Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház szerint a...

A katolikus egyház szerint a beteg szemvedhet? „Az nem segítségnyújtás, ha valakitől elvesszük az életet” - katolikus szentmiséken beszéltek az eutanáziáról

Figyelt kérdés
[link]

febr. 11. 13:57
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
6%
38as Elvi szinten igen lehet hogy valaki többet szenvedett de arról tudnánk. Adott Krisztus akit megostoroztak, utána egy 50-60 kilós keresztet vonszolta fel a hegyre, utána átszurták tenyerèt és lábát, ezután a hüvös tavaszi levegőn meghalt feltehetően meztelenül.
febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
68%

„az nem segítségnyújtás, ha valakitől elvesszük az életet”

Pedig de.

Ha már ő maga képtelen erre, DE EZ A SZÁNDÉKA - akkor ez kötelességed is, ha segíteni akarsz.

febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
0%
Vallásunk szerint Isten mondja meg ki mikor hal meg minden rásegités erre gyilkosság, nem kötelesség.
febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
76%

"Isten mondja meg"

Ilyen alapon búzát se termelj, mert majd az isten megmondja, hogy találsz-e az erdőben elég gyümölcsöt, hogy életben maradj.

Ha búzát termelsz, ezzel keresztülhúzod az ő akaratát.

De ugyanúgy orvoshoz se menj, mert majd ő megmondja, hogy kihevered-e magadtól is a betegséget.


Ha valóban így élnénk, akkor te belehaltál volna a szülésbe. Ja, és pár millió ember élne a Földön, több nem tudna. Te se élnél.

febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
73%

#43 "Isten mondja meg ki mikor hal meg"


Én már meghaltam, de a rám kötött gépek miatt nem áll be az agyhalál.


"minden rásegités erre gyilkosság, nem kötelesség."


Oké, akkor az előzőt folytatva pedig pont az ellenkezője igaz: a halál megakadályozása Isten akaratával megy szembe, tehát pokolra jutsz, ha nem kapcsolod le a gépeket.


Sőt, tovább megyek. Ha minket isten teremtett és a világot ő formálta, akkor az is az ő tervei szerint történik, ha én azt rendeltem el, hogy hagyjanak meghalni. Hiszen nincs szabad akaratom, hanem isten irányít, amit én mondok, az isten akarata, isten tervei velem kapcsolatban. Ellenszegülni az én szavaimnak és megtagadni az eutanáziát egyet jelent az isten akaratának való ellenszegüléssel.

febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
63%

41


Mert hogyan méred azt, hogy ki mennyit szenved?


Mennyit szenved egy terhes nő a szülés során?

Mennyit szenved egy katona akit elkapott az ellenséges hadsereg és éveken keresztül fogva tartották és kínozták a legválasztékosabb módokon?

Mennyit szenvedtek azok akiket az SS kapott el?

Mennyit szenvedtek a holocaust áldozatai?

Mennyit szenvedett az akit a vérsas módszerrel öltek meg?

...


Lehetne még sorolni mert a világban rengeteg kegyetlenség volt, van és lesz is és az emberek nagyon kreatívok tudnak lenni amikor az emberek kínzásáról van szó.


A mentális szenvedésről már nem is beszélve mivel Jézus már amennyiben nem hazudott azzal a tudattal halt meg, hogy halála után újra Isten része lesz.

febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!