Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért képzeli hogy...

Sok hívő miért képzeli hogy az ateizmus valami egységes világkép?

Figyelt kérdés
Sőt, vannak akik addig is merészkednek, hogy egyenesen vallásnak hívják az ateizmust. Vagy olyat is láttam már aki tudományos szaklapokat hívta ateista propagandának. Holott az ateizmus szó jelentése az istenhit hiánya, semmi több.
2023. aug. 30. 11:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
3%

A hit valójában több, mint a konkrét valami. Az istenhit hiánya is hit, hiedelem. Aki azt vallja, annak az a megvallása róla, avagy hite.


Én nem vagyok hívő. Minden hiedelem istenkáromlás. Minden vallás ezen a bolygón végső soron a rosszat szolgálja, elhúz istentől.


Az ateizmus egy vallás. Hiába nem egységes, egyik sem egységes. Minden vallás az elmében létezik, az egységesség illúzió.

2023. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 A kérdező kommentje:
Na de a vallás egyik alapvetése pont az, hogy egységes tanokra, dogmákra épül, nem?
2023. aug. 30. 16:07
 13/104 NTBS ***** válasza:
61%
Tévedésből.
2023. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
32%
Az istenhit semmivel sem egységesebb az ateizmusnál. Sőt még több ága- boga van. Talán ezért.
2023. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 A kérdező kommentje:
En bloc az istenhit persze, hogy nem. De az egyes vallási felekezetek azért már elég konkrét dolgokban képeznek egységet. Például ha valaki monoteista, vallja a tízparancsolatot és Jézus tanításait, abból elég biztosan ki tudom jelenteni hogy az illető keresztény. Ha mellette például Jézust Mihály arkangyallal azonosítja, nem tart ünnepeket, az istenét Jehovának szólítja, abból tudom hogy ezen belül Jehova tanúja.
2023. aug. 30. 18:08
 16/104 anonim ***** válasza:
3%
Én nemrég kiírtam egy kérdés amiben kértem hogy az ateisták vázolják fel a világképüket. Egy ateista sem volt képes vagy hajlandó erre.
2023. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
3%

A saját kérdésem volt így tudom ki mit válaszolt. Nem érkezett válasz egy két vicc kategória próbálkozáson kívül, azt meg az ateisták elterelték a témát, mert kínos volt nekik.


Hogy a kérdésre válaszoljak, igazából a hívők nem tudják milyen is az ateisták világképe mert az ateisták ezt akkor sem vázolják fel ha a hívők rákérdeznek. Lásd az általam kiírt kérdésben.

2023. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 anonim ***** válasza:
100%
Azért is hiszi ezt sok hívő, mert magát a problémát és az ateistákat sem érti. Lásd az előző írót.
2023. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
0%
Önmagában az ateizmus nem egységes világkép, de léteznek azért viszonylagos egységet mutató irányzatai. Mert azért az sem igaz, hogy minden ateista világnézete eltérne a többi ateistáétól. Az ateizmuson belül is vannak áramlatok. A hívők általában ez egyik ilyen ateista szellemi irányzatot azonosítják az ateizmussal, ahogyan az ateisták is gyakran bizonyos keresztény irányzatokat azonosítanak az egész kereszténységgel.
2023. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
100%

Néhány tulajdonság valóban van, amelyik sok ateistára jellemző - de ez sem egységes, csak többség.

Nem igazán lehet kategóriába szorítani.

2023. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!