Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyhzat miért nem...

A katolikus egyhzat miért nem büntethetik meg diszkrimináció miatt, ha nem teszik lehetővé nőknek hogy papok legyenek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
0%

ma 17:16

Nézz utána magad, ha annyira érdekel. Nem értem, hogy miért nekem kellene vennem a fáradtságot? Ha vennéd a fáradtságot és ezen a vonalon utána olvasnál, mondjuk csak az általam felsorolt párhuzamoknak, magad is rájönnél, hogy az egész nem több, mint egy ügyes fikció. Lehet, hogy te is csak egy olyan figura vagy, akinek anyagi érdeke ezt a hazugsággyárat tovább működtetni vagy simán csak egy bigott katolikus. Egyébként is higgy amiben akarsz.

2011. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
78%

"Lehet, hogy te is csak egy olyan figura vagy, akinek anyagi érdeke ezt a hazugsággyárat tovább működtetni vagy simán csak egy bigott katolikus"


Valószínű, te már semmi nem lepődsz meg, de nem talált. Olyannyira nem, hogy elhatárolódok minden földi bejegyzett egyháztól.


"Nézz utána magad, ha annyira érdekel." Hiába érdekel, ha egyszer nincs lelet, mely az állításodat alátámasztaná. Egészen addig a te állításaid az üres fikció. :)


"Nem értem, hogy miért nekem kellene vennem a fáradtságot?" Én úgy gondoltam hogy ilyen súlyú állítások leírása előtt megfelelő körűltekintéssel mélyedtél bele a témába, ezért gondoltam "csípőből" vágtad volna az állításaidnak a bizonyítékait. Elnézést, ha tévedtem volna. Természetesen nem szeretném, ha fáradságod lenne miattam.


"Ha vennéd a fáradtságot és ezen a vonalon utána olvasnál, mondjuk csak az általam felsorolt párhuzamoknak, magad is rájönnél, hogy az egész nem több, mint egy ügyes fikció." Próbáltam, de ahogy írod, utánnaolvasni lehet olyan emberektől, kik szintén semmi bizonyítékot nem tudnak felmutatni az állításaiknak.


"Egyébként is higgy amiben akarsz." Ha neked ennyire tök mindegy, hogy miben hisznek az emberek, akkor nem értem, hogy miért osztasz meg velünk ilyen bensőséges információt, de azért köszönjük "Emese". Mindenesetre mégegyszer mondom, próbáltam utánnanézni, de csak propaganda írásokat találtam, leletet, írást, bármilyen bizonyítékot, amire ezt a "szép" történetet felállították, semmit.


Üdv: L


u.i. Ne válaszolj, nehogy elfáradj, hiszen ha egy honlap linket beírni fárasztó, akkor válaszolni nekem gondolom egyenlő lehet a teljes végkimerűltséggel. :-D


Szia! További szép napot!

2011. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
0%

Kedves L!

Bárcsak mindent feltehetnék ide amit a judeo-keresztény bibliáról tudok, de ez rengeteg oldalnyi információ, és jelenleg időpocsékolás lenne. Egyébként is tudom, hogy a nagy többség amúgy is zsigerből próbálná megcáfolni. Azért röviden kifejtem az álláspontom, legyen ez a harácsonyi ajándékod!


Az egész judeo-keresztény biblia az elejétől a végéig – a teremtés könyvétől a jelenések könyvéig – EGY ALLEGÓRIA. Ezt az allegóriát LOPOTT és elferdített karakterekből és legendákból építették fel, amiket a kereszténységet és judaizmust megelőző Pogány panteonokból vettek át.


A "Tudás Fája" is egy allegória, ami azt a mindentudást jelöli, ami akkor következik be, mikor valaki "eszik a gyümölcsből", vagyis eléri az isteni létet. Ha megnézzük az ősi asszír, babiloni és sumér vallásokat, láthatjuk hogy mindegyikben voltak fák, amik a lélek térképét képviselték. A bibliában az almával az ősi vallások elferdítése valósult meg, mert a tudás almáját, (valójában az emberi lét felemelkedését) mint egy pusztító és gyilkos tényezőt állítják be. Ebből mire lehet tehát következtetni?

Maradj tudatlan!


Te magad mondtad, hogy a különböző belinkelt írások nem kielégítőek számodra.


"dr. professzor vagy snassz név nélküli bizonyítékok nélküli disszertációit olvashatom, hírhajhász figyelemfelkeltő honlapokat, csak azt nem tudom, hogy honnan az ismeretük."


Pontosan milyen leleteket szeretnél? Nem elég leletnek az egész ókori egyiptomi civilizáció? Ugyanis ott próbálták először bevezetni az egyistenhitet az Aton-kultusszal, korábban mindenhol politeizmus volt. [link]


Ókori tekercsek, esetleg Védák könyve? Mivel ezek sajnálatos módon nem a mi nyelvünkön íródtak, nem tudom, hogyan tudnám kielégíteni a tudásszomjadat. Mindketten tudjuk, hogy az egyiptomitól kezdve a babiloni is már vallásaikkal együtt, többnyire felszámolt civilizációk, így csak néhány lefordított változathoz lehet hozzáférni, azokhoz is korlátozottan. Mivel a római egyház korábban már tűzzel-vassal gondoskodott róla, hogy ezek az írások és vallások többnyire örökre eltűnjenek. Ugyanakkor ők érdekes módon mégis nagy becsben őrzik ezeknek a pogány civilizációknak a maradványait: [link]

Abban is biztos vagyok, hogy az igazi ősi okkult tudás forrásai, mint az egyiptomi és babiloni főpapok könyvei, stb, mind megtalálhatóak náluk elzárva. Az igazi okkult tudás és jelképek napjainkban is meghatározzák életünket. Gondolj az amerikai 1 dolláros hátulján lévő piramisra, tetején a mindent látó szemmel. Hórusz szemét jelképezi, amit ugyancsak az egyiptomi civilizációból vettek át. Amerikában érdemes megnézni az építészeti elrendezéseket és más szimbólumokat is. Akik alapították az Egyesült Államokat, a valódi spirituális tudás birtokában voltak, ez a jelképeiken is látszik. Más kérdés, hogy a tudatlan tömegek minek tulajdonítják ezeket a szimbólumokat. Vitázni is csak olyanokkal érdemes, akiknek van minimális fogalmuk az okkultizmusról és a VALÓDI spiritualitásról. Inkább menj, nehogy lekéss még az esti miséről vagy inkább meséről!

2011. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
71%

13-as!


Azért örülök, hogy a legfőbb tanuságod a wikipedia.


De ha már ezt hoztad fel, nézd meg jobban azt az egyetlen képet, melyet lehetne "bizonyítékként" tálalni, melyen ez a felirat van aláírva: "Ehnaton és családja Atonnak áldoz"

Te mit látsz a képen?


Minden vallás egészen addig pusztán tézis, míg nem ellenőrizhető és ezáltal nem bizonyítja önmagát.

Attól, hogy egyiptomban volt egyistenhit és többistenhit is, attól még sem az egyistenhitet sem a többistenhitet nem dönti dugába.


Az összeesküvéselméleted leírhatnád egy könyvben, szerintem sok pénz be is folyna belőle, de a szóban benne van: elmélet. Ha a Vatikánnak bármi eldugott irata lenne, Napóleon serege mikor 1789-ben elhurcolta a pápát, és évekig tűnt úgy, hogy a katolicizmusnak örökre vége, szerinted mi történt a Vatikán könyveivel, irataival, ereklyéivel? És nem, nem derűlt ki semmi...Pedig mekkora adu ász lett volna az akkori felvilágosult francia emberek kezében, csak merő szeretetből nem éltek volna vele?


A Biblia Istene a legkézenfekvőbb ellenőrzést tette lehetővé. Aki ismeri az ő igéit, kutatja és kéri tőle a megértését, bámulatos módon minden korban élő embereknek a próféciák megértését és beteljesülésének megélését adta kézbe tálcán. Ahogy Krisztus is mondta egyik próféciájának magyarázataként, hogy azért mondta, hogy amikor meglesz, higyjetek.


Ehhez viszont "sajnos" nem az okkultizmusba, hanem egyszerűen egy könyvbe kell menekülni, ami nem egy könyv, hanem felépített 66 könyv gyűjteménye. Ezt kell megismerni, az összefüggéseket látni és csodálkozni, hogy Isten ha bárminek az értelmezésében elakdnál, hogyan képes szinte azonnal a legkülönféle módon a segítségedre sietni, ha értelmet kérsz Tőle. Nekem sanda gyanúm, hogy te ezt soha át nem fogod élni. Sajnálom.


"Inkább menj, nehogy lekéss még az esti miséről vagy inkább meséről!"

Már múltkor mondtam, ne prófétálj, mert nem megy neked.


Üdv: L

2011. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
Ez mind jő , de: miért nem vágják meg a katolikusokat diszkrimináció miatt?
2011. dec. 23. 20:19
 16/63 anonim ***** válasza:
19%

L-es!

Megmondtam, hogy bármit linkelnék, neked nem lenne megfelelő. Linkelhetek máshonnan is az egyiptomi civilizációról, nehogy zavarjon a Wikipédia, ami még egy elég megbízható forrásnak tekinthető (vannak lábjegyzetek és hivatkozások) és mivel állandóan szerkesztik, kijavítják az esetleges hibákat. Messzemenőleg hitelesebb, mint amiket ide felvázoltál.

Nektek vallási fanatikusoknak lételemetek a kötözködés. Talán kevesebb Vidám Vasárnapot kellene nézni az ATV-n, mert még megárt a túl sok agymosás!


Amúgy szerintem csak nem ismered eléggé a Bibliát. Mint ahogy a sok hívő sem, aki a papok prédikációját hallgatja, a könyvet meg sosem olvasta. Apostolok cselekedetei, 5. rész, első 10 sorból kiderül: Ha nem adod oda mindenedet az egyháznak, akkor a Sátán elviszi a lelkedet, az Isten meg megöl, a családoddal együtt.

[link]


Nem fogom Jehova vérben tocsogó rémtörténeteire pazarolni az időmet, aminek a fele sem igaz. Mint ahogy a korhadt Krisztuséra sem, akinek egy qurva és egy megszálló római katona voltak a szülei. (Azért tudott beetetni sokakat, hogy ő isten fia, mert se az anyjára, se az apjára nem hasonlított és a hülyék bevették.) Ezt a zsidóknak is így tanítják. A sok csodájukat pedig mint írtam, ősi történetekből lopkodták össze, amikhez megadtam a szükséges támpontokat. Te sem tudnád a sok csodájukat bárhogyan is bizonyítani, azt leszámítva, hogy összeírtak mindenfélét. A katolikusokkal az a probléma, hogy várják a csodákat, hogy mindig segítsen valaki. Ami persze soha nem történik meg. Nem hisznek az igazi spiritualitásban és a spirituális önfejlesztésben. De hisznek azokban a jóslatokban, amik rájuk nézve önbeteljesítően hatnak.


Az összeesküvéselméleted leírhatnád egy könyvben, szerintem sok pénz be is folyna belőle, de a szóban benne van: elmélet. Ha a Vatikánnak bármi eldugott irata lenne, "Napóleon serege mikor 1789-ben elhurcolta a pápát, és évekig tűnt úgy, hogy a katolicizmusnak örökre vége, szerinted mi történt a Vatikán könyveivel, irataival, ereklyéivel? És nem, nem derűlt ki semmi...Pedig mekkora adu ász lett volna az akkori felvilágosult francia emberek kezében, csak merő szeretetből nem éltek volna vele?"

A civilizációk elleni összeesküvés pedig nem csak elméletben létezik, hanem gyakorlatban is. Erre pedig a legjobb bizonyíték a biblia a rengeteg ferdítésével és ellentmondásaival együtt.

Az egyháznak mindig megvoltak a szükséges titkos rejtekhelyei (katakombák, rejtett könyvtárak), az "ördögűzéseket" sem a nyilvános helyeken végezték. Nyilván ezeket a tárgyakat sem a nyilvános könyvtárakban tárolták, akárki pedig nem férhetett hozzá.


Bármennyire is szeretnétek, nem leszek "istenfélő" sem, mert olyan istenben nem fogok hinni, amelyiktől a hívőknek félni kellene! Részemről ennyi.

2011. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
Nem olyan kicsi az Isten aki az egész világegyetemet, benne a földet teremtette, hogy ne gondoskodott volna az ő teremtményeiről. Mert ha csak magáról lenne gondja, már rég visszavehette volna az élet leheletét. De Ő nem gyönyörködik a hitetlen halálában,hanem, térjen meg az ő hitetlenségéből és éljen. Mert úgy szerette Isten a világot ,hogy az egyszülött fiát adta. Hogy aki hisz ő benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
2011. dec. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
14%
Egyetlen istennek sem született gyereke, ha így lett volna, nem halt volna meg egy közönséges fakeresztre kifeszítve. Ha isten lett volna, még ma is itt élne közöttünk. Egyáltalán miféle isten hagyná, hogy a gyerekét mihaszna halandók leköpdössék, megalázzák és megkínozzák? Ha ez az isten így gondoskodik az egyetlen fiáról, mennyire gondoskodhat a híveiről (akikhez semmi köze)? Semmiképp nem tartoznék közéjük...
2011. dec. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
Az Isten nem ember, neki minden lehetséges. Amennyivel magasabban van, annyival magasabbak a gondolatai is. Isten azért küldte a fiát(maga vállalta el) hogy elvegye a bűnt a földről.Hogy megmutassa milyen tervei vannak az emberekkel, hogyha megtérnek hozzá.Két fő törvényt adott: Szeresd a te Istenedet teljes szívedből teljes lelkedből, és felebarátod mint te magad. Mivel az Isten szeretet ,bűnös ember nem örökölheti Isten országát.Tehát ezért nézte végig a fia halálát, hogy mi éljünk.Természetesen földi halála után feltámadt. Természetesen ezeket ne mesének fogd fel. Gondolkodj el a világegyetemen, természettudományokon,dimenziókon stb. És felfogod hogy mi emberek milyen kicsik vagyunk ahhoz hogy ítélkezzünk. Egyébként van erre is egy versike: A bölcsesség kezdete, ISTEN FÉLELME.
2011. dec. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

"Az egyháznak mindig megvoltak a szükséges titkos rejtekhelyei (katakombák, rejtett könyvtárak), az "ördögűzéseket" sem a nyilvános helyeken végezték. Nyilván ezeket a tárgyakat sem a nyilvános könyvtárakban tárolták, akárki pedig nem férhetett hozzá."


Képzeld el, hogy van egy, rád nézve teljesen kompromittáló dokumentum, amelynek nyilvánosságra kerülése nagy valószínűséggel véget vet földi pályafutásodnak, és mindamellett az egész világ előtt szégyenbe kerülsz. Mit teszel? Fogsz egy öngyújtót, és végignézed, ahogy teljesen hamuvá ég, vagy elrejted valahol a lakásodban, hátha egyszer megtalálja valaki?


Neked kéne kevesebb hollywoodi filmet nézni. Nincsenek világméretű összeesküvések. Sőt, mondok neked valami kiábrándítót: az, hogy nekünk rossz, azt szinte teljes egészében magunknak köszönhetjük. Nem a nemlétező globális konspirációk a bajok okozói.


Még mindig nem látom, továbbra sem idéztél semmi ellenőrizhetőt. Valami referált cikket, vagy referált cikkre hivatkozó cikket mutass a témában. Mert anélkül kissé nehezen hihető, hogy az évszázadok során a nem hívő (!) emberek, akik arra tették fel az életüket, hogy az ókori leleteket és írásokat tanulmányozzák, még ők sem lelték meg azt a rejtett összefüggést, amit az imént pár mondatban felvázoltál nekünk, laikusként. Szóval nem, amíg nem linkelsz vagy hivatkozol olyan cikkre, ami tudományos folyóiratban megfelelt, addig számunkra nem vagy több, mint hozzánemértő, aki unalmában spekulál.

2011. dec. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!