Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház szerint a...

A katolikus egyház szerint a beteg szemvedhet? „Az nem segítségnyújtás, ha valakitől elvesszük az életet” - katolikus szentmiséken beszéltek az eutanáziáról

Figyelt kérdés
[link]

febr. 11. 13:57
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
26%
Vannak pedig helyzetek, amikor a halál igenis segítség. Ritka eset de van ilyen. Ha már valaki nem hisz az életben ez egy nyilvánvaló megoldás. Ha meg nem segítenek annak az embernek ő lehet, hogy maga vet véget az életének.
febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
57%
Sulyos mentális és fizikai állapot esetén természetesen.
febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
65%

11

Az afrikai éhezőkön lehet segíteni. De vannak olyan betegségek amiket nem lehet meggyógyítani és tudja jól a beteg, hogy csak a hosszadalmas szenvedés vár rá és szeretteire.


Ilyen esetben lehet, hogy jobb még akkor békésen meghalni mint hogy akár éveken keresztül sanyargassa magát és a családját majd aztán a családja emlékezetében a sok szenvedés maradjon meg róla a végére. Arról nem is beszélve, hogy mennyi mentális sérülést össze szedhetnek a rokonok miközben ápolják a sorvadozó szerettüket aki így is meghal csak lassan.


Arról nem is beszélve, hogy vannak betegségek amikor a beteg szépen lassan szellemileg is elveszti önmagát ami szintén borzalmas lehet a számára és a környezete számára.

febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

#10 Természetesen én is rá tudok keresni, csak mivel tudom, hogy hazudsz, így adni akartam neked egy esélyt. Nem éltél vele, szóval akkor én jövök:


1 éves túlélési ráta: 52% kemóval, 9.5% kemó nélkül, 5.5-szer magasabb túlélési esély.

2 éves túlélési ráta: 36.7% kemóval, 1.5% kemó nélkül, 24.4-szer magasabb túlélési esély.


Több sikert a következő hazugságodhoz.

febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
95%

Ha már kedves kérdező, nem olvastad el az általad belinkelt cikket, akkor íme a pápa nyilatkozata a témában:

[link]

febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

A kérdező nem a véleményetekre volt kíváncsi, hanem a katolikus egyház álláspontjára. Az pedig benne van a katekizmusban (2276-tól)


[link]

febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Senior Séf ***** válasza:
68%
Elbaszott egy világ ez. Ha a kutyám gyógyíthatatlan beteg, kérhetem az elaltatását. Ha én vagyok beteg, az utolsó pillanatig életben tartanak, míg minden emberi méltóságomból kivetkőzve, saját mocskomban fetrengve szenvedek ki.
febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

#17


Normális országokban engedélyezett:


Active voluntary euthanasia legal (Belgium, Canada, Colombia, Luxembourg, the Netherlands, New Zealand, Portugal,[note 1] Spain and the Australian states of New South Wales, Queensland, South Australia, Tasmania, Victoria and Western Australia)


[link]

febr. 11. 18:26
 19/46 anonim ***** válasza:
19%

Én nem vagyok Katolikus, nem is értek egyet velük mindenben.

Egy valamit kihagynak sokan még is ebből, ami valószínű, hogy szintén elfogadhatatlan némely ember számára, ami emberi szemszögből talán érthető is lenne.

Ez pedig az "élet szentsége".

Életet elvenni kizárólag annak van joga, aki adta azt. Ezért aki másként gondolja, az felülbírálja a Teremtő jogait, sőt elveszi ennek a jognak a hatáskörét Tőle.

Egy másik ok, hogy Istent nem a halál dicsőíti. Nyilván a "szenvedés" sem. Biztos vagyok benne, hogy mindenre van helyes ésszerű megoldás, ami az élet szentségét nem csorbítja, csak meg kellene találni, és alkalmazni.

febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
11%

17


Ebben igazad van, viszont ennek másként kellene lennie. Ha azok akik vállalták az ápolással járó munkát, azoknak másként kellene hozzáállniuk.

febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!