Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek mi lenne a neve?

Istennek mi lenne a neve?

Figyelt kérdés

Maga az isten szó, az nem csak egy "pozíció" lenne?

Pl.: Zeusz egy görög isten, Odin a skandináv mitológiában egy isten, de az isten szó egy "foglalkozás". /bocsánat a kifejezésért/


Tehát, Zeusz istennek Zeusz a neve

Odin istennek, Odin a neve

"Isten istennek" mi a neve?

(nem olyan választ várok, hogy Isten a neve, kell hogy legyen más neve... az isten szó maga az egy "pozíció/foglalkozás", a munkahelyen a főnököm is főnöknek hívom, de van igazi vezetékneve és keresztneve, mint pl X Y


Bocsánat ezért a kifejezésért, de nem tudom másképp, hogy magyarázzam el. Nem akarok vele senkit megsérteni!!!! A kérdésem csak puszta kíváncsiságból tettem fel, sokat gondolkoztam ezen. Én nem hiszek Istenben, de nem ítélem el azt aki igen, és igyekszem is tiszteletben tartani az ő hitüket.


2009. jan. 18. 23:57
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:

Isten nevét csak a főpapok tudták. Azt mondják,hogy 36 betűböl áll és ebből 4 mássalhangzo: JHVH

Minden évben egyszer a főpapok bementek a Szentek szentélyébe és Istennel beszélgettek, és ott szolitották Istent a neven.

2011. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:

A JHVH, ami azt jelenti: vagyok, aki vagyok, azaz én a vagyok vagyok, nem Isten neve, hanem Isten minősége.

Isten a megnyilvánulatlan tudatból kiemelkedő megnyilvánult tudatosság, vagyis a "vagyok".

Aki megértette a Biblia és az összes szent írás lényegét, vagyis hogy egyetlen tudat van csupán (a Teremtő tudata) és ebből van minden a teremtésben és hogy Isten saját képére formálta teremtményeit (és formálja folyamatosan, mivel a teremtés mindig most történik), az tudja, hogy Isten valódi neve az "Én". Isten nem egy rajtad kívül álló személy, hanem az önmagadban megtalálható tökéletes csend.

2011. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Nem Isten neve"? Ez nem igaz!


2Móz 3:15 "Isten... elmondta Mózesnek: »Így szólj Izrael fiaihoz: ,Jehova, a ti ősatyáitok Istene... küldött hozzátok.’ Ez az én nevem időtlen időkig, és erről fognak emlékezni rám nemzedékről nemzedékre.«"

2011. okt. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint Istennek számos neve van.Leginkább végtelen ,mint Ő maga.Minden neve egy egy tulajdonságához vagy cselekedetéhez köthető.

Pl Ő a legvonzóbb a leggazdagabb a legszebb a legbölcsebb

leghíresebb ,a leglemondóbb,leghatalmasabb a legkegyelmesebb stb a felsorolás tényleg végtelen és ezek a nevek szanszkritül v arámi stb nyelveken nyilvánulnak meg számunkra a földön.s mivel Isten nevei ,tulajdonságai és saját maga közt nincsen különbség ezért szokás Isten neveinek mantrázása,mert megtisztít minket.Ahogy Jézus is mondta " Szenteltessék meg a Te neved" .Hát tisztuljunk meg a szent nevei által...

2012. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Pontosítsunk: vannak a különböző "megnevezések" (ezek a címek, rangok, jelzők) és van a bibliában szereplő, jól elkülöníthető, rendkívüli módon kiemelt és EGYETLEN Név, a JHVH, melyet maga Isten nyilatkoztatott ki magáról és Ő hagyott jóvá azzal a próféciával, hogy MINDÖRÖKRE szánta! Ennyire egyszerű.
2012. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
53%

Isten neve: ÉN

Isten mindenkiben és mindenben jelen van.Ő a legfőbb megtestesülése az istenségnek.

2014. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Isten más néven Ister azaz Eszter.

Istergam:Esztergom ősi neve.Nem véletlenül hívják így ezt a keresztény központot. Isten valójában nep férfi hanem nő

2014. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Na eről ennyit.No komment
2014. nov. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Jehova Tanúja válasza:

Van neve Istennek?


Minden embernek van neve. Nem lenne hát ésszerű, hogy Istennek is legyen neve? Az emberek közötti barátságokban fontosak a nevek, és hogy használjuk őket. Miért lenne más a helyzet az Istenhez fűződő barátságunkkal?

Isten a Biblia lapjain kijelenti: „Én vagyok Jehova. Ez a nevem” (Ézsaiás 42:8). Bár számos címe is van – köztük a „mindenható Isten”, „legfőbb Úr” és „Teremtő” –, azzal tiszteli meg az imádóit, hogy arra kéri őket, hogy szólítsák a nevén (1Mózes 17:1;Cselekedetek 4:24; 1Péter 4:19).


Isten neve sok bibliafordításban megjelenik a 2Mózes 6:3-ban, mely így szól: „Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.”


A Jehova név évszázadok óta használatos a magyar nyelvben. Igaz, sok tudós a „Jahve” alak mellett teszi le a voksát, a legszélesebb körben elismert forma mégis a Jehova. A Biblia első felét héberül írták, melyet jobbról balra olvasnak. Ezen a nyelven Isten neve négy mássalhangzó formájában jelenik meg: יהוה. Ezt a négy héber betűt – melyeket a JHVH betűkapcsolattal lehet átírni – tetragramnak szokták nevezni.

2018. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!