Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért akartok...

Keresztények, miért akartok folyton mindenkit megtériteni?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyenre van példa, nem csak itt hanem az életben mindenhol. Miért nem fogadjátok el, hogy vannak akik nem akarnak olyasmikben hinni, mint amiben Ti.
2011. szept. 4. 00:14
1 2 3
 1/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
85%
Vannak arcbamászóak, ez igaz. Jómagam ismerőseimnek elmondom, hogy miben hiszek, és hogy szerintem biztos, hogy ez az igaz, de a döntés az övék. Sok nem hívő barátom, és haverom van. Tiszteletben tartjuk egymás álláspontját. Zenekaraim is voltak nem hívő haverokkal, ugyanis dobos vagyok.
2011. szept. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Ki nem fogadja el, tehát ki nem tartja tiszteletben azt, ha valaki másként dönt? Aki kényszerítene mást a hite megváltoztatására, az magát a krisztusi igazságot tagadná meg, értelmét vesztené a célja az egésznek.


Akkor miért kell vádaskodni és túlzó dolgokkal dobálózni? Az, hogy vannak, akik rendszeresen mondják a magukét és időről időre felkeresnek embereket az otthonukban, még nem jelenti azt, hogy nem tartják tiszteletben mások hitét. Tiszteletben tartani, nem egyenlő egyetérteni. Márpedig ha nem értek egyet valakivel, annak jogom van elmondani, ha akarom.


Ezt mindenki így csinálja. Csak akkor azt nem értem, hogy miről beszélünk?

2011. szept. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Lelkes térítési erőfeszítéseket az utóbbi években főleg az ateisták részéről tapasztalok.
2011. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
sok példa van rá,de azért szerintem általánosítasz.általában a buzgó vallásosok szoktak térítgetni,őket valóban idegesítően szűk látókörűnek találom.De van olyan ismerősöm aki nagy hívő de még csak nem is beszél róla idegeneknek,vagy olyanoknak,akikről tudja,hogy nem vallásosak.
2011. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
A keresztények téríteni?! Nézd meg nincs olyan vallással kapcsolatos kérdés amibe egy ateista bele ne kotnyeleskedne h jajj az nem is úgy van! Még h mi akarunk téríteni lol?
2011. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, itt a GYK-n általában az ateisták tesznek fel ilyeneket, hogy "Hogy a fenébe vagytok képesek hinni Istenben?" meg társai, és akkor leírja az "okokat", hogy miért nincs isten - ebben csak az az idegesítő, hogy 2naponta teszik fel kb ugyanazokat a kérdéseket...


És semmi újra nem mutatnak rá, valahogy nem jön a felvilágosodás részemről, hogy "Jééé, téényleg, Isten még soha nem mutatkozott meg, hogy lehettem ilyen szűklátókörű, hogy hittem benne?!"


Egyébként nyugodj meg, a Jehova tanúi-kaliberű térítés nekem sem tetszik...

2011. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%
Kényszer betegek.Gondolatvilágukat megfertőzte egy igaznak vélt történetrendszer,aminek egyik alappillére,hogy kötelező terjeszteni.A nyomás,késztetés ezért folytonos,soha nem lehet kielégíteni.
2011. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%

Te semmit sem értettél még meg belőle. Nem kötelező terjeszteni!!! Hamis érv pl. Jehova Tanúiról, hogy "kötelező nekik", meg "kényszerítik őket a vezetőik". Undorító hazugságok, de vannak, akik ezt terjesztik és közben pontosan ismerik az igazságot. Lelkük rajta!


"De van olyan ismerősöm aki nagy hívő de még csak nem is beszél róla idegeneknek,vagy olyanoknak,akikről tudja,hogy nem vallásosak."


És ez "tolerancia", vagy az emberektől való félelem? Esetleg nem biztos a hitében, nem formálódott még át meggyőződéssé benne?


Egy valódi keresztény, vagyis Krisztus követő, miért hisz Krisztusban és Istenben? Életmentő információnak tartja (ahogy a Biblia állítja!), vagy csak egynek a sok közül, ami csak neki szól? Fő hogy ő jól érezze magát és hiszi, hogy megmentést nyer majd Istentől, de azt már nem hiszi, hogy mások megmentésében szerepe lehet neki is???


Pedig a Biblia szerint felelősséggel tartozunk mások irányába, naná!

2011. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

És ezt a felelősséget lehet házalással elrontani. Nem mindannyian hivattunk el apostolokul és tanítókul. Van, aki az egyszerű, tiszta, erényes életével ad példát, és szelíden, győzködés nélkül kelti fel az emberek érdeklődését Isten iránt. Mert tudják, hogy keresztény, de intelligens; tehát lehet vele beszélgetni, vitatkozni, és nem fajul az egész győzködésbe.


Egy figyelmeztetés: a rosszul kivitelezett "térítés"-nek tragikus hatásai vannak. Sokan elvből azért utasítják el Istent vagy a kereszténységet, mert nem megfelelően tálalták nekik. Ezt minden Jt-nek tudni kéne, mielőtt elindul a tűzzel játszani.

2011. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Nos, Jehova Tanúi NEM házalnak - ne keverjük a tevékenységet és a fogalmakat.


Másrészt viszont minden őszinte ember eltudja és elfogja dönteni, hogy felül-e az intoleráns, emberi érveknek, melyekkel az igazságot le akarják járatni. A Tanúknak az legyen a legnagyobb bajuk, hogy néha kicsit túlbuzgók egyesek közülük!


Gondolom, ha ég a házad, nem az lesz a legnagyobb bajod, hogy milyen stílusban ébresztettek, igaz?

Jehova Tanúiról általában nem lehet mondani, hogy tiszteletlenek.

2011. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!