Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez az Egyistenhit (Monoteizmus...

Ez az Egyistenhit (Monoteizmus) definíciója?

Figyelt kérdés

Hit egyetlen isteni személyben, kizárólagosan Őt imádni, szolgálni, és hozzá imádkozni, azzal a hittel, és meggyőződéssel, hogy ez a személy, egyedülálló, és egyedi lényegében, tulajdonságaiban, és cselekedeteiben, azaz semmiben nem hasonlít a teremtményeire, és semmilyen átfedés nincs közöttük, és hogy ez a személy, sem lényegében, sem tulajdonságaiban, sem cselekedeteiben, fel nem osztható, sem elméletileg, sem átvitt értelemben, sem fizikálisan, azaz térben, és időben, és hinni, hogy ebből a személyből csak egy létezik.


Ha szerinted ez az egyistenhit definíciója, akkor a szentháromságot ellentétesnek látod ezzel szemben?

(Mert én igen)


Ha szerinted nem ez az Egyistenhit definíciója, akkor az ami fent olvasható, minek neveznéd?

"Abszolút-egyistenhit" pl?

És mit írnál az Egyistenhit definíciójának?

(Én ezt nevezem egyistenhitnek, mert így egy és oszthatatlan Istenről beszélünk, aki egyedül kiérdemli az imádatot. Mert ugye, ha osztható, akkor már nem egy, és ha hasonlatos a teremtményeire, tehát van átfedés bizonyos tulajdonságokban, akkor megint csak nem egy)


2011. jan. 1. 01:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 Salx Narval ***** válasza:
Én sajnálatos dolognak tartom, hogy ezek a dolgok falat vernek hívő és hívő közé, holott ugyan azt az Istent tisztelik, csak épp megy a vetélkedés, hogy ki az igazabb hívő, ki tud többet, kinél a vélt, vagy valós igazság.Nem hinném, hogy mások hitének megkérdőjelezése, lényegének elferdítése sokat nyomna a serpenyőben amikor megítéltetünk, hitetek szerint.Szerintem még akkor sem pozitívum, ha történetesen igazat állítunk, de célunk a lejáratás és nem a féltés.
2011. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/122 A kérdező kommentje:

"amíg élsz oszthatatlan egészet képezel"

Bocsánat, de ez tévedés. Osztható egészet képzek. A térben létezem, akkor automatikusan ezzel együtt jár, hogy osztható vagyok térben, és lényegben.

Fizikális részekből állok, és az osztható.

Lélekből, és testből állok, és ez osztható.

2011. jan. 2. 15:29
 23/122 A kérdező kommentje:

"Szerintem még akkor sem pozitívum, ha történetesen igazat állítunk, de célunk a lejáratás és nem a féltés."

Egyet értek veled. Ezt már én is többször szóvá tettem.

2011. jan. 2. 15:31
 24/122 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Nem osztható Isten, sem az univerzum, sem a tér...csak neked tűnik úgy, mintha különállóak lennének a dolgok...de ha ez igaz lenne, akkor kivághatnál bármit a térből, vagy a teret is fel tudnád osztani, de erre képtelen vagy, mert egység van, egy nagy Egész, ami oszthatatlan. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/122 A kérdező kommentje:

:D

Ilyen alacsonyrendű, minden geometriai, algebrai, és matematikai törvényt figyelmen kívül hagyó hozzászólással, nem lehet mit kezdeni.

:D

Tehát egy fakocka, se elméletileg, sem gyakorlatilag nem osztható fel?????? :)))))))))))))))))))))))


Hagyjuk! Egyszerűen hagyjuk!

2011. jan. 2. 17:15
 26/122 Salx Narval ***** válasza:
De igen, csak akkor már nem fakocka.És ha téged felosztunk az említett részekre fizikailag meghalsz, mivel megszűnt az egység benned.Nem véletlenül tettem a hangsúlyt arra, hogy amíg élsz.Úgy vélem, te felhívtad valamire a figyelmet, mi megpróbáltuk elmondani, hogy ugyan úgy az egy Istent imádják a keresztények is, felesleges tovább boncolgatni ezt a dolgot, mert nem vezet sehová.Szerintem te is minden létező képességével, megnyilvánulásával együtt szereted Istent, csak nem hangsúlyozod külön külön.
2011. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 A kérdező kommentje:

"De igen, csak akkor már nem fakocka.És ha téged felosztunk az említett részekre fizikailag meghalsz, mivel megszűnt az egység benned."


Semmit nem változtat a lényegen. Ha már csak elméletben lehetséges az oszthatóság, térben, vagy átvitt értelemben, akkor az már nem lehet oszthatatlan, vagyis nem valósul meg a monoteizmus.

2011. jan. 2. 21:31
 28/122 Salx Narval ***** válasza:
Amit írtál, az cáfolni látszik az utolsó mondatomat, mármint, hogy Istent minden tulajdonságával, megnyilvánulásával együtt szereted.Ha nem fogadod el , hogy Istennek van, szava, szelleme, inkarnációja,teremtő ereje,ill ezeket a tulajdonságokat, fogalmakat, tőle kívül álló részekként kezeled, akkor mégis milyen a te Istenképed? Mi szerinted az Isten? Most már valóban kíváncsivá tettél.Amikor Isten megteremtette az embert, egy részt adott magából, hiszen életet lehelt az emberbe ( a Biblia szerint )ha ez az oszthatóság számodra már cáfolja az egy Istenben való hitet, kérlek írd le, hogy a te hited szerint, hogyan is váltunk élővé? Ha Isten egy örök és végtelen egység, szellemi és fizikai részek nélküli energia, vagy hívd ahogy tetszik és rajta kívül semmi nincs, akkor mégis hogyan, miből teremt? Én feltételezem, hogy csak magából tudott kiindulni, mivel rajta kívül más nem létezett, ha viszont így van, akkor LOL-nak van igaza amikor azt mondja, hogy minden a nagy egész része, legyen az fizikális, vagy szellemi.Tényleg kíváncsi vagyok, mit tanít a te vallásod ezekről a dolgokról.Ha röviden lényegre törően leírnád, megköszönném.Üdv.
2011. jan. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/122 A kérdező kommentje:

Az Isten az Úr, a Teremtő. Ő Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan. Ő nincs fönt, lent, előtted, mögötted, jobbra, sem balra. Ő nem térbeli, nem időbeli. Nem változik, Örök, és Tökéletes. Nincs se közel hozzánk, se távol. Közelsége nem távolságban, hanem átvitt értelemben értendő. Közelebb van hozzá a hívő a hegy lábánál, mint a hitetlen a hegy csúcsán. Senki nem hasonlít rá, sem teljességében, sem részeiben. Tulajdonságai, és a teremtett tulajdonságok között, nincs átfedés, hasonlóság, vagy azonosság, a kifejezésre használt szavakon kívül. Nem magából teremt, hanem a semmiből. Nem azonosul, a teremtett dolgokkal, azért mert ez képtelenség, és nem azért mert nem tud.


Ha nem a semmiből teremtene, akkor nem lenne mindenható.

Ha azonosulhatna azzal amit teremtett, akkor nem lenne: Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan, Örök, és Tökéletes. Saját magát teremtené.


Ez maga a monoteizmus.

2011. jan. 3. 08:42
 30/122 Salx Narval ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad nekem, bár én így sem tudok mást mondani, mint, hogy fogalmam sincs, hogy van e Isten és milyen, de ebben az értelemben én igazat adok neked, ehhez az Istenképhez képest, a keresztény Istenkép valóban több módon nyilvánul meg és magából is teremt.Ha tiszta az életetek, szerintem ezen nem fog kiakadni az uratok, mármint, hogy a szent könyvek alapján ki hogyan képzeli el, az elképzelhetetlent.Nektek sem kellene ebből ekkora ügyet csinálni, most itt nem konkrétan itt az oldalon lévőkre gondolok, hanem úgy általában.Nem tartom igaz embernek azokat akik egymást rágalmazzák, másokat lenéznek, üldöznek a hitük miatt. Főleg azokat ítélem el, akik erőszakkal próbálják másokra kényszeríteni hitüket, nézetüket és ezt az összes vallásra, sőt minden hitetlenre is értem.Még egyszer, mindenkinek köszönöm, hogy beszélgettük.
2011. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!