Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Velük mi van?

Keresztények! Velük mi van?

Figyelt kérdés
Mi van azokkal, akik régen (vagy akár most) olyan helyen születtek, ahol még soha senki nem hallott a kereszténységről. Ők mind a pokolban égnek el, mert ott születtek? Mert nem jártak vasárnaponként templomba? Vagy hogy is van ez? Erről mit mond az igazságos Istenetek?
2011. szept. 11. 15:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%

Jó a kérdés jár a pont.

De szerintem ez az egész vallás egy hatalmas szemfényvesztés. És semmi más mint egy üzlet..

A legtöbb vallás az..


Ezért én nem is vagyok vallásos ,sőt még megkeresztelve se vagyok. Ezek szerint Én is a pokol tüzén égek el:P

Marhára feszélyez ez a dolog. :D

Nem mindegy már ha halott vagyok hol égek el??..


Azért egy dologban hiszek ,Általában megfigyelhető a világban hogy a rossz emberek vagy hamar halnak vagy brutálisan. Ha nem így történik akkor általában bezárva vagy sanyarú körülmények közt betegeskednek.

Nem abban hiszek hogy jó tett helyében jót várj ahogy szokták mondani ,hanem rossz tett helyében jót ne várj.

Vagy valami ilyesmi.

2011. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
70%

Az kerül a pokolba, aki elutasítja Jézust.

Aki nem is hallott róla, annak nehéz elutasítani. Ők máshogyan lesznek megítélve.

Ugyanígy egy csecsemő sem fog a pokolba kerülni, ha meghal.

2011. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
35%
"There is no religion higher than truth" És senki sem jutalmazza a tudatlanokat önmagukon kívül álszentséggel. Nagy baj, hogy sajnos mindenki az -ha tagadja is- ezen a planétán az emberi fajból, ezért nincs aki megregulázza őket. A change, is in need.
2011. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
75%

Dante Isteni színjátékában Vergillius is a Pokolba került, mert nem volt keresztény, annak ellenére, hogy jóval Jézus születése előtt élt. Azok, akik vallásosak gyakran korlátoltak és mindent készpénznek vesznek, amit a vallásuk állít. Az, hogy csak az kerül Pokolra, aki nem fogadta el Jézust abban csak az a bökkenő, hogy Isten Jézus előtt is volt és akkor mindenki bűnösnek számított Adám és Éva miatt, tehát mindenki a Pokolban rohad éppen.

Egyébként nem kell az ő lelki üdvükért annyira aggódni, mert a vallások nagy része csupán fantáziálás, azért, mert amikor ezek a vallások megszülettek, akkor még nem voltak válaszok a jelenségekre, viszont az ember, mint gondolkodó lény megpróbálta megérteni. És mivel remek fantáziája volt, de nagy részt a saját korlátai fogja volt csak egy hatalmas Istent vagy istenségeket tudott elképzelni, mint teremtőt, hisz az ő világában is mindent az ember teremtett.

2011. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
24%

Jézus mindig létezett attól, hogy emberként megszületett a Földre is.

Az Ószövetségben is sokszor jelen van, csak nem hívják Jézusnak.

A teremtésnek is része volt!

2011. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
53%

az van hogy álszentek.


ne tegyél el senkit láb alól(enyhén fogalmaztam 1-et a tíz parancsolatból. meg szegték már közékorban,

ne legyél kabzsi ezt is megszegték már.


és aki utálja ha más hazud már rég megszegte vagy fogja szegni.

mert védelemből hazudozás bün?

ha azért hazudok hogy az utcán ne vegyék el a mobilomat ha megkérdezik hogy van nálam mobil?

sok álszent ember -.-''


én ugy vagyok hogy rossz tulajdonságok is kell tartalmaznod, persze mindent csak mértékel szabad! a siker érdekében.

pl.: irigységnek is kell benned lennie mert akkor nem nézel nagyokat másra és nem fejlődsz -.-''


és ezek saját vélemények, nem másé.

használom az agyamat,egyesek nem

2011. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
67%

előző vagyok.

ha meg van jézus is minek hadja szenvedni az embereket?

-.-''

2011. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
38%

Tudod, a 10 parancsolat nem azért van, hogy aki betartja, az üdvözül.

Egyedül Jézus volt képes betartani a több ezer év alatt.

Arra való, hogy rámutasson, hogy bűnösök vagyunk és szükségünk vagy Jézus áldozatára.


A kereszténység az egyetlen vallás, ahol nem saját erődből van üdvösséged.

Nem azon fog múlni, hogy a jó vagy rossz cselekedetekből van több.

2011. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

az, hogy a tízparancsolat csak egyfajta irányjelző, úgyse tartja be senki teljesen, az nem válasz a kérdésemre.

ha Isten kinyilatkoztatta a megváltást, ezt miért csak a nyugati emberek számára tette? Amerika... Ázsia... Afrika... Istennek elvileg végtelen hatalma van. Ha tényleg ki akarta nyilatkoztatni az emberek felé az Újszövetséget, vagyis Isten szövetségét MINDEN emberrel, aki hajlandó hinni benne, akkor lehetőséget kellene adnia minden embernek, hogy higgyen benne. Végülis Isten igazságos, nem? Ő tudta, hogy a tengeren túl van egy másik kontinens. Mégse nyilatkoztatott ott ki semmit. Az egésznek szerintem nincs semmi értelme így

2011. szept. 11. 16:28
 10/45 anonim ***** válasza:
62%

Milyen kontinensről beszélünk?

Hol nem hallottak az Evangéliumról az afrikai bennszülöttek kivételével?

2011. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!