Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek mi lenne a neve?

Istennek mi lenne a neve?

Figyelt kérdés

Maga az isten szó, az nem csak egy "pozíció" lenne?

Pl.: Zeusz egy görög isten, Odin a skandináv mitológiában egy isten, de az isten szó egy "foglalkozás". /bocsánat a kifejezésért/


Tehát, Zeusz istennek Zeusz a neve

Odin istennek, Odin a neve

"Isten istennek" mi a neve?

(nem olyan választ várok, hogy Isten a neve, kell hogy legyen más neve... az isten szó maga az egy "pozíció/foglalkozás", a munkahelyen a főnököm is főnöknek hívom, de van igazi vezetékneve és keresztneve, mint pl X Y


Bocsánat ezért a kifejezésért, de nem tudom másképp, hogy magyarázzam el. Nem akarok vele senkit megsérteni!!!! A kérdésem csak puszta kíváncsiságból tettem fel, sokat gondolkoztam ezen. Én nem hiszek Istenben, de nem ítélem el azt aki igen, és igyekszem is tiszteletben tartani az ő hitüket.


2009. jan. 18. 23:57
1 2 3 4 5
 41/41 Jehova Tanúja válasza:

Isten neve Jehova, mely minden bizonnyal azt jelenti, hogy ’előidézi, hogy legyen’. Jehova a mindenható Isten, és ő teremtett mindent. Megvan a hatalma ahhoz, hogy bármit megtegyen, amit csak akar.


A héber nyelvben Isten nevét négy betűvel írják. A magyar nyelvben ezt a JHVH mássalhangzók jelölik. A Biblia eredeti héber kézirataiban Isten neve közel 7000-szer szerepel. Az emberek a világon a Jehova név különböző formáit használják, és úgy ejtik ki, ahogy az megszokott a nyelvükön.

2018. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!