Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyhzat miért nem...

A katolikus egyhzat miért nem büntethetik meg diszkrimináció miatt, ha nem teszik lehetővé nőknek hogy papok legyenek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
56%
A hitben csak az a baj, hogy CSAK hinni kell, nem bizonyítható, ezek után értelmetlen az egész! Mindenki abban hisz amiben akar, de ne próbálja másokat elítélni, mert - VAKON - nem követi a "tanításokat!" A vallás csak arra jó, hogy az embereket megfelelően tudja manipulálni. Gondolkodni nem is kell, hiszen az "isten" majd gondolkodik helyettünk!
2011. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
16%

L-betűs!

Szerintem meg te vagy jópofa, hogy miután leírsz valamit, aláírásként csak egy betűt hagysz magad után. Véletlenül sem írnád ki, hogy Laci, Linda vagy bármi; ne adj isten még ez alapján beazonosítsanak. Most vagy írd ki a neved, vagy ne is írd alá sehogy. Ez így elég furcsa.


A további deviáns erőlködéseidre pedig már nem is reagálnék. Most vagy tudsz olyat írni, amivel konkrétan meg tudod cáfolni a korábbi állításaimat vagy inkább ne is fűzz hozzá semmit, mert csak az időnket vesztegeted vele.


Üdv: R (Róbert)

2011. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

Te vagy a vitázó végig ,ráadásul olyan eszméket akarsz ránk erőltetni amiről még Te sem tudsz. Gyümölcseiről ismertetik meg a fa.A jó fa, jó gyümölcsöt, a rossz fa, rossz gyümölcsöt terem .A világi vallások kreálmányait akarod ráfogni az igaz hitű emberekre.Rossz helyen kapisgálsz! Egyfolytában szídod a veled egyet nem értő hívőket. Hidd el nekik semmi közösségük a te általad említett vallásokhoz.


Üdv.: M.

2011. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

:D R, mint Róbert!


Eddig nem is értem, hogy miért csak a sorszám alapján hivatkoztam rád. Jó, hogy megmondod a keresztneved, így már nagyjából be tudlak azonosítani. Leszűkült a kör néhány ezer emberre. Nem is az lényeg, hogy édesanyánk milyen keresztnévvel ílletett minket, hanem hogy mit mondasz. "Mert a szívnek teljességéből szól a száj."


Mégegyszer mondom, aki az úgynevezett hét főbűnt, mint katolikus tanítást teszi Krisztus elé, az nem ért semmit. Nem beszélve arról, hogy bárki, aki legalább egyetlen évet is foglalkozott az evangéliumokkal, bemásolásod alapján három reakció közűl az egyiket kiváltja belőle: vagy mosolyog, vagy röhög, vagy szörnyűlködik ezen a nagyon kevés tudást kivillantó kreálmányon. De te konkrétumot vársz tőlem, nézzünk találomra egyet:


"A názáreti más emberi lényeket "kutyáknak" és "disznóknak" nevez, jelezve, hogy ők nála alacsonyabbrendűek:


Máté 7:6 Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."


Aki ilyen váddal illeti Krisztust, nem nagyon ért semmilyen példázatot sem. Sajnos neki nincs füle a hallásra. Azt meg tudnád magyarázni, hogy miről beszél itt Krisztus? Térj meg és egy hónapon belűl megtudod.:) Nem emberek lehurrogásának vagyunk itt fültanúi. Csak egy fordított, de tudom, hogy rossz példa. Mondj nekem bizonyítékot az evolúcióra. Úgy söpröm a semmibe, nem a tudásom alapján, hanem a hitem szerint. Nincs semmi, de semmi, mit mondani tudsz nekem erről a témáról, és én hinnék benne.


Nézzünk egy másik igehelyet, ahol kutyának nevez Krisztus egy asszonyt.

"Jézus pedig monda néki: Engedd, hogy először a fiak elégíttessenek meg. Mert nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.

Az pedig felele és monda néki: Úgy van Uram; de hiszen az ebek is esznek az asztal alatt a gyermekek morzsalékaiból.

Erre monda néki: E beszédért, eredj el; az ördög kiment a te leányodból."Mk7,27-29


"...mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik."


És ezt mind büszkeség címmel másolod be...


Bizony, akinek füle van a hallásra, hallja. :)


Büszkeség meghatározása:


"büszkeség (főnév)


1. Megelégedettség vagy öröm érzése amiatt, amit tettünk, vagy amit egy másik személy tett (aki szoros kapcsolatban áll velünk).


Az apa büszkeséget érzett a lánya teljesítménye miatt. A jól végzett munka büszkeséggel töltötte el a munkást.



2. Önmagunk értékének tudása. Bizonyosság abban, hogy magunk vagy társainkkal képesek vagyunk jó hatásokat okozni, célokat elérni. Diadalmas érzés, amit az ember önmagába vetett hite, bizonyossága és a saját, magas szintű jóra törekvésének ideáljaihoz való igazodása tart fenn. Ez olyan önbecsülés, amit a csoportban betöltött szerep, vagy az elért eredmény igazol vissza."



xxxxxxxxxxxxxxxxxxx


"Azt állította, "nagyobb" Jónásnál és Salamonnál:"


Miért, szerinted Isten teremtésének kezdete, ki álltal teremtetett az egész világ, ki megváltója a világnak, ki a világ királya, királyok királya, kinek adatott minden hatalom mennyen és földön, nem nagyobb egy királynál, vagy egy prófétánál? Érdekes problémáid vannak Krisztusról!


xxxxxxxxxxxxxxxxxxx


"Türelmetlen és ideges volt egy apa jelenlétében, aki segítségért esedezett, mert a gyermeke nem tudott beszélni. Személyes ideje és energiája fontosabb volt, minthogy néhány másodpercet a nyomorult gyerekkel töltsön. Továbbá sértegette a tanítványait, és a körülötte lévő embereket, akiknek a segítségkérésére válaszolt.


Márk 9:19 Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám."


Nézzük ne csak egy sor megjelölésével a történetet:

"16. Ő pedig megkérdezé az írástudókat: Mit versengetek ezekkel?

17. És felelvén egy a sokaságból, monda: Mester, ide hoztam hozzád az én fiamat, a kiben néma lélek van.

18. És a hol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.

19. Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.

20. És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.

21. És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.

22. És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk.

23. Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.

24. A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.

25. Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván néki: Te néma és siket lélek, én parancsolom néked, menj ki belőle, és többé belé ne menj!

26. És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt.

27. Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele.

28. Mikor pedig bement vala a házba, tanítványai megkérdezék őt külön: Mi miért nem űzhettük ki azt?

29. Ő pedig monda nékik: Ez a faj semmivel sem űzhető ki, csupán könyörgéssel és bőjtöléssel."


Miért is volt feddő, de a tanítványok felé?

Nézd meg a Máté evangéliumában ugyan ezt a történetet a 17. részben:

"19. Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?

20. Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

21. Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által."


Össze kellene vetned ezeket a vádakat az egész evangéliumokkal, nem fejbókolni marhaságokra.


hitetlen nemzetség.....:)


R, mint Róbert, hagyjuk ezt a satnya vádaskodást. Olvasd el legalább az evangéliumokat ötször, tízszer, Pál leveleit legalább háromszor, Mózes I és II könyvét, Jób könyvét, Példabeszédek könyvét, Prédikátorok könyvét, Ézsaiás könyvét, Dániel könyvét, Malakiás, Habakuk könyvét

nagyon odafigyelve legalább egyszer. És akkor a Biblia töredékét sem "tetted magadévá", de legalább némi alapod lehet az ilyen vádakhoz, és utánna olvasd el a bemásolásodat, és hidd el szerzel magadnak egy jó napot...

Ez olyan marhaság amit ide bemásoltál, mintha egy felnőttnek akarná bebizonyítani egy gyermek, hogy látta a mikulást a rénszarvasokkal az égben húzni a szánkóját. Nincs értelme. És akkor majd a gyermek felnő, és mosolyog akkori erőfeszítésén, toporzékolásán, hogy vitatkozott a felnőttel, milyen erőszakosan szerette volna elfogadtatni az ő igazát, mely csak humbuk. Róbert ne azzal törődj, hogy hogyan szignózom az írásaimat. Ézsaiás sem azzal foglalkozott, hogy a szeráfok eltakarták a testüket és az arcukat a szárnyaikkal, hanem amit mondtak: "Szent, szent, szent a seregeknek Ura, teljes mind a széles föld az ő dicsőségével!"


Üdv: L

2011. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim válasza:
25%
Látjátok? Ez a legnagyobb baj a vallásban, hogy nem tapasztalni, hanem HINNI kell! És itt minden megdőlne. Ebben kételkedni nem lehet, mert jön az inkvizíció! Vakon,- mint a bánya ló,- csak el kell hinni mindent! Még sok esetben az sem igaz, ami 20-30 éve történt, de több ezer éves meséket kell hinni maradéktalanul. Ja, hogy le van írva? Akkor már az biztos igaz? Mindenkinek magánügye a vallás, nem a nyilvánosságra tartozik! A vallásnak a templom falai között kellene maradni, különben már POLITIKA! -és ahány nép, annyi féle képpen jöttünk létre? Sajnos, minden vallás, csak a magyarázhatatlant magyarázza, a maga módján, de tudományosan meg sem próbálja, mert ma még nem lehet! PL.- a föld sík volta! A kereszténység ölt ezért, - és lám,- és hirdeti a szeretetet, a megbocsátást! A bor, és a víz esete, na meg a pedofil papok, vagy ne menjünk messzire, csak a mai, magyar politika. A KDNP, és a valóság esete! Ezek után még aki a vallásról beszél, az képmutató, talán eltévedt az erdőben! De ez saját döntés, és az is, ha valaki nem akar utána menni, ne kényszerítse senki!
2011. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
21%

L, mint L!


"Nem is az lényeg, hogy édesanyánk milyen keresztnévvel ílletett minket, hanem hogy mit mondasz. "Mert a szívnek teljességéből szól a száj."

"Róbert ne azzal törődj, hogy hogyan szignózom az írásaimat. Ézsaiás sem azzal foglalkozott, hogy a szeráfok eltakarták a testüket és az arcukat a szárnyaikkal, hanem amit mondtak: "Szent, szent, szent a seregeknek Ura, teljes mind a széles föld az ő dicsőségével!"


Látom az ékesszólás most sem maradt el, ám gondolj bele, hogy milyen érdekes lenne, ha mondjuk a munkahelyünkön vagy az iskolában is így szólítottak volna, hogy: L, Z, T, D, nem pedig a keresztnevünkön. Engem hidegen hagy, hogy Ézsaiás mivel foglalkozott. Persze kimagyarázni, ki lehet mindent ilyen bibliai halandzsákkal.


"Mondj nekem bizonyítékot az evolúcióra. Úgy söpröm a semmibe, nem a tudásom alapján, hanem a hitem szerint."


Tetszik, hogy ilyen magabiztos vagy. Köszi, hogy így leírtad. Olyan alapvető tudományos tények, mint az evolúció, már nem hit kérdése amúgy sem. Legalább innentől már kijelenthetem, hogy nem vagy méltó vitapartnernek.


"Olvasd el legalább az evangéliumokat ötször, tízszer, Pál leveleit legalább háromszor, Mózes I és II könyvét, Jób könyvét, Példabeszédek könyvét, Prédikátorok könyvét, Ézsaiás könyvét, Dániel könyvét, Malakiás, Habakuk könyvét"


Nem arra voltam kíváncsi, hogy megmondd, hogy mit hányszor kellene elolvasnom, hanem, hogy az egyértelmű és félreérthetetlen idézeteimet megcáfold. Mivel arra nem voltál érdemben képes, így lezártnak tekintem a vitának ezt a részét.


"Ez olyan marhaság amit ide bemásoltál, mintha egy felnőttnek akarná bebizonyítani egy gyermek, hogy látta a mikulást a rénszarvasokkal az égben húzni a szánkóját. Nincs értelme. És akkor majd a gyermek felnő, és mosolyog akkori erőfeszítésén, toporzékolásán, hogy vitatkozott a felnőttel, milyen erőszakosan szerette volna elfogadtatni az ő igazát, mely csak humbuk."


Vicces, hogy pont te hasonlítasz engem gyerekhez, aki még az evolúciót is tagadod. Gyalázat, mert ez általános iskolai tananyag egyben. Azt hiszem, hogy majd ha elmerülsz egy kicsit az alapvető tudományokban és foglalkozol a természet alapvető törvényeivel is, majd te fogsz jót nevetni (immár felnőtt fejjel) a biblián és a vélt "nagy igazságain."


Azt hiszem erre a legjobb példa, a következő hozzászólás tartalma: "Sajnos, minden vallás, csak a magyarázhatatlant magyarázza, a maga módján, de tudományosan meg sem próbálja, mert ma még nem lehet! PL.- a föld sík volta! A kereszténység ölt ezért, - és lám,- és hirdeti a szeretetet, a megbocsátást!"


Szerintem ezzel el is mondta a lényeget.

A biblia pedig nem más, mint lázadás az élet és a természet törvényei ellen. Erre az a válaszom, amit korábban is írtam:


A názáreti nyíltan támogatta és pártolta a káoszt és a törvénytelenséget. Ezek az etikátlan, öngyilkos, életellenes tanítások aláaknázták és elpusztították a jogi rendszereket, s ennek eredményeként az áldozatot büntetik, míg a bűnözőket megjutalmazzák, és bátorítják ezt a viselkedést. A végén össze fog omlani a civilizáció. Minden faj, ami nem képe magát megvédeni végül kipusztul. Ha az emberi test nem foglalkozna az őt megtámadó baktériumokkal és vírusokkal, közel minden ember halott lenne egy napon belül. Ezek a tanítások életellenesek, és az emberek életének elpusztítására hozták létre őket.


Máté 5:38-44

38 Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.

39 Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.

40 És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

41 És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

42 A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.


Minden józanul gondolkodó ember számára világos, hogy ezek a tanítások nyilvánvalóan életellenesek.

2011. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

"Látom az ékesszólás most sem maradt el, ám gondolj bele, hogy milyen érdekes lenne, ha mondjuk a munkahelyünkön vagy az iskolában is így szólítottak volna, hogy: L, Z, T, D, nem pedig a keresztnevünkön."


Szerinted ez itt egy munkahely, vagy iskola? Ez egy chat oldal, itt úgy nevezteted magadat, ahogy akarod, lám te sehogy. Erre neked is megvan a jogod. Téged hányszor szóltalak le, mert nem írod alá sehogy? Te nem szoktál ilyen oldalakon fent lenni? Nézd csak meg, hogy hogyan válaszolnak emberek, milyen aláírással? Minden féle kamu névvel, szignóval, keresztnévvel és van aki sehogy, úgy, ahogy te magad is. Ez ilyen műfaj, szerintem szokj hozzá.


"Engem hidegen hagy, hogy Ézsaiás mivel foglalkozott. Persze kimagyarázni, ki lehet mindent ilyen bibliai halandzsákkal."


Te Bibliai vádakkal illetted Krisztust, de ha én Bibliából szeretném az általad felhozott idézeteket megcáfolni, akkor nem érdekel? Megpróbálhatom Dr Czeizel Endre: A magyarság genetikája című könyvéből is, de elég lehetetlen dolgot kérsz tőlem.


"Nem arra voltam kíváncsi, hogy megmondd, hogy mit hányszor kellene elolvasnom, hanem, hogy az egyértelmű és félreérthetetlen idézeteimet megcáfold. Mivel arra nem voltál érdemben képes, így lezártnak tekintem a vitának ezt a részét."

Bocsáss meg, de ha megfigyelted volna az előző válaszomat, éppen három ilyet tettem. Próbáld meg az összevissza kelekótya írásomból kihámozni. De vázlatszerűen bemásolom ide is az egyiket, talán így könnyebb lesz:


"...Továbbá sértegette a tanítványait, és a körülötte lévő embereket, akiknek a segítségkérésére válaszolt..."


"Márk 9:19 Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám."


Szűken a válaszom:

"Nézd meg a Máté evangéliumában ugyan ezt a történetet a 17. részben:

"19. Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?

20. Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

21. Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által.""


Nem sértegetett senkit, segített. Elmondani az igazságot, segítség és szeretet, hazugul kedvesnek lenni nem segítség és nem szeretet.


.

.

.

"Vicces, hogy pont te hasonlítasz engem gyerekhez, aki még az evolúciót is tagadod. Gyalázat, mert ez általános iskolai tananyag egyben. Azt hiszem, hogy majd ha elmerülsz egy kicsit az alapvető tudományokban és foglalkozol a természet alapvető törvényeivel is, majd te fogsz jót nevetni (immár felnőtt fejjel) a biblián és a vélt "nagy igazságain.""


Sajnos tévedsz, nem általános iskolai anyag, hanem óvodai anyag már. A felnőttségemet illetően gyermekként nem tudnék három gyermeket nevelni, így legfeljebb öregebb lehetek, felnőttebb nem.


.

.

.

"Azt hiszem erre a legjobb példa, a következő hozzászólás tartalma: "Sajnos, minden vallás, csak a magyarázhatatlant magyarázza, a maga módján, de tudományosan meg sem próbálja, mert ma még nem lehet! PL.- a föld sík volta! A kereszténység ölt ezért, - és lám,- és hirdeti a szeretetet, a megbocsátást!""


Nem a kereszténység ölt, hanem a középkori katolikus egyház. A kereszténység jelentése Krisztust követő. Krisztus azt mondta nem ölj és ne haragudj senkire sem.


A műholdak fellövése előtt pár évezreddel előtte Jób könyvében ezt olvashattuk:

Jób 26,7 "Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé."


A Föld síksága nem szerepel a Bibliában, sőt a föld gömbölyűsége sem, úgyhogy ilyen irányú inkvizíciót Biblia alapján indítani nem lehet. Bár szerepel a föld kerekségéről írás, például:"Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, a mik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek." Lk21,26

De ilyen esetekben a Biblia mint föld teljességéről beszél. A lényeg, hogy Isten igéje a föld alakját nem határozta meg, annál inkább a Földet, mint a semmiben lebegő testet írta le.


Üdv: L

2011. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ha valaki kötekedni akar, az kötekszik. Ha fogást vél lelni, azt megfogja. Azt vetni a hívők szemére, hogy csak hisznek és nem tudnak, az bizony a kritizáló tudatlanságára val. Igen a vallás lényege a hit, azon alapszik. Akinek ez nem passzol, az a "tudományos ateista". Saját elhatározásából. Azután a hív♪k szemére veti, hogy térítenek. És nem veszi észre, hogy ő is térít. A saját "vallására". Mert aki istentelenséget "vall" annak az a "vallása".

Csak az a bibi, hogy van tudás a bizonyított, megtapasztalt dolgok alapján és van hit a kinyilatkoztatot, feltételezet de nem tapasztalt tételek alapján. És bizony sok nem bizonyított, titokzatos dolog van, amiben vagy hisznek vagy nem, vagy vacilálnak. Ez utóbiak a langyosak, akikről a biblia is megvetően szól.

2011. dec. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 mustafa33 ***** válasza:

Valaki azt kérdezte, hogy ha az egyház szerint a papok csak férfiak, akkor az apácák miért nem férfiak? Tudom a kérdezőket tisztelni kell, mert ha valamit nem tudunk, merjünk kérdezni.

Ekkora tudatlanságot azért mégiscsak szégyelni kellene. Az apácák ugyanis nem papnők. Az apácák a női szerszetesrendek tagjai. Nők akik saját elhivatotságukból válalják a világi életről való lemondást és kolostori közösségbe vonulnak ahol szigorú regula szerinti életmódot válalank. Erre fogadalmakat tesznek, ami egész életre szól. Ennek megfelelője a férfiak számára a férfi szerzetes rendek. A férfi szerzetesek sem mind papok! Vannak kanonok rendek, amik tulajdonképen nagyon leegyszerűsítve mondva papi szerzetesrendek mint a premontrei rend de ugyanott van női kanonok rend is amiben az apácák nem papok. A kanonok rendi papok egyben szerzetesek is tehát nem világi papok, viszont a világi papok nem tagjai szerzetesrendnek, de bizonyos fogadalmakat nekik is le kel tenni. A szerzetesek és apácák bizonyos meghatározott novíciusi idő letelte után fogadalmakat tesznek és "beöltöznek". A papok teológiai tanulmányaik (egyetemi, főiskolai) után szintén tesznek fogadalmat és felszentelik őket. A pappá szentelés szentség (sákramentom). A szerzeteseket nem szentelik papi rendbe. Az apácáknál is a lelkészi teendőket csak felszentelt papok végezhetik.

2011. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaki kötekedni akar, az kötekszik. Ha fogást vél lelni, azt megfogja."


Amit feldobunk, az le is esik. Ugye?


"Azt vetni a hívők szemére, hogy csak hisznek és nem tudnak, az bizony a kritizáló tudatlanságára val."


Ha lenne fogalmuk arról, amiben "hisznek", nem járnának állandóan templomba, hallgatni a papok betanult szövegeit és a Vidám Vasárnap című műsorba sem, a sok idézetet és prédikációt. (Bár azért pénzt kapnak.) Az átlag emberek, akik normális esetben értelmes dolgokat is tanulnak vagy dolgoznak, szerinted mennyi idejük marad vallással is foglalkozni? Ne magadból indulj ki. (A vall pedig 2 db l-betűvel írandó!)


"Igen a vallás lényege a hit, azon alapszik. Akinek ez nem passzol, az a "tudományos ateista". Saját elhatározásából.


A vallás alapja általában egy történet, egy eredetmítosz. Amiben vagy hisznek, vagy nem. A kommunisták mind ateisták voltak és általában a mai tudósok is azok. De milyen, aki "tudományos ateista"? Nem mintha nem járna kéz a kézben a kettő, de szerinted aki "tudományos ateista", az kizárólag a materializmust és a favorizált vallásokat próbálja szembeállítani egymással?


"Azután a hív♪k szemére veti, hogy térítenek. És nem veszi észre, hogy ő is térít."


Jehova tanúival az a tapasztalatom, hogy egytől egyig téríteni próbálnak. Másold már be, hogy az öt oldal alatt, ki az aki téríteni próbált? Vagy a vallási demagógia megcáfolása is térítésnek minősül? Na és az önálló döntésre még képtelen gyerekeket, akiket vallási iskolákba iratnak, őket nem térítik talán? A Sátánistáknak pl. nincs vallási iskolájuk, a keresztényeknek pedig megszámlálhatatlanul sok van. Akkor kik is a térítés bajnokai? Kik azok, akik valójában nem veszik figyelembe az emberek szabad akaratát? Kik működtetik akkor a globális agymosó gépezetet?


"A saját "vallására". Mert aki istentelenséget "vall" annak az a "vallása".

Csak az a bibi, hogy van tudás a bizonyított, megtapasztalt dolgok alapján és van hit a kinyilatkoztatot, feltételezet de nem tapasztalt tételek alapján. És bizony sok nem bizonyított, titokzatos dolog van, amiben vagy hisznek vagy nem, vagy vacilálnak. Ez utóbiak a langyosak, akikről a biblia is megvetően szól."


Amit te tudásnak és bizonyítottnak hiszel, az is csak egy elbeszélés formájában létezik és pont ugyanannyi a tartalmi értéke, mint amit kinyilatkoztatásnak is hívsz. Ha a kételkedők a langyosak, akkor én inkább leszek langyos, mint meleg. Az egyházon belül, már így is túl sok a meleg. A perverz életmódjuk sokszor még szegény gyerekeket sem kerüli el: [link] Szodoma és Gomora tükörképe maga a katolikus egyház! (Remélem ismeritek a történetet.)


(A kinyilatkoztatott 2 db t-betűvel, az utóbbiak pedig 2 db b-betűvel, míg a másik szövegedben, a szégyellni 2 db l-betűvel, az elhivatottságukból 2 db t-betűvel és a vállalják 2 db l-betűvel írandó. A te szavaiddal élve: "Ekkora tudatlanságot azért mégiscsak szégyelni(!) kellene.")


A többi hozzászólásra pedig csak holnap reagálnék.

2011. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!