Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megpróbálok óvatosan fogalmazn...

Megpróbálok óvatosan fogalmazni, hogy senkit se sértsek, jó?

Figyelt kérdés

Na, az előbbi kérdésemet törölték, mert sértettem a vallásosok meggyőződését, úgyhogy most direkt leírom, hogy csak arra használom az oldalt, amire való, aki sértődékeny, nem biztos a hitében, az vagy ne olvasson tovább, vagy ne jelentgessen. Köszi.

Szóval találtam itt egy lányt, aki 21 éves kora ellenére nem akar lefeküdni a barátjával, ami még "rendben" is volna, de szenved. Segítséget kér az oldalon, és ahelyett, hogy kisegítenék ebből a kényszeres állapotból, hideg vizes nunifürdőt javasoltak neki. Van olyan tagja a Nyájnak, aki képes elmagyarázni nekem, miért ilyen sarkallatos tabu 2011-ben a szexualitás? Mert addig tudom, hogy a szüzességi fogadalommal áldozatot hozunk Istennek, de ezzel az erővel meg is vakíttathatnánk magunkat, mert az lenne igazán az áldozat és a lemondás. Hogy nem azért kaptam Istentől a testemet, hogy tönkretegyem? Azt hiszem, a szexmegvonás épp elég bajt okoz minimum lelki, idegrendszeri területen. Sok nyomorék, beteg ember fekszik gépekre kötve, akik meg egészséges testet kapnak Istentől, nem használják, mert szerintük ez az áldozat. Szerintem Isten kiegyensúlyozott, erős, értelmes embereket akar látni, nem neurotikus, reszkető húscsomókat. Bárki lefekhet a szerelmével, szerintem az első emberpárt sem adta össze senki. Meg kéne érteni, hogy a szex pont olyan, mint a légzés, keringés, emésztés. Isten nem adott volna nemi szervet és vágyat, ha nem akarná, hogy éljünk vele. Aki szerint házasság előtt bűn a szex, az még sosem volt szerelmes (ami szintén Isten ajándéka). Nincs igazam? (Telóról írtam, nem tudom átolvasni.)


2011. nov. 28. 15:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
35%

http://www.youtube.com/watch?v=hYsvBVyoknw


Érdekes!

"(Isten) Megajándékozza az embert az ösztöneivel. Igazán rendkívül becses ajándék és aztán mit csinál? Esküszöm csak is a maga szórakoztatására, hogy jókat mulathasson a kozmikus privát vetítőtermében. Mindenre sorra tilalomfát állít fel. NÉZD de ne érintsd. Érintsd , de meg ne ízleld. Ízleld, de le nyeld.."


Sok sok ellentmondás van a Bibliában:)..

2011. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
44%
Igen, az ösztönökön lehet uralkodni, de kérdés: vajon megéri-e a szexualitást elnyomni magunkban, ha az károkat okozhat? Nem véletlen kívánjuk meg a szexet, nem véletlen kínoz oly édesen a test a jussáért!
2011. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok, valaki írta, hogy miért nem ír olyan, aki nem akar szexelni házasság előtt. Nos én ilyen vagyok, ugyan korábban éltem szexuális életet, de miután megtértem úgy döntöttem, hogy csak a házastársammal fogok lefeküdni. Miért?: először is " így szól az ÚR -: Törvényemet a belsejükbe helyezem, szívükbe írom be. Én Istenük leszek, ők pedig népem lesznek. " Zsidókhoz írt levél 8:10, Jeremiás könyve 31:33

egyszerűen csak éreztem, hogy ez így helyes, de persze Isten megértette velem mélyebben is


Ef 5,31

"A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté."

-A szex több mint puszta szükséglet, odaadok magamnak egy darabot a másiknak, lelki értelemben is, ha vége a kapcsolatnak, megszakad, eltörik valami, ugyanis ami már egy azt sérülés nélkül nem lehet elválasztani.

-Annak a valakinek meg kell érdemelnie, meg kell küzdenie érte, be kell bizonyítani, hogy érdemes arra, hogy eggyé véljak vele. Ez komoly elköteleződés.

-A szex Isten ajándéka a házaspároknak, arra hogy megéljenek egy különös egységet, örömet szerezzenek egymásnak.

- Isten a szexet egy képnek használja, amely megmutatja Krisztus és az Egyház(értsd: minden hívő, nem egy kiemelt egyház) kapcsolatának bensőségességét, intimitását.

2012. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!