Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért félnek a haláltól a...

Miért félnek a haláltól a hithű keresztények?

Figyelt kérdés
Hisz nem arról szól az egész vallásotok, hogy, ha betartjátok a szabályokat akkor a mennybe juttok? Az csak jobb mint itt..:)
2011. okt. 23. 16:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem senki nem fél a haláltól. Az emberek a fájdalomtól félnek. Hirtelen helyzetben meg nem félelemből, hanem ösztönből kapaszkodsz bele az utolsó fűszálba is.


Sokszor ez az értelme a hosszan elhúzódó betegségnek az élet végén: felkészíti a lelket, hogy a halált megkönnyebbülésként fogadja és ne hadakozzon ellene. Ne ösztönösen kapkodjon, hanem legyen ideje felkészülni.


Remélem én az életem folyamán fel tudok úgy készülni a nagy találkozásra, hogy előtte ne kelljen túl sokat szenvednem, de lesz ami lesz. Végül is ha értelmet találok benne, a szenvedés sem olyan nagy baj. A szülés például életem leggyönyörűbb és legfájdalmasabb élménye volt. Talán morbidnak hangzik, de miért ne lehetne a halál is ilyen?


Egyetlen dolog miatt aggódom: hogy a lányom elég felnőtt legyen majd, hogy megértse mi miért történik és legyen időm arra, hogy mindent megadjak neki amire szüksége van a saját életének kialakítására. Aztán Good bye, mr. Világ!


Freya

2011. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy ˝ hithü˝ keresztényben semmijen félelem nem lehet az Isten félelmen kívül. Ez a félelem is inkább a tisztelet adás és nem rettegés az Istentől, elvégre Ő a jó.
2011. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

21:35


"Szerintem senki nem fél a haláltól. Az emberek a fájdalomtól félnek."


Dehogy érdekli őket a fájdalom. A világ elvesztésétől félnek. Tudod, Szabó Lőrinc utolsó percei a kórházban. "Ha tudnak még adni harminc percet, adják meg!". Még harmic percig látni az infúziós zacskót, a mennyezeti lámpákat, az orvosokat, az ágyneműt, végtelenszer értékesebb, mint a nagy semmi, ami utána jön.

2011. okt. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
37%
Én ismerek pár hithű keresztényt akár katolikust, akár a hit gyüliből, mondjuk egyik helyre sem járok Isten ments! :D De egy akkora kétszínű, képmutató, észjátszó bandát hallod nem sokat láttam...az első és utolsó keresztényt felszögelték egy keresztre 2000 éve :D csumi szépnapot!
2011. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves yusuke33 válasza: !

Akikről te beszélsz,nem hithű keresztények.

Hithű = hitéhez hűséges ember. Ha kereszténynek vallja magát, Jézushoz hasonlóvá kell válnia, az Ő életét kell követnie és ebbe nem fér bele a képmutatás.

2011. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Ateista vagyok és sz... arra hogy meg kell halnom. Voltam sokszor közelébe, és nem pánikoltam.

Biztos csak híthű keresztény lehetek ezek szerint. Meg majd mivel ennyire konokul le....m és nem félem az isteneteket azért lehet nem is kétszer hanem ennek a négyzetére esetleg köbére vagy millószorosán halok meg.

Számtant ugye jó volna beleadni hogy egy élet-egy élet az hogyhogy még mindíg egy halál bónuszom lesz, de tudom ez csak hazúg álltudomány mint minden ami nem a szent bibliába van, esetleg páli leveleiben és abban a terjedelnes fantasy gyüjteményben amit évszázadok óta irtak módosítottak variáltak kreáltak stb.

Mm ha kétszer tudok meghalni az tuti de ahoz előbb ugye újjá kell születni.... Majd elmondom milyen az ok?

2011. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

azért félnek, mert Isten így teremtette őket, mi keresztények is az életösztönnel együtt születtünk, és igen, van aki a fájdalomtól fél, és attól miért ne félne?

Még Jézus is félt a kereszthalál előtt

2013. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!