Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a predestiná...

Mi a véleményetek a predestinációról?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 22:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Még valami: Nem mindegy hogy fog kinézni a szövött szőnyegünk, mikor befejezzük! :)
2011. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Péterrel értek egyet abban, hogy előre tervezés van...:)


egyébként az Isten mindentudása és mindenhatósága nem jelenti azt, hogy minden úgy fog történni, ahogyan előre meg van írva...hanem minden egyes lehetőség tudomásában van az Isten, és minden egyes lehetőséget biztosít, amiből az egyének választani képesek...

Képzeljünk egy sakkmérkőzést...és tartom az asztalt amivel hatok a sakkterepre, vagyis biztosítom azt, mert előtte kifaragtam a bábukat és az asztalt hozzá...és tudom minden egyes lépés lehetőségét...vajon a játékosok szabadon döntenek, amikor lépnek, vagy előre meg van írva? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

és előre tervezés alatt azt kéne érteni, hogy megossza hatalmát lényeivel, hogy ez a terve...és mindenre fel van készülve, hiszen mindentudó, mindenható...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
LastOneLeft, de itt a kérdés inkább az, hogy Isten tudja-e, hogy mit fogsz a sok lehetőség közül választani. Azaz a példádnál maradva, tudja-e előre a játékosok lépéseit?
2011. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
szerintem nem tudja előre, a fejlődésünktől függ! Pl nem tudod, mikor fog járni a gyerek, csak tudod, hogy az fog következni, ha minden rendben.Én így vagyok vele..
2011. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:45


Mivel minden Általa van, így minden Önmaga, vagyis az emberek döntései a Sajátja, ha úgy nézzük, így persze tudja...hiszen ismer ízig vérig mindent és mindenkit, szóval a példámra visszavezetve én tudom előre, hogy a bástyát tolod meg kettővel 100% ra, mert ismerlek, akkor szabadon döntesz e? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

"mindenre fel van készülve, hiszen mindentudó, mindenható...:)"


És éppen ezért tudja azt is mindenkiről, hogy mikor mit fog lépni. És éppen ezért illúzió csupán a választási lehetőségünk, mert nem csak azt tudja, hogy mit választhatunk, hanem azt is, hogy mit fogunk választani. Ha nem tudná, nem lenne mindentudó.


A hasonlatod pedig azért nem jó, mert annak mindenképpen számos korlátja van, hogy egy ember mennyire ismerheti ki a másikat, soha nem lehetsz teljesen mindentudó senkivel kapcsolatban. De ha mégis az lennél, akkor a te szemszögedből az illetőnek valóban nem lenne szabad akarata.


Mivel azonban Isten mindenkit illetően mindentudó, ezért egyikünknek sincs szabad akarata, csak nagy naívul azt hisszük.


Az elrendeltetettség, ahogy valaki más is nagyon jól megfogalmazta már feljebb, logikus következménye egy mindentudó és mindenható Isten feltételezésének. Ha létezhetne VALÓDI szabad akarat, akkor nem lehetne mindentudó az Isten; ha csak azt tudná, mit dönthetünk, de azt nem, hogy mit fogunk, akkor máris nem lenne mindentudó. Ha viszont mindentudó, akkor tudja azt is, hogy mit fogunk, ergo nincs szabad akarat, ő döntött el mindent öröktől fogva, hogy épp úgy legyenek a dolgok, ahogy, és nem másképp.

2011. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

LastOneLeft: De azt is tudja(már most), hogy 20 év múlva hogyan fogok dönteni egy bizonyos szituációban, nem?

Ha 100%ig ismer valaki(ember), akkor sem tudja megmondani, hiszen még én sem tudom. De Isten tudja?

2011. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Rendkívül ízléstelen elképzelés, amelynek máig ható súlyos következményei vannak.
2011. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:03


Azt hiszem valami félreértés lesz itt...azért mert valaki tud mindent, az nem azt jelenti, hogy előre beléd kódolta, hogy te mit fogsz választani, a logikai következtetés nincsen áthidalva...tehát még mindig szabadon döntesz...de tőlem nevezheted illúziónak is ezt, mivel CSAK Isten van, tehát a Te személyi tudatod is Isten, szóval a személyi tudatod is illúzió, viszont közel sem hamis ez a bizonyos illúzió, mivel láthatjuk következményeit, tehát ez egy valós illúzió ebből kiindulva...gondolom érted a kettő közti különbséget. Szabad akarat annyit tesz, hogy szabadon döntesz, tehát választhatsz...függetlenül attól, hogy valami ezt tudja előre, még ha az Ő szemszögét is nézzük...;)


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:06


Igen tudja, ahogyan te is tudhatod egy ismerősöd jövőbeli döntését, és szerintem volt már rá példa az életedben...kérdés, hogy szabadon döntött e az egyén, mert te tudtad azt előre? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!