Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van ez az érzésem a...

Miért van ez az érzésem a vallással kapcsolatban? Nem jutok pokolba?

Figyelt kérdés
Szeretem Istent és Jézust, de már a biblia nem érdekel. Mikor 15-16 éves voltam jártam templomba, első áldoztam 11 évesen. Jelenleg 24 éves vagyok. Elmondok néha egy miatyánkat megvallom a hitem, de mikor biblia szerint éltem unalmas volt. És nem akarok mindent be tartani. Korlátozva voltam. Úgy éreztem a saját életemtől, szabadságomtól meg vagyok fosztva mint egy kisgyerek. Gyerekként a szülő alárendeltsége alatt éltem, nem akartam egész életemben Isten alárendeltsége alatt élni. A saját életemről le kellet mondanom és Isten utasításait keresni a bibliában az szerint élni. Nem lehetett pl; házasság előtt nemi életet élni, szórakozni stb.. dogunalmas volt . Mindenekelőtt leszögezem: nem bántok senkit, másnak nem ártok, ha tudok segítek másokon, szeretetben és békességben próbálok élni mindenkivel, nem lopok, nem csalok. Dolgozom becsületesen... Szerinted mit csináljak? Senki sem szent nem is akarok az lenni hisz gyarló ember vagyok! Élni akarom a magán életem ahogy nekem jó. De mindemellet jó ember próbálok lenni egész életemben. Hiszek ugyan úgy Istenben és Krisztusban. De a biblia szerint nem tudok élni 100%osan és bocsássa meg az Úr ezt nekem de a biblia tele van bűntudat keltessel ami az embert nemhogy jó hanem lelki nyomor irányába taszítja. Manipulációkkal is tele van
márc. 11. 06:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az igazat elő ember nem tudja meg a professzorok a nagy tudósok sem tudják! Az észkonbájok sem senki onnan még nem jött vissza senki
márc. 11. 13:25
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező.


Nem értelek téged. Feltettél egy kérdést, és itt válaszoltak rá.

Ez neked nem tetszik, mert nem azt írták amit hallani szeretnél, hogy megnyugtasd magad.

Csak azért hazudjunk, hogy te jól érezd magad?

Mi nem akarunk senkit becsapni.

Jézus azt mondta, hogy aki nincs mellette, az ellene van.

Harmadik lehetőség nincs.


Az pedig, hogy "onnan még nem jött vissza senki", az nem teljesen igaz.

Ha Jézus nem támadt volna fel, nem is jönne a halálból vissza senki.

Egyébként pedig Jézus azért támasztott fel halottakat, hogy bemutassa, hogy a halál legyőzhető, és Istennek elhatározása ezt megvalósítani, minden ember számára.

De nem most. Erre a világra, Én sem támasztanám fel a halottakat.

Minek, hogy újra elkezdjenek szenvedni, aztán meghalni?


Ez majd Jézus királyi uralmának az ezer éve alatt lesz megvalósítva, amikor a körülmények is teljesen mások lesznek.

Ezért "nem jött onnan vissza még senki".

Addig pedig feladatunk van, nem ülhetünk ölbe tett kézzel.

márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem szereted.

Ha szeretnéd, akkor szótfogadnál.

Hogy lehet szeretni valakit, ha folyton ellene beszélsz?

Bizonyítsd be, de nem úgy ahogy Te gondolod, hanem ahogy Ő kéri a bizonyítékot. Ő hozott érted nagy áldozatot.

Te már nem hoznál érte.

Milyen önző vagy.

márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!