Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház szerint a...

A katolikus egyház szerint a beteg szemvedhet? „Az nem segítségnyújtás, ha valakitől elvesszük az életet” - katolikus szentmiséken beszéltek az eutanáziáról

Figyelt kérdés
[link]

febr. 11. 13:57
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem emberkínzás valakit akarata ellenére életben tartani.
febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
86%
#21 A kínzás az azért megkérdőjelezhető, viszont az nem, hogy minden embernek joga van az élethez. De amihez jogom van, azzal azt kezdhetek, amit akarok, azaz el is dobhatom. Akinek joga van az élethez, annak joga van lemondani arról. Ha az embernek van joga a DNR-hez (újraélesztés megtagadása), akkor eutanáziához miért nincs?
febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
44%

#21

Senkit se lehet akarata ellenére életben tartani, mert sajnos bárki bármikor öngyilkos lehet. Sokan "élnek" is ezzel.

De mennyire embertelen dolog mást kötelezni arra, hogy valaki életét kioltsa?


Amikor golyó általi halálos ítéletet hajtottak végre, akkor sokszor sortüzet kapott az elítélt. Na nem azért, mert egy golyó nem lett volna elég, hanem azért, hogy egyik kivégző lelkét se terhelje, hogy ő adta a halálos lövést. Persze még így is nagy teher lehetett sokak számára.

Nyilván vannak pszichopaták, akik gond nélkül kioltják a másik ember életét, de én most a normális emberekről beszéltem.

febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
54%

23

Számos fejlett országban van halálbüntetés, úgyhogy ez mellé ment... Nem is értem, miről beszélsz. Nyilván nem random járókelőket fognak arra kényszeríteni, hogy átsegítsék ezeket az embereket a halálba, hanem erre megfelelően felkészített és önként vállalkozó egészségügyiseket.


Amerikában is megoldják ezt, pedig ott olyan embereket végeznek ki, akik a legkevésbé sem akarnak meghalni. Akkor egy halálra vágyó (és ezt önállóan elérni képtelen) ártatlan szenvedő emberen miért nem lehet segíteni?

febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
28%

Az Egyház a halálbüntetést is helytelennek tartja, ha nem tudnád...

Persze, hogy nem random járókelőknek kell meggyilkolni (miért félsz leírni?) a beteget, de akkor is valakinek végre kell hajtani.

febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
45%

Nem félek leírni a gyilkosság szót, pusztán ostobaságnak tartom ilyen esetben használni. :))


Amúgy meg ne ferdítgess, ha kérhetem. Te nem az egyházzal érveltél, hanem azzal, hogy nem lehet senkit RÁKÉNYSZERÍTENI arra, hogy eutanáziát hajtson végre. Csak szerettem volna felhívni a megtisztelő figyelmed arra a nem elhanyagolandó tényre, hogy erről sem eddig, sem most, sem ezután nem volt szó.

febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
27%

#26

Tehát ha egy adott országban egyetlen olyan ember se vállalná, hogy másokat meggyilkoljon, aki arra tett esküt, hogy másokat megmentsen, akkor nem lenne eutanázia? Szerintem az összes életellenes szívrohamot kapna :D S még hangosabban óbégatnának.

Bár nyilván lenne ilyen, hiába a hivatás és eskü.

febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
57%
Ennyire ostoba érvet még nem hallottam... Talán próbálj meg egy kis empátiát növeszteni magadban a magatehetetlen, szenvedő beteg emberek iránt, te nagy erkölcslovag.
febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
27%
Az lenne a nagy empátia, ha helyeselném, hogy állatok módjára altassák el őket? Hű de nagy empátiátok van. Az embert, magát az életet semmibe veszitek.
febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
59%

Az lenne az emptátia, ha nem biorobotoknak tekintenéd őket, akiket rá lehet kényszeríteni akaratuk ellenére az életre. Az élet van az emberért és nem fordítva. Senki sem tartozik azzal, hogy betegen, nyomorultan, megalázottan, méltatlan körülmények közt fenntartsa az életfunkcióit, ha nem akarja.


Az embernek JOGA az élet és nem KÖTELESSÉGE. Gyomorforgató, ahogy nulla empátiával és beleérzéssel fröcsögsz a naaagy keresztény értékek mellett.

febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!