Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják egymást a bigot...

Miért utálják egymást a bigot katolikusok, Jehova Tanúi, a Hit Gyülekezetének tagjai és a zsidók?

Figyelt kérdés

Mármint a katolikus a Jehova Tanúit és JT a katolikusokat és így tovább.

És az elvakult keresztények mindenkit, aki pogány vagy ateista.


Ha véletlenül tévednék szóljatok, de ne gorombán!


Tisztelet a kivételnek!


2011. júl. 20. 10:48
1 2
 1/19 yuda ***** válasza:
100%

Hitgyülis vagyok és nem utálok senkit.

Az, hogy nem értünk egyet vallási kérdésekben, ez teológiai vita, másrészről viszont a hétköznapokban sok területen érintkezünk és semmi gond.

2011. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Először is nem utálják. Másodsorban azért nem értenek velük egyet, mert kiragadnak egy foszlányt az "újvallások" és azt hangoztatják, ami a teljes szöveggel már nem ugyanazt jelentené, és így butítják az embert. Harmadrészt az "újvallások" nagyon erőszakosak, nem lehet tőlük az utcán sem végigmenni. És milyen vallás az, ahol a fizetésed egy részét add le?? Katolikusoknál a sötét középkorban volt ilyen, nem 2011-ben. És utána nézd meg hogy élnek a papok, és mondjuk a hitgyülekezet vezetője. Szóval ezek a problémák.
2011. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert a gyülekezetek emberekből állnak, és az emberek tele vannak hibával. Bigott, elvakult, fanatikus hívő soha nem az intelligens, toleráns, nyitott emberekből lesz, hanem az kevésbé értelmes, lelki fejlődés tekintetében alacsony szinten állókból. Az ilyen emberek általában leragadnak egyes kiragadott szófordulatoknál, eszükbe nem jut megpróbálni értelmezni, megfejteni, hogy mi is lehet az életünk célja erkölcsi-szellemi értelemben a transzcendens szerint (akit teljesen mindegy, hogy minek nevezzük, Allahnak, Jahvénak, Istennek, stb.). A különböző vallási felekezetek úgy alakultak ki nagyjából, hogy ugyan annak a gondolatmenetek egy-egy részét másképp értelmezték, más lényeget ragadtak ki. A lényeget tekintve azonban a vallások alapja, alapcélkitűzése hasonló. A többi már csak részletkérdés.


A bigott emberek nem szoktak belegondolni, hogy mitől lesznek jó emberek, megrekednek a vallásgyakorlás külső megnyilvánulásainál - szertartások, rítusok gépies ismételgetése. Szűklátókörűségük révén meg vannak arról győződve, hogy csakis ők járnak a helyes úton, mindenki aki másképp él/cselekszik/gondolkozik az a pokolban fog elrohadni + természetesen aki nem "olyan mint ők" az mind sátáni, pokoli, bűnös, stb. Egész egyszerűen nem kell velük foglalkozni.

2011. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 ava87 ***** válasza:
100%

Amit te írsz, az az elvakult emberekről szól, ott teljesen mindegy, milyen a vallásuk, vagy hogy éppen ateisták, az a lényeg, hogy olyannyira elvakultak, hogy nem képesek tiszteletben tartani mások meggyőződését, véleményét. Hogy miért? Mert ilyenek. Szerintem ők nem csak vallási kérdésekben ilyenek. Ha egy ilyen embernek azt mondanám, hogy nem szeretem a tökfőzeléket, és nem fogom megenni, ő meg szereti, akkor épp így meg akarna győzni róla, hogy az márpedig jó és egyem meg.

Nekem a legkülönbözőbb vallású ismerőseim vannak, sőt, vannak közöttük ateisták is, de senki nem utál senkit. Néha szoktunk barátilag vitatkozni erről-arról, vallásilag az én helyzetem meg éppenséggel eléggé sajátos, de eszembe sem jut senkit megvetni azért, mert másképp gondolkodik, mint én.

2011. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak elvakult, csőlátású hívek, akikkel nem lehet értelmesen beszélni - na, ők azok, akikre illik a leírásod. Katolikusként egyikkel se volt még rossz tapasztalatom, pedig mind2-ből ismerek pár embert, és teljesen értelmesen elbeszélgettünk a vallásról, mert előre letisztáztuk, hogy nem próbálnak megtéríteni. Amíg ezt a határt nem lépik át, egyikkel sincs bajom.
2011. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Miért csak a katolikusok a bigottak? Egyébként ez az egyház az egyetlen nálunk, ami 2000 éve fennáll. Megnézném a többieket hol lesznek 2000 év múlva. Szertartások? Szoktam látni, mikor kapcsolgatom a tv-t, a vidámvasárnapot. Na, ott van igazán rítus, szertartás, stb., átszellemült emberek.
2011. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, én a Hit Gyülekezete tagja vagyok, és elmondhatom, hogy minden embert szeretünk, legalábbis törekszünk arra, hogy szeressük az embertársainkat. Hiszünk abban, amit Jézus mondott, hogy az ember legfőbb feladata Isten szeretete, ezután következő második prioritású feladata pedig, hogy másokat úgy szeressen, mint önmagát. Ráadásul Jézus azt is mondta, hogy az ellenségeinket is szeressük. A Hit Gyülekezete tagjai több-kevesebb sikerrel, de ezekre törekednek.

Az egy másik kérdés hogy nem értünk egyet más vallások, felekezetek tanításaival, teológiájával, de éppen ezért vannak különböző felekezetek, mivel általában különböző tanításokat is képviselnek. Azt hiszem, hogy mindenkinek jogában áll a másik vallásról, annak nézeteiről véleményt alkotni, és tetszését vagy nemtetszését kifejezni.

2011. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nincs tisztába a vallásokkal,hittel és a hitetlenséggel!

Kérdező?Te kit utálsz a legjobban??És miért?

Az igazi keresztyének a szeretet tőrvénye szerint élnek.

A vallásos világban vannak háborúk,egymásközt,de ezeknek semmi köze Isten népéhez.

Ádámtól örökölte minden ember a bűnt.Valakinél jobban kiütközik ,valaki szelíd,nyájas ,de mégis bűnös.

Úgy látom tevagy elvakúlva a legnagyobb mértékben.

Imátkozz Istenhez ,hogy bocsásson meg neked,és ne a pokolba végezd,és élj az örökkévalóságban nélküle.

2011. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 40%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:42


Írtam, hogy tisztelet a kivételnek. De te "imátkozni" szoktál? Én azt hittem, hogy a keresztények imádkoznak. Nem fogok a Pokolra jutni, mert nincs Pokol.

Te pedig az a fajta vagy, aki a pogányokat utálja, és próbája megtéríteni. Nem fogunk megtérni, mert mi így vagyunk boldogok. Én a hozzád hasonló embereket nem szeretem, de nem utálom.

Mivel tudatlan vagyok kérdezek. Hát bűn a tudatlanság? És mi van a "Boldogok a lelki szegények" szöveggel?


Az összes többi válaszolót felpontoztam, még akkor is, ha egymástól eltérő válaszokat adtak.

2011. júl. 20. 12:51
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy lelkipásztor azt mondta, hogy a Hit Gyülekezete semmiről nem szól csak arról, hogy aki belép, annak szinte minden anyagi javát be kell szolgáltatnia, vagyis a pénzszerzésről. És ezért nem utálták a Hit Gyülekezetét, és személy szerint ő sem, csak nem tartják helyesnek amit csinálnak. Én nem tudom mennyire igaz, és ne értsetek félre, nem azért írtam, hogy megsértsem valakinek a hitét. Semmi bajom ezekkel a gyülekezetekkel. :)
2011. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!