Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van ez az érzésem a...

Miért van ez az érzésem a vallással kapcsolatban? Nem jutok pokolba?

Figyelt kérdés
Szeretem Istent és Jézust, de már a biblia nem érdekel. Mikor 15-16 éves voltam jártam templomba, első áldoztam 11 évesen. Jelenleg 24 éves vagyok. Elmondok néha egy miatyánkat megvallom a hitem, de mikor biblia szerint éltem unalmas volt. És nem akarok mindent be tartani. Korlátozva voltam. Úgy éreztem a saját életemtől, szabadságomtól meg vagyok fosztva mint egy kisgyerek. Gyerekként a szülő alárendeltsége alatt éltem, nem akartam egész életemben Isten alárendeltsége alatt élni. A saját életemről le kellet mondanom és Isten utasításait keresni a bibliában az szerint élni. Nem lehetett pl; házasság előtt nemi életet élni, szórakozni stb.. dogunalmas volt . Mindenekelőtt leszögezem: nem bántok senkit, másnak nem ártok, ha tudok segítek másokon, szeretetben és békességben próbálok élni mindenkivel, nem lopok, nem csalok. Dolgozom becsületesen... Szerinted mit csináljak? Senki sem szent nem is akarok az lenni hisz gyarló ember vagyok! Élni akarom a magán életem ahogy nekem jó. De mindemellet jó ember próbálok lenni egész életemben. Hiszek ugyan úgy Istenben és Krisztusban. De a biblia szerint nem tudok élni 100%osan és bocsássa meg az Úr ezt nekem de a biblia tele van bűntudat keltessel ami az embert nemhogy jó hanem lelki nyomor irányába taszítja. Manipulációkkal is tele van
márc. 11. 06:20
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:
77%

Nos:


szerintem alapvetően helyesek a meglàtàsaid. A Bibliàt inkàbb úgy kell(ene) értelmezni, mint a Kalóz-kódexet. Amolyan irànymutatàsként.


Amikor én gyülkezetbe jàrtam aktívan, sikerült kifognom egy igen nyitott közösséget, amely elsődlegesen a tagok szellemi fejlődését, javítàsàt célozta. Amolyan önsegítő szakkör volt, nagyon kedveltem az ottaniakat.


Azóta nem jàrok, de maradandó nyomot hagyott bennem a dolog, hogy igen, létezik olyan egyhàz is, amely nem a félelemkeltésre alapoz.


Amondó vagyok, h az ő működésük a helyes.


Mondom a rossz hírt: a kérdésedet valszeg àtteszik a vallàs és kultúràba, ahol meg, hàt, hogyismondjam...lesz egy fajta ember, aki nem fog tudni neked érdemben vàlaszolni, mégis megteszi.

márc. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
A Biblia az Istent kereső embereknek íródott. Nem lehet 100%-ban követni, ha olvastad érted amit írok. Nem akkor vagy bűnös, ha nem tartod be a szabályokat. Romlott ember tiszta lelkiismeret nélkül él bűnös életet, nekik segít a Biblia, hisz senki sem tökéletes.
márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Szia

Néhány Jézustól idézett kijelentés, ami talán elgondolkodtat azon, mikor bizonyíthatjuk, hogy szeretünk valakit.

"Szeretem Istent és Jézust, de már a biblia nem érdekel".


(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

(János 15:9, 10) . . .. 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.

(Jakab 1:22) 22 De engedelmeskedjetek is a szónak, ne csupán hallgassátok azt, hamis érveléssel ámítva magatokat.

(1János 5:3, 4) 3 Mert ha szeretjük Istent, megtartjuk a parancsait. A parancsai pedig nem megterhelőek, 4 hiszen mindenki, aki Istentől született, legyőzi a világot. . . .


Jézus itt azt mondja, hogy ne csak szóval, hanem tettekkel is bizonyítsuk, hogy szeretjük. Ha nem érdekel a Biblia, akkor Jézus szavait elutasítod, és egyénileg szabsz feltételeket, hogy téged fogadjanak el ahogy Te határozol erről.

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság.

Jézus a Bibliát, Isten szavát nevezi abszolút igazságnak, ami a keresztény úton tartja azokat, akik valóban szeretik Őket.

Sőt Lámpásnak nevezi, vagy is ez világítja meg, hogyan élj.

Ha ezt elutasítod, akkor nem a világosságban élsz.

Isten határozza meg, mi az amit elfogad, és nem mi személy szerint, mert akkor nem velük vagyunk egységben, hanem saját magunkkal.

(Ézsaiás 48:17, 18) . . . arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell. 18 Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai.

Ha nem azok szerint élsz, ami írva van, akkor nem tudod a "világot" legyőzni, és a világ dolgai, szokásai szerint éled az életet.

Jézusnak sikerült, és sok millió embernek is.


Azt nem mondom, hogy 100%-ban tökéletesen lehet élni, mert az ember tökéletlen. Viszont Isten erkölcsi alapelvei nem betarthatatlanok.

Ha azok lennének, nem kérne ilyesmit. Sőt, ahogy olvasható, semmilyen teher, vagy nehézség nincs benne, tehát nem nehéz betartani.


Két urat nem lehet szolgálni.

Lehetséges, hogy azért tartod unalmasnak, mert rosszul értelmezed a keresztény életet, és nincsenek testvéreid, barátaid akik ebben támogathatnának, és akikkel közösen járnál ezen a keskeny úton.

Számtalan öröm, és boldogság fakad ebből. A keresztény élet nem unalmas, ha elfoglalod magad abban.

márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy éreztem a saját életemtől, szabadságomtól meg vagyok fosztva mint egy kisgyerek."

(2Korintusz 5:15) 15 És azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt.


Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet saját életed. Viszont figyelembe kell venned, hogy amit teszel, az keresztényként azonosít, vagy világiként.

Mert ha úgy élsz mint egy világi, akkor ekkor nem vagy keresztény.

A kettő együtt nem megy.

Sajnos ez azért lehetséges nálad, mert nem érted, vagy nem értetted meg, Isten szándékát, és saját törvényeket állítasz.

márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

"Élni akarom a magán életem ahogy nekem jó."


Ádám is ezen bukott el. Ő akart határozni arról, hogy neki mi a jó.

Hogy az embernek mi a jó, vagy a rossz, azt Isten tudja, mi nem, ezért nyújt vezetést. Nem korlátlan szabadsággal hozott létre minket, hanem vannak erkölcsi védelmek, ezek, nem korlátok.

Aki ezeket korlátnak nevezi, az nem tudja, hogy egy "korlát" az gátol valamiben, vagy védelmet nyújt valami ellen.

Ádám ezzel a tettével, kihúzta magát Isten vezetése alól, hogy a saját életét élje, és önmaga határozzon saját magáról.

Bár Isten szabad akarattal, döntési szabadsággal teremtett, azonban amilyen döntést hozunk, azzal felelősséget is kell vállalnunk.

A felelősség alól nem bújhatsz ki.

márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
(1Korintusz 6:18) . . .Minden egyéb bűn, amelyet az ember elkövethet, a testén kívül van, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik.
márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Teljesen általános jelenség.

Sokkal könnyebb a saját arcunkra formálni Istent, mint elfogadni azt, hogy Isten teremtett minket az ő képére és hogyan tudunk ezzel a méltósggal élni.

márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Senki semmit se tud ! Nagy tudósok, világhírű professzorok nem tudják mivan amott
márc. 11. 10:36
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Szia

"Senki semmit se tud ! Nagy tudósok, világhírű professzorok nem tudják mivan amott"


De egy valaki tudja, és nem tartja titokban. Teljeskörű tájékoztatást nyújt az embereknek. Tökéletes használati utasítást adott az élethez.

Ha valaki nem ezek alapján éli az életet, akkor ott elöbb utóbb elromlik valami.

Gondolj bele fiatal barátom.

Ha megveszelegy mosógépet, azt nem használhatod hűtőnek, vagy mikrósütőnek. Van egy rendeltetése, amire használni kell. ellenben elromlik.

A tudosók azért nem tudják, mert a saját fejükkel gondolkodnak.

Pedig itt van a szemünk előtt, sehova nem kell menni, utazni, felesleges időt tölteni, energiát időt befektetni, mert minden le van írva.


Sajnos sokan jobban szeretik bonyolítani a dolgokat, mint egyszerűen elfogadni a tényeket. Ezzel saját maguknak okoznak nehézségeket.

Úgy vélik, hogy ha valami egyszerű, az elfogadhatatlan.


Nézz körbe a világba.

Mit értek el az emberek a "nagy szabadságukkal", Isten megengedte, a bizonyítás, és a viszonyítás végett.

Háboruk, érzelmi csalódások, betegségek, abortuszok, nem kívánt terhességek, amik által életeket oltanak ki. Nemi betegségek, ami halálhoz is vezetnek. A gazdagság megtévesztő hatalma, amiért szintén életek mennek tönkre.

Őszintén, kell ez a nagy szabadság nekünk?

Csak szenvedünk miatta.


Mi van odaát?

Oda át olyasmi van, ami nem rád tartozik. Te, és minden ember életét Isten a földre vonatkozóan határozta meg.

Itt kell engedelmesen élni, máshol se tehetsz azt amit akarsz.

Az angyalok nem jöhetnek ide, az ember pedig nem mehet oda.

Ennyire egyszerű.

Persze azért nem ennyire titkolózó, mert arról is tájékoztat, hogy mi van oda át.

Odaát kedves barátom rend és fegyelem van. Ott sincs korlátlan szabad akarat. Az angyaloknak Isten törvényei szerint kell élni, mint ahogy nekünk is.

Ha nem teszik, akkor kitessékeli onna őket, ahogy Sátánt és a démonait is kirakta, és most itt keménykednek a földön.

ezért saját magadat csapodba, ha úgy hiszed, hogy az égben, majd korlátlanul repkedheszt ide-oda.

Ott az angyaloknak úgyan úgy szolgálatot kell végezniük, csak más a feladatuk, mint nekünk embereknek.

Isten céllal hozott létre minket, Ha nem a célja szerint akarunk élni, akkor nincs szüksége ránk.

márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Látom nem tetszik az igazság, hát igen az általában fájni szokott, mikor nem az van amit mi akarunk.

De egyvalamit sokan elfelejtenek.

Az élet nem csak körülöttünk forog, vannak még mások is, akiket figyelembe kellene venni.

márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!