Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyhzat miért nem...

A katolikus egyhzat miért nem büntethetik meg diszkrimináció miatt, ha nem teszik lehetővé nőknek hogy papok legyenek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
60%
A zsidó egyházat miért nem büntethetik meg diszkrimináció miatt, ha nem teszik lehetővé nem zsidóknak hogy rabbik legyenek?
2011. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Értem én hogy mire gondol a T. válaszadó, de tényleg érdekel hogy miért, Pl. nem minősül munkaviszonynak, vagy egyházakra más vonatkozik stb.
2011. dec. 22. 23:39
 3/63 anonim ***** válasza:
50%

Kívülrőlnem büntethetik meg, mert önálló működésű és önálló szabályozású "szervezet"

Senki kívülállónak nincsköze hozzá, hogy kit enged pappár szentelni és kit nem. Ahogy más vallások szabályait se módosíthatják kívülről.

2011. dec. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, a cölibátus sokkal kirekesztőbb! A női papság gondolata pedig nem diszkriminatív, ebben történetesen még a katolikusoknak is igaza van, hiszen a Biblia Istenének az elrendezése ez.


A "férfi feje a nőnek" - mondja a Biblia - miért nincs fordítva? Ez a kérdés értelmetlen.

Miért kell, a főség a családban? Mert az autóba is kell a kormány és csak egy kormány! Isten rendelkezése szerint viszont ezt a férfi kezébe adta.


"A zsidó egyházat miért nem büntethetik meg diszkrimináció miatt, ha nem teszik lehetővé nem zsidóknak hogy rabbik legyenek?"


Ez már zsidózás? :))

Ez a kérdés nagyon más, mint az eredeti kérdés, logikailag nem összehasonlítható a kettő.

2011. dec. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 mustafa33 ***** válasza:
72%
Micsoda ´égbekiáltó diszkrimináció, hogy egy tízévesnek nem adnak jogosítványt! Miért nem lehetek orvos, ha elvégeztem a jogot? Dísz-krimi-náció! Miért nem fekhetek be a szülészetre ha nem vagyok nő? Felhá-borító! Beperelhetem a szülészorvost, hogy csak azért mert nőnek születtem nem csomagolt hozzám két herét? Miért nem vesznek fel az operába baszistának, csak azért mert vékony a hangom? Perelni fogok. ☻☻☻
2011. dec. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Kedves Mustafa! A vlaszodnak semmi köze a kérdéshez. Ez mind azért van mert objektív okokból nem felelsz meg az állásra. Viszont egy nő tökéletesen el tudná látni a papi feladatokat.
2011. dec. 23. 08:11
 7/63 anonim ***** válasza:
57%
Mert a nők sokkal alacsonyabb rendűek a férfiaknál, több vallás szerint.
2011. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értem, hogy ez miért van így. Az ókori vallásokban pl. voltak papnők is. Ez ténylegesen diszkrimináció, mert tetszik vagy sem, de a nőket alárendelt helyzetbe kényszeríti. Pl. az ókori egyiptomi vallásban is voltak papnők. A "kereszténység" egyébként is nagyon sok mindent lopott más vallásokból, pl. az egyistenhitet is az egyiptomi Aton-kultuszból merítette. Úgy látszik, hogy a nők egyenjogúságát már nem tartotta fontosnak átvenni.

Hogy tisztábban lássatok.

Összefoglalva: a biblia minden karakterét pogány, dzsentil vallásokból lopták, és egy zsidó karakterrel helyettesítették:


A zsidó monoteizmust az egyiptomi Akhenatontól lopták

A zsidó teremtéstörténetet az egyiptomi Teremtésből lopták1

A zsidó Jahve a szó erejével teremt: ezt az egyiptomiaktól lopták (Jahve Ptah-t helyettesíti)2

A “Legyen világosság!”-ot a thébai Teremtéseposzból lopták3

A “mennyezet a vizek között”-öt az egyiptomi Teremtésből lopták4

Ádám és Éva az egyiptomi Geb és Nut5

Éva Ádám bordájából jött létre: ezt Enki és Ninhurszag eposzából lopták:


“Bátyám, mi bánt téged?”

“A bordám fáj.”

ANET, 41.

Ninti, akinek a neve azt jelenti: “A borda Úrnője”, meggyógyította Enki bordáját6


Ádám és Éva büntetése, vagyis a halhatatlanság elvesztése Adapa mezopotámiai történetéből lett ellopva (a zsidó Jahve a sumér Enkit helyettesíti)7

A zsidó Káin, Ábel és Séth Ozírisz, Széth és Hórusz megfelelői8

Káin és Ábel viszályát Széth és Ozírisz viszályából lopták, de a történet későbbi részeiben a sumér Dumuzi és Enkimdu történetén alapul9

A zsidó Sámsont Héraklészból lopták


Megvakítása Oidipuszon alapszik

Az oszlopok ledöntését az egyiptomi Ré-Hérakhté történetéből lopták10


A "kereszténység" tehát egy hamis vallás. Nem különb ettől az "iszlám" sem, azt pedig jórészt az eleve hamis "kereszténységből" lopták. Gondolj Gábriel Arkangyal történetére Mohameddel, stb. Még arra sem vették a fáradtságot, hogy a neveket kicseréljék benne.

2011. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
14%
Előző, nálad van a pont.
2011. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
75%

ma 14:53


Nagyon érdekes! Megengeded, hogy mi magunk is utánna nézhessünk az állításaidnak? Belinkelnél ilyan címeket, melyben láthatjuk a régészeti bizonyítékokat? Nem tanulmányokra lennék kíváncsi, a google-ba én is be tudom ütni a kulcsszavakat, de ott dr. professzor vagy snassz név nélküli bizonyítékok nélküli disszertációit olvashatom, hírhajhász figyelemfelkeltő honlapokat, csak azt nem tudom, hogy honnan az ismeretük.


Szívesen látnék bizonyítékokat, leleteket erre a szép kerek történetre. Lássunk szépen világosan, ne csak mendemondákra alapozzunk...


Köszi :)))


Üdv: L

2011. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!