Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért képzeli hogy...

Sok hívő miért képzeli hogy az ateizmus valami egységes világkép?

Figyelt kérdés
Sőt, vannak akik addig is merészkednek, hogy egyenesen vallásnak hívják az ateizmust. Vagy olyat is láttam már aki tudományos szaklapokat hívta ateista propagandának. Holott az ateizmus szó jelentése az istenhit hiánya, semmi több.
2023. aug. 30. 11:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim ***** válasza:
14%
#100 Egyszer sem tereltem a témát és minden kérdést igyekeztem megválaszolni. Tudod, nehéz őszint beszélgetést folytatni, ha nem csak az őszinte válaszaimat, de az őszinte érdeklődésemet is gondolkodás nélkül haszontalanságnak ítélitek. Szóval hagyjuk a bullshitet, nekem legfeljebb azért tesztek fel kérdést, hogy legyen még egy válasz, amin a piros ikszet megnyomhatjátok. Akkor is, ha történetesen az elhangzott kérdésre válaszolok. Ezt hívják visszaélésnek.
2023. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:
79%

#101

Mi a 'definíció' definíciója?

2023. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 anonim ***** válasza:
100%

"végig következetesen érveltem"

Mi nem így értékeltük. Vagy mi nem ismertük fel a logikád lényegét, vagy mi nem tudtuk érthetően elmagyarázni neked, miért hibás az érvelésed.


"a gondolkodás nélküli lepontozás olyan kommentekre"

Én értő olvasással vettem át a hozzászólásaid. A gondolkodás hiányával vádolni értelmetlen sértés.


"nem a válasz mérlegeléséből fakad, hanem személyes ellenszenvetekből"

A válaszaiddal nem értettem egyet és félrevezetőnek tartottam őket. A személyeddel szemben semmilyen ellenérzésem nincs, kizárólag amikor sértegetsz bennünket.


"jellemtelen és gyáva dolog", "van képed azt írni, hogy", "Elég vastag a bőr a pofádon", "spekulatívan, szándékosan félreértelmezitek az állításaimat", "karaktergyilkolni", "Sunyi banda vagytok"

Ezért nem szeretek reagálni a hozzászólásaidra. Tiszta szívemből, őszintén remélem, hogy a sértegető modorod csak hirtelen felindulásból szokott előjönni.


>> "A hívők tipikusan nem kritikus gondolkodók, megelégszenek egyetlen forrással, nem kutatnak tovább"

"ezek mellett engem vádolni általánosítással"

Ez az én megalapozott állításom volt a kérdező kérdésére, nem egy negatív általánosítás. Gyakran találkozom azzal, hogy a tájékozatlanabb hívők sértésnek fogják fel azoknak a tényeknek akár csak a bemutatását, amelyek őket (vélhetően) rossz színben tűntetik fel. A bizonyítható tényeket tudni kell értelmezni és levonni a megfelelő tanulságot, nem píszískedni vagy nem megsértődni rajta.

Különben nincs benne bántó, hiszen amúgy is maga a hit, definíció szerint, erről szól, hogy bizonyítékok hiányában is elhisztek valamit. Ettől a hitetek nem válik hamissá, csak kijelenthető, hogy áltlában nem a kritikus gondolkodás mentén szoktatok hívővé válni és annak megmaradni. Sokan közületek elolvastátok a Bibliának egy részét (van aki az egészet), utána a legtöbben nem olvastok semmit, ami az eddigi hiteteket megingathatná.


A kérdezőnek adott válaszom alá is tudom támasztani, gyorsan kerestem is 3 angol példát:

[link]

[link]

[link]


Több, leginkább angol nyelvű, ateista vitaműsort hallgattam végig. Általános tapasztalatom, hogy a hívő vitapartnerek nagy része felületesen ismeri a kritikus gondolkodás és az érvelés módszertanát. A betelefonálós műsorok főként amatőr vendégei az Újtestamentumra és az Ótestamentum egy szűk törzsére alapozza ismereteit, ami kiegészül az egyházban hallottakkal. Jellemzően egy-egy ilyen alkalom az, amikor életükben először találkoznak a merev dogmáikat kétségbe vonó, értelmes kérdésekkel, állításokkal.

2023. szept. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/104 anonim ***** válasza:
100%

#103

Titus szelídebb volt régebben, most pár hete vette fel ezt a magatartást.


De eddigi minden kommentje ugyan az a nonszensz.

2023. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!