztálkodást mosakodást. Csak a nap imák miatt ötször kell mosakodni.



"Az olyan orgia rendezős oszmán fürdőket, biztos."


Ez csak a keresztények fantáziája ami őket minősíti. Nem is lehetett orgia mert külön volt női és férfi fürdő.



"Nem tudok. De te állítottad, neked kell bizonyítani."


Rengeteg cikkvan erről szóval menni fog.

2023. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%

"Elég sokáig volt, és egy parasztból nem lehetett semmi más. Egész életében az kellett hogy maradjon."

Nem volt sokáig, s ténylegesen akkor se nagyon alkalmazták. Az sem igaz, hogy egész életében jobbágy kellett, hogy maradjon, de nyilván kisebb volt a kitörési lehetőség, mint manapság. De ez az iszlám világban se volt nagyon másként. Vagy esetleg ott bégnek, pasának, szultánnak lehetett választani a legalsóbb sorban lévő emberek közül is?


"Például lehetett muszlim? :)"

Miért akart volna bárki az lenni?


"Ez hazugság. Ezt az iszlám vallás tiltja."

Ha tiltaná, akkor nem gyakorolnák még ma is. Régen pedig még inkább gyakorolták.


"Erről szóltak a keresztes háborúk."

Nem erről szóltak.


"Ez is hazugság."

Akkor hozz forrást, hogy pontosan mennyit fizetett adóként egy keresztény és mennyit egy muzulmán.


"A 20. századig senki nem használta."

Hiszen idéztem is, amivel cáfoltalak.


"A sivatagi muszlim kecskepásztor tisztább volt mint egy európai király. Az iszlám előírja a tisztálkodást mosakodást."

Aha, biztos amikor a teve hugyozott, alá álltak :D


"Nem is lehetett orgia mert külön volt női és férfi fürdő."

Hát ez nem zárja ki, ha egyszer ilyen volt az ízlésük. A rómaiaknál legalább koedukált volt :P


"Rengeteg cikkvan erről szóval menni fog."

Szóval nulla forrás és csak hazudtál.

2023. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
0%

"De ez az iszlám világban se volt nagyon másként. Vagy esetleg ott bégnek, pasának, szultánnak lehetett választani a legalsóbb sorban lévő emberek közül is?"


Szultán nem lehetett bárki mert egy dinasztia uralkodott, de pasa, bég, vagy más katonatiszt bárki lehetett. A keresztény világban csak nemesek lehetettek ezek.



"Miért akart volna bárki az lenni?"


Nem azt kérdeztem hogy akart-e bárki hanem hogy ha akart, lehetett-e muszlim.



"Ha tiltaná, akkor nem gyakorolnák még ma is. Régen pedig még inkább gyakorolták."


Nem gyakorolják sehol. Néhány országban létezik papíron de a gyakorlatban nem alkalmazzák és ellentétes iszlámmal.



"Nem erről szóltak."


A keresztények behazudják hogy a keresztes háborúk a keresztények védelmében történtek de ebből semmi nem igaz. Több keresztény hadjárat más keresztény irányzatok ellen irányult vagy pogánynak nevezett észak európai népek ellen.



"Akkor hozz forrást, hogy pontosan mennyit fizetett adóként egy keresztény és mennyit egy muzulmán."


Egy muszlim 2,5%-ot fizetett egy keresztény meg 5%-ot. Viszont nem kellett a kereszétnyeknek katonai szolgálatot teljesíteni.



"Hiszen idéztem is, amivel cáfoltalak."


A 19.században sehol nem volt elterjedet használatban.



"Aha, biztos amikor a teve hugyozott, alá álltak"


Az iszlám higiéniai előírásai tények. Hiába tagadod. Budapes is tele van török fürdőkkel. Az is tény hogy a keresztény Európában még 19. században is ott ürítettek ahol álltak és nem fürödtek.



"Hát ez nem zárja ki, ha egyszer ilyen volt az ízlésük."


Ez a te vágyvezérelt elképzelésed aminek köze nincs a valósághoz.



"Szóval nulla forrás és csak hazudtál."


Olvass utána. Nem megy? Ha mutatok ilyen cikket akkor bocsánatot kérsz?

2023. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!