Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megpróbálok óvatosan fogalmazn...

Megpróbálok óvatosan fogalmazni, hogy senkit se sértsek, jó?

Figyelt kérdés

Na, az előbbi kérdésemet törölték, mert sértettem a vallásosok meggyőződését, úgyhogy most direkt leírom, hogy csak arra használom az oldalt, amire való, aki sértődékeny, nem biztos a hitében, az vagy ne olvasson tovább, vagy ne jelentgessen. Köszi.

Szóval találtam itt egy lányt, aki 21 éves kora ellenére nem akar lefeküdni a barátjával, ami még "rendben" is volna, de szenved. Segítséget kér az oldalon, és ahelyett, hogy kisegítenék ebből a kényszeres állapotból, hideg vizes nunifürdőt javasoltak neki. Van olyan tagja a Nyájnak, aki képes elmagyarázni nekem, miért ilyen sarkallatos tabu 2011-ben a szexualitás? Mert addig tudom, hogy a szüzességi fogadalommal áldozatot hozunk Istennek, de ezzel az erővel meg is vakíttathatnánk magunkat, mert az lenne igazán az áldozat és a lemondás. Hogy nem azért kaptam Istentől a testemet, hogy tönkretegyem? Azt hiszem, a szexmegvonás épp elég bajt okoz minimum lelki, idegrendszeri területen. Sok nyomorék, beteg ember fekszik gépekre kötve, akik meg egészséges testet kapnak Istentől, nem használják, mert szerintük ez az áldozat. Szerintem Isten kiegyensúlyozott, erős, értelmes embereket akar látni, nem neurotikus, reszkető húscsomókat. Bárki lefekhet a szerelmével, szerintem az első emberpárt sem adta össze senki. Meg kéne érteni, hogy a szex pont olyan, mint a légzés, keringés, emésztés. Isten nem adott volna nemi szervet és vágyat, ha nem akarná, hogy éljünk vele. Aki szerint házasság előtt bűn a szex, az még sosem volt szerelmes (ami szintén Isten ajándéka). Nincs igazam? (Telóról írtam, nem tudom átolvasni.)


2011. nov. 28. 15:50
1 2 3 4
 21/33 Srapnel ***** válasza:
Miért? Te egy világháborút minek tartasz? Kéjutazásnak, vagy laza pikniknek?
2011. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok!


Kedves kérdező!


Szerinted akkor mi a helyes? Az, hogy már bocsánat de dugja végig mindenki azt a lányt akivel csak találkozik az utcán? Mindenkivel feküdjön le gumi nélkül, nem baj ha terhes lesz, majd elveteti, manapság már az is pif-puf, hamar megy, nem számít semmi!?


Az a normális, hogy 15 évesen bárhol, bárkivel, bármikor, csak, hogy engedjünk az ösztöneinknek? Vagy azért mert mindenki ezt csinálja? Nem tudom, hány éves lehetsz, de elég fiatal mert úgy tűnik nagyon a szívedre vetted...

Majd kíváncsi leszek, ha lesz egy lányod akkor is így álsz majd a dolgokhoz? :)


A kérdésedből nem úgy tűnik, hogy túl sok hited lenne, de a másik hitét kritizálod, majd te megmondod a frankót?

Szegény lány nem kioktatást és leugatást kért, hanem támogatást! De hogy megvannak sértődve a kedves ateisták, ha valaki a hitéről mer beszélni,de te nem is próbálod meg "megtéríteni" igaz?


Igen, feküdjenek le egymással és maradjanak együtt!


Én nagyon sajnálom, hogy nem az életem párjával voltam először együtt, de tudom, hogy manapság nem ez a divat!

2011. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%

Már ne is haragudj meg kedves 1938-as, de miért kell mindig mindent kicsavarni, kiforgatni, és végletesen eltorzítani? Miért kell ennyire szélsőségekben gondolkodni? (Teljes erkölcstelenség Vs. Maximális önmegtartóztaás) Nem egészséges ez a fajta gondolkodásmód, és bár én ateista vagyok, de tudtommal Jézus sem erre tanít.


Ezt a fajta erkölcstelen gondolkodást, és ezeket a dolgokat amiket felsorolsz :


„dugja végig mindenki azt a lányt akivel csak találkozik az utcán? Mindenkivel feküdjön le gumi nélkül, nem baj ha terhes lesz, majd elveteti, manapság már az is pif-puf, hamar megy, nem számít semmi!? „


Senki, se hívők, se ateisták, ismétlen SENKI nem tanácsolta és próbálta meg népszerűsíteni, és ezt mi ateisták is elítéljük. Amit mi mondunk: az hogy ha fiatalkorában, jóval a házasság-kor előtt talál valaki egy fiút/lányt akit szeret, és aki viszont szereti, nyugodtan létesítsen vele szexuális kapcsolatot, és ne várja meg vele az esküvőt. Természetesen csakis megfelelően védekezve, eléggé éretten a szexhez, és csakis akkor ha elég idősnek és felkészültnek érzi rá magát. Ezek után nem értem miért írod azokat a dolgokat. Veszélyes az effajta szélsőség. Mind a vallásban, mind a politikában, mind a hétköznapi életben.


Azt hogy ennek a tiltásnak mi volt az oka egy tőlem okosabb kommentelő már leírta, bár nem tudom ennél a kérdésnél láttam-e.

2011. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Igen, ennél a kérdésnél, és a 17:28-as válaszolóra gondolok.
2011. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen nem vagyok ilyen szélsőséges! Azért torzítottam, mert nagyon is ez megy a mai fiatalok körében, ha esetleg nem tudnád!!!


Nem erre a kérdésre vonatkozik, de részben kapcsolódik hozzá, hogy hány abortuszt végeznek el egy évben szerinted...? És vajon miért lehet ez? Nem egy emberrel beszéltem már az abortuszról, és elég megdöbentő az ahogyan az emberek az abortusz témához állnak, de gondolom erről nem sok fogalmad lehet... Sajnos teljesen természetesnek veszik!


Gondolom annak a lánynak az is fontos az életében, hogy tényleg kinek "adja" oda magát, és fontos neki, mert nem szeretné, ha esetleg 1 év múlva otthagyná a fiú. De ha nem tud rá várni a fiú, akkor nem is volt neki annyira fontos! De ha majd úgy érzi a lány akkor biztosan jól fog dönteni, nem hinném, hogy mi, így ismeretlenül, ekkora tanácsokat tudnák adni, amiről fogalmunk sincsen? Gondolom erről biztosan nincs tapasztalatod, csak úgy mint nekem...


Azért kíváncsi lennék, hogy egy egyszerű példára mit válaszolnál teljesen őszintén és komolyan!?


Nem kisarkítás, nem egy ilyen történet van a világon:

Legyen most a példa kedvéért a te lányod :) 17 évesen védekezés mellett (kiszakadt a gumi) terhes lesz, és a fiú otthagyja. Te mit fogsz mondani neki? Tartsa meg, vagy vetesse el?


Egyik ismerősöm 21 évesen véletlenül terhes lett, szülei nemtudták és elvettette. Majd cisztája lett, utána méhen kívüli terhességébe majdnem belehalt, végül nem tudott teherbe esni... Azóta is szeretne gyermeket...?!


Sajnos amit leírtam az tény.


Sajnos a mai fiatalok nem gondolkodnak valami felelősségteljesen!


További jó kritizálást, és vitatkozást!


Üdv: egy három kisgyerekes anyuka!

2011. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
5%

Nem kellene óvatosan fogalmaznod, mert aki értelmes hívő, az tud rá normális választ is adni. Nem a Moderátor törli a kérdést, hanem a "fanatikus feljelentők", akik jelzik, hogy sérti önérzetüket a kérdés. Aki meg ilyen, annak nem itt lenne a helye, hanem a templomában, mert bort iszik és vizet prédikál.


Akiknek nem tetszett a kérdés el kellene olvasni a következő igehelyeket:

- Mózes I.1.28,

- Mózes I.8.17,

- Mózes I.17.2,

- Mózes I.22.17 -

és ez szex nélkül nem működik, mert az Isten úgy teremtette meg az embert, hogy csak közösüléssel lehet szaporodni.


Attól függően, hogy melyik szekta tagja, valóban előírják, hogy csak akkor szabad nemi életet élni, ha abból utód születik. Ha máskor is csinálja az bűn! El kell dönteni, hogy mi szeretne jobban csinálni: a hitet vagy a szexet. Ebben van a szabad akarat, amit Isten adott.

2011. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit had tegyek hozzá, hogy azzal nem értek eggyet, hogy egyházi dogmákat kellene követni, vagy az emberek elvárásainak kellene megfelelni!


Isten megmondta, hogy mi a házasság! Nem az amire egy anyakönyvezető, vagy egy pap rábólint. Nem azt mondta, hogy én figyellek benneteket, és csak akkor bújhattok ágyba, ha majd elmentek a templomba és a pap rábólint, vagy az anyakönyvezető azt mondja, hogy na innentől kezdve lehet ...


Gondolkodhatnánk is néha!

2011. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
30%

Ma 20:18!


De tudom, én is fiatal vagyok. Tudom jól mi a szokás mostanában, meg hogy hogyan gondolkodnak nagyon sokan a fiatalok közül, de ők sem egyformák, és megvannak a végletek köztük is. Nyáron megismerkedtem egy 17 éves lánnyal, akit a város nagyrésze már gerincre vágott, és ő ezt büszkén híresztelte is, mert erénynek vette. Sőt azt is hogy az akkori barátját minden hétvégén más sráccal csalta meg a buliban. Emellett elvárja hogy akivel „összeáll” az feltétel nélkül szeresse, és tisztelje mint „nőt”.Hozzáteszem egy kapcsolata sem tartott tovább néhány hétnél, és még soha nem volt komoly kapcsolata No comment, hamar ki is ábrándultam belőle. Természetesen ez csak egy véglet, és szerintem minden lányos szülő rémálma, hogy a kislányuk ilyen lesz. Mondjuk az anyját sem zavarta hogy a 17 éves lánya hetente más srácokat visz haza éjszakára, szóval gondolom volt kitől tanulni… Ahogy írtam, ez egy extrém példa, és mi ateisták sem bíztatunk egy fiatalt sem arra hogy ilyenek legyenek. Elég szomorú hogy ennyire megromlott a világ, és hogy a régi emberi értékek lassan teljesen kihalnak. Ismerek olyan fiatal lányt is aki most 21 éves, és már 6 éve megvan az első barátjával aki annak ellenére és szereti őt, ismerek olyat aki 4 éve, olyat aki 2 éve, és olyat is aki 3 éve. Szóval a legtöbb lánynak akit ismerek (21-23 évesek) mind normális szereteten alapuló többéves párkapcsolatuk van, úgyis hogy tizenéves koruktól rendszeresen élnek szexuális életet. Az hogy ki milyen lesz nem attól függ hogy megtiltják-e neki a szexet. SZVSZ. Ha csinálni akarja, úgyis fogja, ha meg nem, akkor nem. Ha emberileg normális, és mélyen vallásos, valószínűleg nem fog úgy élni mint a 17 éves csaj a példámban, ezért sem értem miért kell ennyire lebeszélni egy teljesen természetes és a megfelelő mentális egészséghez szükséges dologról.


Abortusz: elég kényes téma. Megértem a hívők álláspontját, mert szomorú hogy felelőtlenségből létrejön egy élet, amit aztán elvesznek mielőtt még megszülethetne. Ugyanakkor ott vannak azok is, akik odafigyeltek a védekezésre, és önhibájukon kívül lett a gyerek. Ha olyan helyzetben vannak, hogy képtelenek normális körülmények között felnevelni, megértem hogy elvetetik. Sokkal jobb, mint árvaházban felnőni és egy életre megkeseredni, vagy éppen szegénységben felnőni, úgy hogy mindenről le kell mondania szegény gyermeknek. Eléggé eltorzult személyíség válhat belőle, a mai pénzcentrikus világban. A példára válaszolva: nem szabnám meg neki hogy mit tegyen. Közölném vele hogy mindenben maximálisan támogatom, rábíznám a döntést hogy megtartja vagy elveteti-e.


Az ismerősödet sajnálom, jól kicseszett vele a sors/isten/az élet, de ez is egy extrém példa. Nem túl gyakori hogy az abortusznak ilyen durva szövődményei és következményei legyenek.


Igen amit leírtál, valóban jellemző a fiatalokra, de nem mindenkire. Szüleim elég sokat beszéltek arról hogy milyen volt a fiatalkorúk, és őket sem kellett félteni, ahogyan gondolom titeket sem. Félre ne érts, nem pejoratív értelemben írom, de vallási hovatartozástól és kortól függetlenül mindig lesznek felelőtlen emberek, és lesznek olyanok akik erkölcsösen, felelősségteljesen képesek szexuális életet élni.


Ahogy írtam mi nem bíztatjuk arra hogy legyen olyan romlott mint nagyon sok mai fiatal, csak arra hogy ne vegye ennyire komolyan a vallási tilalmakat. De elmehetne beszélni egy fiatalabb pappal, hogy ne csak „romlott” ateisták, és elvakult, bigott hívők válaszát hallja. Kétlem hogy egy modernebb gondolkodású pap megtiltaná neki a szexet. Azért ma már nem a sötét-középkorban élünk…


Nem értem az arroganciádat. Nem voltam veled bunkó, nem sértegettelek, mindössze reagáltam a válaszodra, mert nem értettem veled egyet.


Szép estét!


Üdv: egy fiatal ateista!

2011. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ateista, és azt sem mondom, hogy 15 évesen dugassa meg magát minden lány. A kérdésemben egy 21 éves lány szerepelt, komoly kapcsolatban úgy, hogy közben ő maga is szenved a saját szabályaitól. Egyáltalán nem tartom normális dolognak, ha valaki arccal nekirohan a falnak, a lány esetében a biológiának.

Kedves Anyuka! Tartózkodom attól, hogy leírjam rólad a véleményemet, mert nem ismerlek, bár ezt te megtetted velem szemben. Reagálni sem akarok rá, kicsinyes lenne. Jobban érdekel, hogy miért húztad fel magad, és miért gondolod, hogy a nem kívánt terhesség egyetlen és utolsó mentsvára a teljes önmegtartóztatás lenne? Nem lehet, hogy az összes szexualitáshoz kapcsolódó "Istennek tett fogadalom" csak a testiségtől való félelemből fakad? Mivel fiatalokról beszélünk, jöhet a neveltetésükből, és akkor már nem is az ő döntésük. Sokkal többet vesztenek vele, mint amennyit nyernek. Ha meg valakinek annyi esze van, hogy idejekorán összehoz egy gyereket (pusztán felelőtlenségből), akkor rajta a világ összes vallása sem segítene, aki viszont még arra is képes, hogy elutasítsa a testiséget (valóságot), talán elég megfontolt ahhoz, hogy boldog párkapcsolata legyen, nem?

2011. nov. 28. 21:48
 30/33 Srapnel ***** válasza:
41%

"Gondolom annak a lánynak az is fontos az életében, hogy tényleg kinek "adja" oda magát, és fontos neki, mert nem szeretné, ha esetleg 1 év múlva otthagyná a fiú."


Ajjaj. A gyakorlatban ez nem így megy. Még ha minden jó szándék és neveltetés is megvan, akkor is alakul az ember fiatal korában. Van, aki a 30-as éveire éri el azt az érettséget és azt a személyiséget, ami stabilizálódik. Ha A és B összekerül 22 éves korában, de 32 éves korukra másfelé fejlődtek puszta alkatukból kifolyólag, akkor mégis minek maradjanak együtt, ha már semmilyen kompromisszum nem segít? Hogy szenvedjen a gyerekük? Hogy vigye és örökítse ezt az önsorsrontó mintát tovább?


Azt várod, hogy 17-18 éves fiatalok kikristályosodott személyiséggel, stabil világképpel és élettel éljenek? Hogy majd amikor már tényleg készek és találnak magukhoz illőt, akkor kezdjék el megtanulni az alap dolgokat? Az első 1-2-3 kapcsolat a tanulópénz. A saját magad megismerése. Hogy nagyobb eséllyel tudj jól és felelősséggel választani. Mert aztán jön a csütörtökön szeretőhöz mászkálás, majd vasárnap a templomban gyónás. Meg az 50%-os válási statisztika.


Ha pedig azzal jön valaki, hogy de mit csinálok, ha a lányom 15 éves korban össze-vissza "dug", akkor csak a fejemet verhetem a falba, hogy hol ronthattam el. Normális ember gyerekkorában sem dug össze-vissza, akár ateista, panteista, teista, buddhista, akármista (főleg, hogy ezek megértéséhez és az utóbbiakból való valódi, meggyőződéses választáshoz még nem is elég a tapasztalata, meg az esze).


A gumikiszakadós példa mellé meg tudok mondani tizenhárom másikat, ahol a járdán sétálva elgázolják, lebénul, ezért javaslom, hogy az utcára se engedd ki a lányaidat. Az élet mindig is veszélyes játék volt. Minden pillanatban. Aki egyszer megszületett, azok közül N darab balesetes lesz, M darab meg terhes, P darab meg eleve betegen születik. Minden kockázattól nem lehet megmenteni a gyereket sem. Nem, nem fogom a lányomnak azt tanácsolni, hogy szexeljen. Az egyedüli tanács és nevelési célpont csak az lehet, hogy ha már csinál bármit is, az legalább reverzibilis (visszafordítható) legyen. Ne csináljon hülyeségeket. Ha meg már mindenképp szexel, akkor jól válasszon, tegyen meg mindent a védekezésért (mondjuk NEM peteéréskor és gumival, vagy fogamzásgátló), no és ne tegye tönkre a lelkét.


Na meg nem az első a legfontosabb, hanem az utolsó, akivel majd leéli az életét. Van, akinek kell 1-2 kevésbé jó is, hogy rájöjjön, mi neki a jó.

2011. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!