Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért akartok...

Keresztények, miért akartok folyton mindenkit megtériteni?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyenre van példa, nem csak itt hanem az életben mindenhol. Miért nem fogadjátok el, hogy vannak akik nem akarnak olyasmikben hinni, mint amiben Ti.
2011. szept. 4. 00:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Elnézést, akkor lehet, hogy általánositottam. De ahogy többen is leirtátok, vallásotokból fakad, hogy minél több emberrel ismertessétek meg. Jól gondolom?


Itt egy arcba mászó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2011. szept. 5. 09:47
 12/26 anonim válasza:
Azért nem kell azonnal letámadni az Ateistákat. Az a típus, amelyik ilyen pofátlanul bírálja mások hitét ( most itt azokra az Ateistákra gondolok, akik nagyképűen leszólnak bárkit, aki egy kicsit is hisz jóformán bármiben ) azok ugyan úgy jelen vannak minden vallásban, de ahogy az igaz hívők, úgy egy valamit is magára adó Ateista is tudja, hogy mindenkinek tiszteletben kell tartania a másik hitét akár egyetért vele akár nem. Röviden, a hülyeség nem vallásfüggő
2011. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Vannak, akik elvárásból, félelemből és Istennek való megfelelési kényszerből hirdetik tanaikat, mások pedig, akik valóban megtapasztalták Isten szeretetét és kegyelmét, ezt szeretnék továbbadni. Kaptak valamit (nem is keveset) Jézustól, és ezt másokkal meg szeretnék osztani -szeretetből.
2011. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, szerinted az általad linkelt oldalon Jehova Tanú kérdezett, vagy más vallású?

Egyértelmű egyébként már az alcíméből is, csak kíváncsi vagyok arra, hogy mit tudsz erről?

2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát azt irta, hogy keresztény hivő. Nem értem, mire akarsz ki lyukadni?
2011. szept. 6. 12:24
 16/26 anonim ***** válasza:
21%
A pokol "szenvedéseiről" regélt, amiről a Tanúk tudják, hogy nem létezik.
2011. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

"A pokol 'szenvedéseiről' regélt, amiről a Tanúk tudják, hogy nem létezik."


Nem tudjátok, csak gondoljátok...

2011. szept. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
De tudni lehet, hiszen ez a bibliából igen jól védhető igazság.
2011. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
90%
Megtéríteni? o.O megégetni máglyán!
2011. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Nos, a "lenyomom a torkán az evangéliumot" dolognak nem vagyok híve, viszont hívőként hiszem és tudom, hogy aki nem tér meg Jézushoz, holott hallott róla, azt Isten el fogja ítélni, de ha megtér megbocsáttatnak a bűnei és Isten gyermeke lesz

De azt is tudom, hogy igazi megtérésre csak a Szentlélek indíthat valakit és ez mindenkinek egyéni döntése, nekem viszont kötelességem, ha ismerem az igazságot osszam meg másokkal, hogy minél többen megmeneküljenek és ne vesszenek el

"menjetek és tegyetek tanítvánnyá minden népet..." ez minden keresztény számára szól

ja és nem vagyok Jehova tanúja még véletlenül sem

2012. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!