Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme megpróbálni tudomán...

Mi értelme megpróbálni tudományosságot erőltetni a vallásokba?

Figyelt kérdés

Keresztényektől is láttam már, meg ma épp egy muszlimtól, hogy a Biblia/Korán állításait próbálták tudományos tényként beállítani. Ráadásul olyan nevetséges érvekkel, amikről el nem tudom képzelni, hogy gondolhatja valaki hogy bárki is komolyan veszi. Ez a muszlim például épp azt magyarázta hogy amikor a korán alvadt vérből származtatja az embert, az az embrió szinonimája, vagyis tudományosan helyes a leírás. Mármint szerinte.

Na most ennyire nonszensz magyarázatokkal nyilván csak a saját álláspontját járatja le az ember, hisz senki nem veszi komolyan aki ilyeneket állít. Viszont így mi értelme van? Mit nyer ezáltal aki ilyen nyilvánvalóan fals magyarázatokat erőltet?



2023. aug. 24. 20:26
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

"Te állítottad, hogy nem is ismerték az iszlámot, tehát csak keresztény hitük alapján mondhatták az idézett állításokat."


Olvasd el újból mit mondtak. Abban semmi utalás nincs a keresztény vallásra. És abból amit mondtak az következik hogy a tudomány révén jutottak el Istenhez.



"Hol mondja a Biblia, hogy ne gondolkozz? Idéznéd kérlek? Vagy megint a már többször tiltott muzulmán provokátor ócska hazugsága?"


Azt mondtam a keresztények mondják hogy ne gondolkozz, nem azt hogy Biblia írja. Viszont a Biblia nem írja elő kötelezően hogy foglalkozz tudománnyal és bizonyítékként sem jelöli meg a természettudományt.



"Egyébként gondolkodtál már azon, hogy kezeltesd magad?"


A sértegetés annak a jele hogy nem tudsz értelmesen hozzászólni.

2023. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
0%
Például a 8-as keresztény azt írta aki tudománnyal keres bizonyítékot annak nem elég erős a hite. Magyarul szerinte egy kereszténynek nem kell foglalkoznia tudománnyal.
2023. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

"Abban semmi utalás nincs a keresztény vallásra."

Az iszlámra pedig még ennél is kevesebb utalás van :)

Viszont a keresztény hitük az identitásuk része volt, míg az iszlámot legfeljebb valami hamis vallásnak tartották.


"És abból amit mondtak az következik hogy a tudomány révén jutottak el Istenhez."

Általában nem következik ez, mivel a hívő tudósok többsége már munkásságuk előtt is hívő volt.


"Azt mondtam a keresztények mondják hogy ne gondolkozz, nem azt hogy Biblia írja."

A keresztények se mondanak ilyet, de egy kényszeres hazudozótól nem várhatunk jobbat.


"Viszont a Biblia nem írja elő kötelezően hogy foglalkozz tudománnyal és bizonyítékként sem jelöli meg a természettudományt."

Mert nem kell kötelezően foglalkozni a tudománnyal, például te is sík hülye vagy hozzá, ezt már korábban bemutattad. Nem mindenki arra született, hogy természettudós legyen. Úgy látszik, a Biblia ebben is bölcsebb, mint a hamis Korán.

Isten létére pedig nem kell természettudományos bizonyíték egy hívő embernek. Jézus is azt mondja, "Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek".


"A sértegetés annak a jele hogy nem tudsz értelmesen hozzászólni."

Nem sértegettelek, tényleg őszinte jószándékból írtam, hogy kezeltesd magad, mert itteni teljesítményed alapján nálad rendkívül súlyos gondolok vannak fejben.


Azért az is jelzés, hogy az egész fórumon neked lehet a legrosszabb értékelésed. Ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy muzulmán vagy, mert vannak 3-4 pipás muzulmánok is az oldalon.

2023. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
0%

"Az iszlámra pedig még ennél is kevesebb utalás van :)

Viszont a keresztény hitük az identitásuk része volt, míg az iszlámot legfeljebb valami hamis vallásnak tartották."


Nem értesz magyarul? Azokban az idézetekben szó nem esik a keresztény vallásról. gy szóval sem mondják hogy a keresztény vallás igaz mert erre jutottak miközben tudománynal foglalkoztak.



"Általában nem következik ez, mivel a hívő tudósok többsége már munkásságuk előtt is hívő volt."


Abban az időben már pont nem. Idézek:


"Azok, akik megpróbálták eltörölni az isteneszmét, szégyenletes és tudományellenes munkát folytattak. Én az akkoriban divatos kételkedéssel léptem a felnőtt korba, és 30 év laboratóriumi munkájába került, hogy meggyőződjem róla: pontosan azok csaptak be szándékosan, akiknek az lett volna a kötelességük, hogy megvilágosítsanak engem, legalább saját tudatlanságuk elismerésével."



"Mert nem kell kötelezően foglalkozni a tudománnyal, például te is sík hülye vagy hozzá, ezt már korábban bemutattad."


Szokásos sértegetés. Minél inkább bukjátok a vitát, annál intenzívebb a sértegetés :)



"Nem mindenki arra született, hogy természettudós legyen. Úgy látszik, a Biblia ebben is bölcsebb, mint a hamis Korán."


A Korán egy szóval sem írja hogy mindenki legyen természettudós, de kötelező ezzel foglalkozni. Illetve azt írja aki kételkedik vagy több bizonyíték kell az foglalkozzon természettudományokal amig megtalálja a bizonyítékot. A Biblia meg azt írja előbb lettek a növények mint a Nap ami hatalmas bölcsességre vall :)))



"Isten létére pedig nem kell természettudományos bizonyíték egy hívő embernek. Jézus is azt mondja, "Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek"."


Egy szektás fanatikus kereszténynek valóban nem kell, de egy normális embernek kell.



"Nem sértegettelek, tényleg őszinte jószándékból írtam, hogy kezeltesd magad, mert itteni teljesítményed alapján nálad rendkívül súlyos gondolok vannak fejben."


Látom fáj hogy buktad a vitát :)



"Azért az is jelzés, hogy az egész fórumon neked lehet a legrosszabb értékelésed. Ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy muzulmán vagy, mert vannak 3-4 pipás muzulmánok is az oldalon."


Én vagyok az aki utánanéz a kereszténység vagy mint most, az ateizmus ellentmondásainak és szembesítem az embereket azzal hogy mennyire ellentmondásos, tudománytalan az amiben hisznek, ezért nem vagyok népszerű.


Tehát ateista volt és a tudomány révén lett hívő.

2023. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

#44

Tehát pont ugyanazt teszik, mint a palesztinok már évszázadok óta. Milyen meglepő...

2023. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
0%
45-ös, mi bajod van? :)
2023. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
12%

Egy elgondolkoztató tény:


Vajon miért van az a tény,hogy világ fejlődését eredményező tudományos felfedezések közel 100%-át keresztény kultúrából származó emberek adták a világnak?


(Biztosan azért,mert azok istentelenek voltak :)...)

2023. aug. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon miért van az a tény,hogy világ fejlődését eredményező tudományos felfedezések közel 100%-át keresztény kultúrából származó emberek adták a világnak?"


Ez egy keresztény hazugság. Az iszlám világ volt a világ tudományos központja a 7. századtól a 16. századig. Tehát közel ezer évig. A keresztény kultúrkör csak az utóbbi 300 évben fejlettebb. És az sem a kereszténységnek köszönhető.

2023. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

#48

Ha az iszlám vallás csak a 7. században alakult, akkor hogy lehetett már akkor a tudomány központja?


A wikipédia ezt írja:

"Az iszlám aranykora, vagy más néven, az iszlám reneszánsz, általánosan elfogadott nézet szerint a 8. századtól 13. századig terjedő időszakra tehető"


Tehát lényegében egy 5 évszázados aranykorról beszélünk. Ebben is volt egy szűkebb időszak, amikor csúcsán volt:

"a 9–11. században, az abbászida hatalomgyakorlás idejére esett".


Amúgy a 16. század is hazugság tőled, mivel mivel a 13. századi mongol invázió vet véget az iszlám aranykornak, amikor:

"Végül ez a hadjárat jelenti az iszlám aranykora vagy iszlám reneszánsz végét, hiszen elpusztítja legjelentősebb szellemi központját, és ezt a csapást már sose tudta kiheverni az iszlám világ."

Egy angol cikk hivatkozik Spanyolország visszafoglalására is a mongolok invázió mellett:

"Islamic science began its decline in the 12th–13th century, before the Renaissance in Europe, due in part to the Christian reconquest of Spain and the Mongol conquests in the East in the 11th–13th century."


Európában az első jelentős egyetemeket a XII-XIII. században alapították meg, viszonylag hamar felvirágzott a skolasztika, majd az ebből kifejlődő humanizmus is. Ennek a XIV. századi pestis járvány vet véget, majd a XV. században indul újra virágzásnak. Ironikus, hogy ennek egyik előmozdítója pont az iszlám volt, olyan értelemben, hogy elfoglalták Bizáncot, s onnan nagyon sok tudós menekült Nyugatra. :)


Érdemes kicsit felfrissítened a tudásod, vagy nem csak iszlám propaganda oldalakról tájékozódnod.

2023. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az iszlám vallás csak a 7. században alakult, akkor hogy lehetett már akkor a tudomány központja?"


A 7. század végére már a tudomány központja volt.



"Az iszlám aranykora, vagy más néven, az iszlám reneszánsz, általánosan elfogadott nézet szerint a 8. századtól 13. századig terjedő időszakra tehető"


Az aranykora ekkor volt, de ettől még a 13-16. századokban még előrébb járt mint a keresztényvilág.



"Amúgy a 16. század is hazugság tőled, mivel mivel a 13. századi mongol invázió vet véget az iszlám aranykornak, amikor:"


A 16. század pont az Oszmán Birodalom fénykora. Ekkor erősebb és fejlettebb volt a keresztény világnál.



"Érdemes kicsit felfrissítened a tudásod, vagy nem csak iszlám propaganda oldalakról tájékozódnod."


Én történelmi tényeket közlök. Ja és volt olyan terület amiben a keresztény világ csak a 20.században érte el azt a szintet amit a muszlim világa 7.században. Például a tisztálkodás, higiénia területén. A Muszlimok mindenhova fürdőket építettek és iszlám pedig kötelezően előírta a fürdést, mosakodást stb. A keresztény világban viszont még a 19. században is teljesen normális volt hogy az emberek nem fürödtek egyáltalán.

2023. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!