Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megpróbálok óvatosan fogalmazn...

Megpróbálok óvatosan fogalmazni, hogy senkit se sértsek, jó?

Figyelt kérdés

Na, az előbbi kérdésemet törölték, mert sértettem a vallásosok meggyőződését, úgyhogy most direkt leírom, hogy csak arra használom az oldalt, amire való, aki sértődékeny, nem biztos a hitében, az vagy ne olvasson tovább, vagy ne jelentgessen. Köszi.

Szóval találtam itt egy lányt, aki 21 éves kora ellenére nem akar lefeküdni a barátjával, ami még "rendben" is volna, de szenved. Segítséget kér az oldalon, és ahelyett, hogy kisegítenék ebből a kényszeres állapotból, hideg vizes nunifürdőt javasoltak neki. Van olyan tagja a Nyájnak, aki képes elmagyarázni nekem, miért ilyen sarkallatos tabu 2011-ben a szexualitás? Mert addig tudom, hogy a szüzességi fogadalommal áldozatot hozunk Istennek, de ezzel az erővel meg is vakíttathatnánk magunkat, mert az lenne igazán az áldozat és a lemondás. Hogy nem azért kaptam Istentől a testemet, hogy tönkretegyem? Azt hiszem, a szexmegvonás épp elég bajt okoz minimum lelki, idegrendszeri területen. Sok nyomorék, beteg ember fekszik gépekre kötve, akik meg egészséges testet kapnak Istentől, nem használják, mert szerintük ez az áldozat. Szerintem Isten kiegyensúlyozott, erős, értelmes embereket akar látni, nem neurotikus, reszkető húscsomókat. Bárki lefekhet a szerelmével, szerintem az első emberpárt sem adta össze senki. Meg kéne érteni, hogy a szex pont olyan, mint a légzés, keringés, emésztés. Isten nem adott volna nemi szervet és vágyat, ha nem akarná, hogy éljünk vele. Aki szerint házasság előtt bűn a szex, az még sosem volt szerelmes (ami szintén Isten ajándéka). Nincs igazam? (Telóról írtam, nem tudom átolvasni.)


2011. nov. 28. 15:50
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

16:50-es, nem bántottam senkit. Azzal kezdtem a kérdést, hogy a sérülékenyebb lelkek távozzanak.

Egyébként nincs itt érintett? Érdekelne, hogy mivel indokolja a döntését, ami végiggondolva majdnem istenkáromlás.

Egyébként állatok vagyunk, csak intelligensek. Nem kell ennyire komolyan venni magunkat, megfelelő eszközökkel simán lehet BESZÉLGETNI egy gorillával, miközben nekünk problémát okoz egy olyan egyszerű folyamat, mint a szex. :)

2011. nov. 28. 17:13
 12/33 anonim ***** válasza:
68%

Azt leszögezem az elején, hogy én nagyon vallás ellenes vagyok. Van hitem valamiben, de amit a keresztény egyház "tanít", attól leginkább falnak megyek.

Nos, a házasság előtti szex tilalmát évezredekkel ezelőtt találták ki, akkori logikával nézve még értelmet is látok benne. Az emberek fiatalon házasodtak (kb 15 éves kortól átlagosan). Ez a mai napig kb egybeesik azzal a korral, amikor elkezd a szexuális életre megérni az ember teste.

Hogy miért tiltották a fiatalokat ezelőtt a szextől ? Praktikus szempontok: a házasodó fiatalok vagyont és szövetséget jelentettek a két családnak, és hátteret a születendő gyereknek. Ehhez képest, egy "megesett" lány nem hogy nem vet jó fényt a családra, de a gyerek is eleve hátránnyal indul, nyilván senkinek se hiányzott a megbélyegzés már régen se. Nem utolsósorban pedig tizenéves korban még nem akkora tragédia, ha nem szexel az ember.

Ezzel csak az a baj, hogy a "tanítás" elavult, és nem is próbál megfelelni a mai kornak.

Ezért az, hogy a mai világban 20 év körül még értelmes emberek képesek sanyargatni magukat az minden csak nem biológiai értelemben véve normális. Remélem azért egy pár olvasót megér a válaszom, és nem törlik azonnal.

2011. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
54%
A normális szexuális élet és a paráználkodás között van különbség. Az egyház azért tiltotta tagjai között, hogy az egyház kezében maradjon a vagyon. Rengeteg eltemetett újszülötett találtak, szerintem, ami nagyobb bűn, minthogy éltek szexuális életet.Az meg, hogy vegyen hideg zuhanyt, hát maximum 5 percig javít, inkább elégüljön ki és akkor nem lesz beteges hajlama, mert ha elfojtja, biztos, hogy kialakul.
2011. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Srapnel ***** válasza:
45%

Az az érdekes ebben a jóságos istenben, hogy azt végignézi, hogy maroknyi csoport parancsára emberek millióit küldjék a halálba, gázkamrába, a földi helytartója (pápa) ellene beszéljen az óvszernek a HIV-vel fertőzött Afrikában, hogy demagóg emberek irányítsanak egy közép-európai országot a csőd felé, hogy gyilkosok üssék le az embert éjszaka, hogy milliárdokat lopjanak az embertől, aki saját egészségét teszi tönkre egy olyan tőkés profitjáért, aki egész nap csak henyél, hogy bankok facsarják ki emberek tömegeinek javait; de az, hogy két fiatal, felnőtt egymást szeretve arra használja a szerveit és ösztöneit, amit az előbb említett isten direkt plántálta (alkotta) beléjük, na, az meg nem oké.


Ez elképesztő. Meg is értem, hogy nem mutatja meg magát egy ilyen isten. Én is szégyellném magam a helyében. De nagyon.

2011. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
33%

17:47:


Pontosan ahogy mondod.

2011. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
45%

17:47!


Egyetértek!

2011. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ne általánosítsunk! Csak a szüzességi fogadalom a témánk a mostani fiatalok között. Miért nem ír olyan, aki ezt csinálta, vagy most is benne él?
2011. nov. 28. 18:00
 18/33 Srapnel ***** válasza:
26%

Kérdező!


Lehet ezen rugózni, ha szerinted adekvát (a helyzetnek megfelelő) viselkedés lenne az, hogy ha ég a ház, benne gyerekekkel és sérültekkel, te azzal foglalkoznál, hogy jól áll-e a függöny, vagy a kép a falon, mert az csak úgy lehet jó és azt úgy szokás.

2011. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem csináltak ilyen nagy dolgot a házasságból.

A fiú elment a lány apjához az áldását adta rá elővettek egy papírfecnit megírták a szerződést, aztán imádkoztak és jöhet az ágyjelenet.

Most meg pénz és anyakönyveztető nélkül már házasodni sem lehet?

Talán az embereknek kell megfelelni vagy az Istennek?

2011. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Szerinted ég a ház?
2011. nov. 28. 18:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!